Pastel Eyebrow Mascara // Kaş Rimeli -22 Light Brown


19 Mart 2016 Cumartesi

Pastel'in kaş rimelini alalı çok olmadı; ama, çok beğendiğim için sizinle fazla vakit geçmeden paylaşmak istedim. 


Pastel Eyebrow Mascara biraz tombul bir ambalajla ve 3 değişik renk seçeneği ile satışa sunulmuş. Ambalaj rengi ile rimelin rengi aynı, böylece görsel olarak seçim yapmayı kolaylaştırıyor. Ufak, konik fırça yapısına sahip ve bu sayede kontrollü olarak kaşı boyamaya yardımcı oluyor. Fırçanın ucunu kaşımdaki boşluk olan yerlere dokundurup üstünden yeniden taradığımda da doğal bir görünüm elde edebiliyorum.
 

21 Blonde, 22 Light Brown ve 23 Dark Brown renklerinden ben kendim için 22 Light Brown'ı seçtim. Rengi benim kaş rengimle gayet uyumlu olan, sıcak tonlu bir kahverengi. Kaşta ağırlık ya da sertlik yapmadan sabitleniyor ve makyaj temizleyici ile silmeden de çıkmıyor. Hem sabitleme, hem de kalıcılık anlamında performansını gayet başarılı buldum!


Kaşlarımda boşluklar olduğu için önce kalemle doldurup, daha sonra şeffaf rimelle sabitlemeye çalışıyordum; ancak, şeffaf rimeller kuruyunca beyaz ve pütürlü bir görünüm bırakıyorlardı. Bu ürünle bu sorunu aşmış ve çok daha doğal bir görünüm elde etmiş oldum. Hafta sonları ise hafif makyaj yapmak istediğimde sadece Pastel Eyebrow Mascara'yı kaşlarıma yukarıda belirttiğim biçimde uyguluyorum ve hiç de fena olmayan bir sonuç elde ediyorum. Hayatımı kolaylaştıran ürün oldu diyebilirim!

Pastel Eyebrow Mascara'yı ben hafifeal.com'dan 13,50 TL'ye satın aldım (TIKTIK). Pastel kiosklarından, kozmetik mağazalarından ya da Pastel'in online sitesinden de satın alabilirsiniz. 19 yorum

 1. Bende de bu tarz ürünüm vardı, bence de bu ürünler gayet başarılı. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diğer markalardan yalnızca Benefit'inkini denedim şimdiye kadar renkli kaş rimeli olarak Aylin, ama o fiyatı kesinlikle bir daha vermeyi düşünmüyorum. Hele de bu kadar iyi bir ürün bulmuşken. Sevgiler :)

   Sil
 2. Merak ettiğim bir üründü teşekkürler 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yardımcı olabildiysem ne mutlu My Makeup, sevgiler!

   Sil
 3. Merak ettiğim bir üründü teşekkürler 😊

  YanıtlaSil
 4. Ben de gayet sevdim bunu rimmellondon ve koton un üzerinde bir ürün olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diğerlerini kullanmadım İrem'cim ama ben de onlardan iyi olduğunu tahmin ettim kullanıcı yorumlarına bakınca. Bundan sonra bu ürünle yoluma devam ederim bence :) Sevgiler!

   Sil
 5. Ben de elimdeki Essence bitince deneyeyim madem, merak ettim bunu da^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de dene Pelin'cim :) Gayet başarılı bir ürün olmuş. 21 Blonde olan da sana uyar sanırım ^_^ sevgiler...

   Sil
 6. Ben kaş rimelinden çok kaş farı seviyorum. Pastelin kaş farı da var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilgün'cüm, ben de uzun süre kaş farı kullandım ama benim kaşımda çok boşluk var, o yüzden tek far ya da rimel zaten yetmiyor. Ben önce kalemle doldurup, ardından rimelle sabitliyorum. Şeffaf olanlardansa Pastel'in bu rimeli çok daha iyi iş çıkarttı :) Sevgiler canım :)

   Sil
 7. Son zamanlarda dökülme yaşıyorum boşluklar var en kısa zaman da bende deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Emine, boşluklar varsa öncesinde kalemle doldurmanı öneririm. Ama hafif makyajlar için yalnızca bu rimelle de fena olmayan bir görünüm yakalayabilirsin :) sevgiler!

   Sil
 8. Ben genelde kalem kullanıyorum pratik olduğu ve ama riski pek olmadığı için ama.kas maskarasida oldukça pratik sanirim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kozmetik Perisi, eğer kaşında boşluklar yoksa kalemden çok daha pratik kaş maskarası... ama varsa, o zaman kalem tek seçenek gibi. Sevgiler :)

   Sil
 9. Fotograflar çok güzel, bakmaktan kendimi alamıyorum. İşin sırrı nedir acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siri çok teşekkür ederim :) Çok sevindim beğenmene! Doğru ışık ve profesyonel fotoğraf makinesi diyorum ^_^ sevgiler!

   Sil
  2. Light box mu peki. KoCiye dedim alalım! Ben sana yaparım dedi 1 yıl geçti :))))))

   Sil
  3. Aynen, lightbox :) Instagram'da paylaşmıştım fotoğrafını, istersen altında yeniden etiketleyeyim seni. Bneimki de çok iyi bir şey değil ama işimi görüyor. n11.com'daki Infotek adlı mağazadan almıştım :) Sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.