Mill House Country Furniture Dünyasını Keşfe Çıktık!


18 Mart 2016 Cuma

Haftasonu kapıdayken bu sefer kozmetikten değil, biraz yaşam tarzıyla ilgili konulardan, dekorasyondan bahsetmek istedim!

Geçtiğimiz cumartesi sevgili Nilgün'ün davetiyle sevgili Ayşegül, Nilgün ve Karolina ile birlikte Ankara Siteler Demirhendek Caddesi No:133/B'deki Mill House Country Furniture mobilya mağazasını ziyarete gittik. 


Mağazada bizi Beril ve Ayşegül Hanımlar karşıladılar ve markaları hakkında bilgi verdiler. 

İki ortaklı olan Mill House, 10 yıl önce sandalye yapımı ile ticaret hayatına başlayıp daha sonra mobilya üretimine geçmiş ve "gerçek country" tarzını benimsemiş. Yüksek kalitede ürünü, marka adı kullanmadıkları için daha uygun fiyata tüketiciyle buluşturan Mill House'un Türkiye genelinde 60 farklı satış noktası bulunuyor. Tek showroomları ise Ankara Siteler'de. 

Favorim bu yeşil, enerjik takım oldu!

Gölbaşı'nda 8000 m2'lik bir fabrikada, kerestesinden kumaşına kadar kendi ürünlerini üretiyorlar. Tasarımlarında müşteri talebi ve trendleri göz önünde bulunduran firmanın oldukça zarif bir country çizgisi var. Fiyat olarak orta-üst segmente hitap eden markada yatak odaları 7-10 bin TL, yemek odaları 6-8 bin TL ve oturma grupları ise 4-5 bin TL arasında değişiyor. Benim favorim yeşil ağırlıklı salon takımı ile çalışma masasını makyaj masası olarak hayal ettiğim genç odası oldu!

Huzur...

Döşemeliklere bayılmış olabilirim...

Çalışma masası mı, makyaj masası mı?


Seri üretim yapıldığı için mobilya ölçülerini değiştirme imkanları olmasa da, ahşabın cinsi ya da kumaş çeşitlerine müşteriler karar verebiliyorlar. Çift sünger kullanılan koltuklarında çökme ya da kumaş kalitesiyle ilgili hiçbir olumsuz geri dönüş de bugüne kadar almamışlar. 

Nasıl güzel, çok orijinal!

Kumaş seçeneklerinin bolluğu, güzelliği...

Bu harika mobilyaları görünce tüm salonumu değiştirmek için müthiş bir arzu duyduğumu tahmin edersiniz sanırım. Fakat Rüzgar 4-5 yaşına gelene kadar bekleyip, sonra Mill House Country Furniture'ın kapısını çalacağım. 

Photo Credit: @ankaraetkinlik

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Nilgün'ün yazısı için TIKTIK
Ayşegül'ün yazısı için TIKTIK
Karolina'nın yazısı için TIKTIK
15 yorum

 1. Harika bir buluşmaydı.. Sen ne çok güzel anlatmışsın.. Bu arada bu kadar güzel poz veren bir kadının fotoğrafını çekmek de çok keyifliydi.. Yeni etkinliklerde görüşmek üzere..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay çok teşekkür ederim Ayşegül'cüm, senin vizörün de iyi şimdi, haksızlık etme :) Görüşmek üzere canım, çok öperim!

   Sil
 2. Country tarzını çok seviyorum. Evim de modern country... O masaya bayıldım, eşyaları değiştiresim geldi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana aynen! Bizim evi country tarzına döndürmeyi ben de çok istiyorum ama işte çocukların az büyümesi lazım yeni eşyalar için :=) Sevgiler!

   Sil
 3. country tarzını bende seviyorum. Görsellerin bir çoğunu beğendim. 10 odalı bir evim olursa hepsini bir gün alabilirim O_o :d

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahah İlke'cim, valla tek odam o yeşilden olsa bile yeter! Öperim!

   Sil
 4. Başak'cım iyi ki geldin :) o genç odasını görünce benim de genç olasım geldi hele masada da fena halde aklım kaldı :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilgün'cüm, ben teşekkür ederim asıl! Ay o masada hepimiz takıldık kaldık di mi? Hala yatak odasına alsam mı diye düşünmüyor değilim :))

   Sil
 5. bu tarz kanepe ve koltuklar çok tarzım değil ama o makyaj/çalışma masasına bayıldım biraz daha küçük ebatta olsa süper olurmmuş ortaya da bir ayna tamamdır..:-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de tam tersine bu tarza bayılıyorum İrem'cim, ondan da çok sevdim sanırım mağazayı. Ve evet, o masa bir harika! Biraz genişçe bir oda istiyor ama ortaya bir ayna ile on numara makyaj masası olur :) Öperim canım!

   Sil
 6. Mobilyalar bir harika. Tabi o son pozun da...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilgün'cüm teşekkür ederim :)) Sevgiler canım!

   Sil
 7. Çok güzel yazdın, ellerine sağlık! Umarım yine yakında buluşuruz, mutlu hafta sonuları :) sevgiler!

  YanıtlaSil
 8. hepiniz gayet enerjik ve güzel görünüyorsunuz :) benim evimde country tarzında seviyorum ben. hepsi ayrı güzel görünüyor. sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Gonca'cım, ben de evin dekorasyonunu değiştirince Country'den yana seçim ayapacağım :) Sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.