Yves Rocher Sexy Pulp Rimel


10 Mart 2016 Perşembe

Yves Rocher'nin bir ara çok konuşulan bu rimelini sevgili Onur, Antwerp'te bir araya geldiğimizde hediye etmişti bana. Elimdeki rimellerden bir kısmı bitince, bu pembiş tatlı ambalajlı rimeli de denemek istedim.


Sexy Pulp Rimel, sentetik kıllara ve 8 formunda kıvrımlı, tombul bir fırçaya sahip. Rengi oldukça siyah. İlk açtığımda kıvamı çok sıvıydı ve açıkçası kirpikleri yapıştırmaktan başka bir etkisini görmedim. Ben de, sakince bir kenara koydum kendisini ve arada denemeler yaparak esas iki hafta sonra kullanmaya başladım.


Bu sürede kıvamı oturan rimel iki katta kirpiklerime hoş bir hacim, uzunluk ve kıvrıklık verdi. Zaten fırça yapısı kirpikleri kıvırmaya müsaitti, kıvamı da oturunca beklenen etkiyi yaratmış oldu. Tam bir takma kirpik etkisi aldığımı söyleyemesem de, günlük olarak gayet rahat ve severek kullandığım rimelim diyebilirim. Göz altına dökülmemesi, gün içinde akmaması ve kolay temizlenmesi de diğer olumlu yönleri bana göre... aşağıdaki fotoğraflarda kirpiklerin öncesini ve rimelli hallerini görebilirsiniz. 


Bu markadan rimel favorim hala Lash Plumping (Ekstra Dolgun) Mascara olmakla birlikte Sexy Pulp'ın etkisini de fena bulmadım. Siyah ve mavi olmak üzere iki ayrı renk seçeneği bulunan rimelin liste fiyatı 52,90 TL, şu anda indirimli olarak 37 TL'ye satılıyor. Yves Rocher mağazalarından ya da online siteden satın alabilirsiniz. Sizin Yves Rocher rimellerden favoriniz nedir?27 yorum

 1. Yves Rocher in mascaralarını çok seviyorum ben, ben de bir tanesine takmıştım bir ara adını şimdi hatırlayamıyorum ama:)kirpiklerin oldukça kıvrık gözüküyor, güle güle kullan başakcım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şebnem'cim, senin kirpiklere kömür sürsen de olur bebeğim :)) Ama gerçekten, genel olarak rimelleri güzel Yves Rocher'nin :) Bu rimel de kıvamı oturduktan sonra epey hoşuma gitmeye başladı. Teşekkürler canım, öpüyorum!

   Sil
 2. Ya bu markanın kozmetik ürünlerini hiç denemedim ama bu rimel hiçte fena değilmiş :) güzel günlerde kullan !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beauty Beybi, farları dışındaki renkli ürünleri fena değil bence Yves Rocher'nin. Rujları çok güzel mesela. Fondötenleri de öyle. Ojelerini de beğeniyorum :) Bu rimeli de sevdim; ama, benim asıl favorim yazının sonunda bahsettiğim Lash Plumping olan rimel. Blogda yazısı da olması lazım... Sevgiler :)

   Sil
 3. Bende geçen yıl aynı rimeli kullanmıştım. Sevmiştim de o dönem ama hatırladığım kadarıyla çabuk kurumuştu ve o yüzden uzun kullanamamıştım. Yoğun olduğu için heralde.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kadriye, aslında ilk başta yapısı çok cıvık ama hızla yoğunlaştı ve ben de bugün çabuk kuruyacakmış gibi hissettim sürerken... neyse napalım, bitenler yazısında yeniden değerlendiririz :) Teşekkürler yorum için, sevgiler!

   Sil
 4. Bunu kullandım ben ama ambalajı altın rengiydi farklı versiyon da olabilir ana güzeldi yani :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunun da üstünde Limited Edition yazıyor İrem, sanırım belli zamanlarda farklı ambalajlarla piyasaya sürüyorlar. Şu anki durumda siyah mesela rimelin ambalajı :) Öpüyorum!

