#BenimZamanım Philips Lumea Prestige SC2007/00 -İlk İzlenim!


30 Nisan 2016 Cumartesi

İlk kez 2 hafta önce kullanmaya başladığım ve bu hafta içi de ikinci kullanımımı gerçekleştirdiğim Philips Lumea IPL teknolojisiyle evde epilasyon aletiyle ilgili ilk izlenimlerimi size aktarma zamanım geldi diye düşünüyorum.

Öncelikle Lumea'nın nasıl kullanıldığını Instagram'daki videomda kısaca anlattım, oradan izleyebilirsiniz:TIKTIK!

İlk kez kullanımdan önce, Lumea'nın ışık ayarını bulmak için, teninizin bir bölümünde farklı ışın seçenekleriyle atış yapıp 24 saat bekleyerek kızarma olup olmadığını test etmeniz öneriliyor. Bu şekilde kendi ayarınızı bulabiliyorsunuz.

Lumea'yı kullanmadan önce, kullanacağınız bölgedeki tüyleri jiletlemeniz ya da makasla iyice kısaltmanız gerekiyor ki ışınlar tüy köklerini iyice görebilsin. Ağda da yapabilirsiniz; ama,ağda yaparsanız, uygulama için 24 saat beklemeniz öneriliyor. 

Daha sonra, cihazı sizin için uygun ayara getirip atış yapmaya başlıyorsunuz. Tüm bölgeyi cihazla tarayıp atışları yaptıktan sonra işlem tamamlanmış oluyor. Ben bacaklarımda, koltuk altımda ve bikini bölgesinde kullanmaya başladım. Güneşli bir mevsime denk geldiği için, iyi koruyamadığım bir durumda leke oluşma ihtimalini es geçemeyerek, yüzüm ve kollarımı sonbahara bıraktım. Dizle birlikte alt bacaklarım toplamda 15 dakikada, koltuk altlarım toplamda 2 dakikada ve bikini bölgesi ise 5 dakikada tamamlandı. Koltuk altı ve bikini bölgesi için ayarı 4'te tutarken, bacaklarımda ilk uygulamada 4'ü, ikinci uygulamada ise 5'i tercih ettim. Kesinlikle acı ya da yanma hissetmedim; ama, bikini bölgesinde "ufak ısırma" diye tabir edebileceğim, önemsiz bir hissiyat oluştu. 


İlk uygulamadan iki hafta sonra bacak ve koltuk altında tüylerin çıkışında önemli bir değişiklik gözlemlemedim açıkçası. Belki çok az bir miktar geç çıkmış olabilir. Fakat ilginç biçimde, bikini bölgesinde beklediğimden çok daha az tüy çıkmıştı. Bakalım, bu yazıdan iki hafta sonra nasıl bir gelişme göreceğim?

Cihazla ilgili bana yazılan yorumlarda genel şikayet cihazın şarjının çok az dayanması ile ilgiliydi. Aslında katılıyorum. Şöyle ki, kullanmadan önce önerildiği gibi tam şarj etmeme karşın, toplamda bir kez alt bacak (her ikisi birden), iki kez koltuk altı ve iki kez bikini bölgesi uygulaması yapabildim. Yani, komple vücut uygulaması yapmak istesem, her seferinde cihazı yeniden şarj etmem gerekeceği kesin. Neyse ki, 1 saat 40 dakika gibi kısa bir sürede tamamen şarj olabiliyor. 


İlk izlenim olarak, evde TV seyrederken kısacık bir sürede epilasyon yapabilmek bana çok iyi geldi açıkçası. Üstelik, bacak ve kol altında çok gözlemleyemesem de, bikini bölgesinde tüylerin çıkışının gecikmesi de oldukça umut vaadedici oldu. Umarım devamı gelir! 

Deneyimlerimi sizinle buradan ve Instagram'dan paylaşmaya devam edeceğim. Bu arada siz de, Tavsiye Kanalı'nda başlayan yarışmaya bir göz atabilirsiniz!


Mutlu haftasonları!10 yorum

 1. Ben de daha çok bacak bölgemde ve yüzdeki ince tüylerde azalma gözlüyorum umarım bikini bölgesine de etkisi olur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel İrem, ben yüzümde kullanmamayı tercih ettim yaz ve güneş nedeniyle. Umarım hepimiz olumlu, güzel sonuçlar alırız. Öpüyorum!

   Sil
 2. Başakcım merhaba! Ben yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. İlk 4 kullanımda 2 haftada bir, sonrasında 3 ve 4 haftada bir kullanmak gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam... Hemen şunu söyleyeyim; yaptığım en iyi yatırım!!!! %80-%90 hatta kollarımda %95 azalma yaşadım. Artık ancak çok rahatsız olursam kullanıyorum. Bikini bölgesinde daha düşük güç kullanıldığı için daha uzun sürecek tabii.
  Ben çok memnunum!! Umarım sen de memnun kalırsın!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Defne'cim, bunu okuduğuma çok sevindim! Evet kullanma kılavuzunda da bu şekilde yazıyor, ben de öyle yapıyorum/yapacağım. Zaten 3,5 hafta oldu kullanmaya başlayalı. Tüylerindeki azalma miktarı da çok umut vaadedici. Çok teşekkürler yorum yazdığın için, çok öptüm canım!!

   Sil
 3. Ben laser epilasyon yaptırmıştım vakt-i zamanında. O yüzden ço rahatım, sadece yüz bölgesinde problem yaşamaya başladım doğum sonrası, yazı geçireyim, bu ürüne bakarım mutlaka. İşe yarıyor olmasına sevindim çünkü :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğumdan sonra geri sarabiliyormuş demişlerdi İlknur, ben de ondan hiç yaptırmamıştım lazer falan. BU çok denk geldi :) Bakalım, 8 haftanın sonunu heyecanla bekliyorum. Sevgiler!

   Sil
 4. Basakcim videonu çok başarilı bulmuştum. Hatta en beğendiğim video diyebilirim. Güzel sonuçlar alman çok güzel. Ben asıl yüzündeki tepkileri merak ediyorum. O zaman sonbaharı iple çekiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilgün'cüm çok teşekkürler, beğenmene çok sevindim! Yüzümdeki tepkileri ben de merak ediyorum; bakalım, sonbahara artık :) Sevgiler!

   Sil
 5. Başak'çım IPL cihazlar koltuk altı ve bikini bölgesinde daha hızlı ve kalıcı sonuç veriyorlar bence.Bacaklar ise en çok zorlayanı nedense...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım tüylerin daha ince olmasıyla ilgili Filiz'cim. Koltuk altımı ve bikini bölgesini bitirse bile yeter bana, niyeyse beni en sinir eden iki yer onlar :)))

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.