Revlon Colorburst Matte Balm -225 Sultry


29 Mart 2016 Salı

Revlon'un Colorburst Matte Balm'larının en meşhur rengi olan Sultry'ye uzunca bir süre direndikten sonra 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Watson'sın yapmış olduğu %50'lik indirimde dayanamayarak Mart başında alıverdim! 


Revlon Colorburst Matte Balm'lar kalem formunda, arkasından çevrilerek açılan rujlardan. Ambalaj renkleri ürünün rengiyle aynı, bu da seçim yapmayı nispeten kolaylaştırıyor. Mat balmların, adı üstünde, mat bir yapısı var, ama dudağa çok kolay uygulanıyor; adeta köpük gibi hissediliyor. İlk uygulamada çok hafif bir mentol kokusu ve hissi alsanız da, bu his çok uzun sürmüyor ya da dudaklara dolgunluk gibi bir etki vermiyor. Kalem formda olması nedeniyle uygulamasının çok rahat olduğunu söyleyebilirim.


225 Sultry rengi ise gerçekten herkesin peşinden koştuğuna değen, oldukça şık bir renk. Vişneye bakan, soğuk tonlu, koyu bir gül kurusu. Koyu dudaklarda "my lips but better" rengi olabilir sanki; benim gibi renksiz dudaklarda rengini tüm coşkusuyla yansıtıyor ve yüzü anında canlandırıyor. İlk uygulamada rengini tam verse de, homojen olması için ruju biraz ısıtmak gerektiğini gözlemledim. Kalıcılığı fena değil, bir şey yenilip içilmezse dudakta olduğu gibi duruyor. Yeme-içme devreye girerse de ortalardan silinebiliyor. Ultra kalıcı ürünlerden değil; dolayısyla, dudakları da çok kurutmuyor. Konforlu bir yapısı var.


Normalde 29,90 TL'ye satılan bu balmlar indirim zamanında 15 TL'ye kadar düşebiliyor. Eğer bu tonları seviyorsanız, Watson'sa bir uğrayın (ama indirim zamanını da bekleyin) derim.27 yorum

 1. bu 225 numarayı ben de çok almak istiyorum aklımda bu arada sana da çok yakışmış :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ümran çok teşekkürler. Gerçekten çok joker bir renk, indirimde aklında olsun :) Sevgiler canım!

   Sil
 2. Daha dün üç tane dudak ürünü almışken, yapılacak şey miydi bu bana... Çok hoş bir rengi varmış, aklımda olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bea Theo, pardon :))) Bir sonraki dudak ürünü hakkın için aklında olmuş olur :) Çok teşekkürler, sevgiler!

   Sil
 3. Bu tonlar benim tonlarım :) Sanırım bu renk ve türevlerinden 2737458 tane daha alabilirim^^ (İçimdeki bu renk canavarı konuştu:) Çok ama çok yakışmış, aman aman bir kalıcılık olmasa da kullanım açısından çok rahatmış, sevdim!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pelin'cim ben de bu sene taktım bu tonlara, al al bitiremiyorum. Çok teşekkürler canım, kalıcılığı süper değil ama rahat sürüldüğü için sıkıntı yok :) Öperim!

   Sil
 4. Çooook severek kullanıyorummmn :) Turuncusunda gözüm var ^.^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayat Kaydetmeye Değer, güle güle kullanalım o zaman :) Ay turuncusu da yaz için ne tatlış olur değil mi?

   Sil
 5. hep bakıp duruyorum ama rengi pek bana göre değil daha değişik renkler de gelseydi keşke :-( güle güle kullan Başakcım :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet baya klasik renkleri İrem'cim, ama, bir de böyle kiremit gibi bir rengi var, o da çok güzel, belki ona bakabilirsin :)

   Sil
 6. Emegine saglik canim guzel bir psylasim olmus ☺ cok hos bir blogun var hemen takibe aldim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Kizkismi, ben de bakıyorum sizin bloga hemen. Sevgiler!

   Sil
 7. Benim blogumada beklerim ☺ vipkizlar.blogspot.com

  YanıtlaSil
 8. Bu renge çok baktım. Fakat çok beyaz tenliyim, bende çok dikkat çekici durdu. Pek heveslenmiştim oysaki... Güzel günlerde kullan Başak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana, aslında ben beyaz tenlilerde böyle çarpıcı renkleri çok seviyorum. Bence gözün alışırdı ^_^ teşekkürler, sevgiler!

   Sil
 9. Başak'çım bu renk bir harika! Güle güle kullan öncelikle.Bu seriden tek bir ruj seç deseler sadece bu rengi seçerim kesinlikle.Elusive rengini de almıştım ama bunun yanında hiç kullanmadım gibi oldu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filiz'cim teşekkürler! Gerçekten bu çok özel ve sanki herkese de yakışacak bir renk :) Elusive de güzel aslında ama tabii Sultry'nin yanında sönük kalıyor. Bir de Fierce Redoutable diye bir kahve-bordosu var; onu da canım çok çekiyor ama bakalım :) Güle güle kullanalım o zaman, öperim!

   Sil
 10. Sana yakışmayan ruj rengi yok galiba :) Harika bir renk ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kızsal Şeyler, çok teşekkür ederim :) Galiba açık tenli ve ölü renkli dudaklı olunca rujlar daha belli ediyor kendini :) Kocaman sevgiler!

   Sil
 11. Çok seviyorum ben de bu ruju çantamdan çıkarmıyorum. Ama keşke renk seçenekleri artsa, serideki tek beğendiğim renk bu. Güle güle kullanalım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olanlar da bize gelmiyor sanki Shine Like Glitters :)) Bir de 265 galiba Fierce Redoutable var, bordo-kahve, onu da çok beğendim ben :) Teşekkürler, sevgiler!!

   Sil
 12. Çokmu çok yakışmış, güle güle kullanıp sürüştürmeceler, öpüyoyum :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaaa madamekokoş, teşekkürler fıstıkcıım!!! Öperim!

   Sil
 13. Ruj çok yakışmış sma ben dişler Nasıl bu kadar beyaz onu merak ettim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Siri'cim :) Dişler protez ne yazık ki, ondan o kadar beyaz... bir de bu ruj galiba soğuk tonlu, o da daha beyaz gösteriyor gibi :)

   Sil
 14. Bu rengi bende çok seviyorum .Kalıcı değil evet bir şey yiyip içersen hopp gidiyor ama sürümü çok kolay gerçekten,sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülümse Yüzüme, evet aynen :) Sürümü kolay olunca diğer kısmı çok önemli olmuyor zaten :) Sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.