   Sil
 5. Günlük kullanım için ideal ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kızsal Şeyler, evet, ağır göz makyajını kurtarmaz ama günlük kullanım için başarılı :) Sevgiler!

   Sil
 6. Yakın dönemde alıp denemeye başladım ben de, ancak gözlerimi maalesef çok yaktı ve yaşarttı. Birkaç denemeden sonra atmak durumunda kaldım. Böyle bir sorun yaşamamana sevindim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok üzüldüm Bea Theo... gözlerin çok hassas demek ki. Keşke sıkıntı olabileceğini belirtseler satarken... Ben hiç sorun yaşamadım doğrusu, zaten yakmış olsa yazardım. Sevgiler...

   Sil
 7. Bu maskarayı çok merak ediyorum, sizde duruşunu da çok beğendim. Ben de deneyeceğim sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana, umarım sen de seversin :) Sevgiler!

   Sil
 8. Yves'in bakım ürünlerini seviyorum. Renkli kozmetik kısmını pek kullanmadım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlke'cim, bakım ürünleri daha göz önünde ve başarılı bana göre de zaten. Renkli kozmetik kısmı biraz da pahalı kaldığı için piyasaya göre pek tercih edilmiyor. Ama ben rujlarını, bazı fondötenlerini, rimellerini ve ojelerini seviyorum. Sevgiler!

   Sil
 9. Ben de sarı ambalajlı maskarasını denemiş ve beğenmiştim. Inu da tavsiye edebilirim:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hmm sarı ambalajlının adı ne acaba Gözde, merak ettim... teşekkürler öneri için, öperim!

   Sil
 10. Far renginiz de çok yakışmış :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Christmas, sevgiler!

   Sil
 11. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 12. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 13. Merhaba Başak Hanım,ben tam 6 yıldır Yves Rocher ın tüm makyaj ürünlerini kullanıyorum. Aynen yazınızda belirttiğiniz gibi bu maskara günlük kullanım için Evet fena değil. Kavanoz şeklindeki fondotenleri, kapatıcısı,rujları, kaş kalemi, göz içine sürülen sedefli kalemi, göz makyaj temizleyicisi (ml büyüyebilir sanki çabuk bitiyor), papatya özlü yüz temizleyicisi ve son zamanlarda ojeleri benim en en favorilerim. Indirimleri ve Yves Rocher kartına sahip olduğumdan ekstra Indirimleri takip ederek ve ürünlerim bittikçe almaya çalışanlardanım. Diğer türlü Evet bazı ürünleri pahalı. Ama içeriklerine bakınca ürünlerin bir çoğu temiz. Ben sanırım yıllar geçse de kullanmaya hep devam edeceğim seviyorum Yves Rocher ı :) Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğa merhaba :) Harika bir yorum bırakmışsın, çok teşekkür ederim! Hepsini not ettim, çok çok sevgiler!

   Sil
 14. Merhaba Başak Hanım,ben tam 6 yıldır Yves Rocher ın tüm makyaj ürünlerini kullanıyorum. Aynen yazınızda belirttiğiniz gibi bu maskara günlük kullanım için Evet fena değil. Kavanoz şeklindeki fondotenleri, kapatıcısı,rujları, kaş kalemi, göz içine sürülen sedefli kalemi, göz makyaj temizleyicisi (ml büyüyebilir sanki çabuk bitiyor), papatya özlü yüz temizleyicisi ve son zamanlarda ojeleri benim en en favorilerim. Indirimleri ve Yves Rocher kartına sahip olduğumdan ekstra Indirimleri takip ederek ve ürünlerim bittikçe almaya çalışanlardanım. Diğer türlü Evet bazı ürünleri pahalı. Ama içeriklerine bakınca ürünlerin bir çoğu temiz. Ben sanırım yıllar geçse de kullanmaya hep devam edeceğim seviyorum Yves Rocher ı :) Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 15. Bence gayet güzel olmuş ^.^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Siri'cim :) Kıvamnı yoğunlaştıkça rimel de güzelleşti; şimdi daha da severek kullanıyorum ^_^ Sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.