Pastel ProFashion Matte Ruj -551 Soft Rose ve Paste Nude Oje -Kind


11 Nisan 2016 Pazartesi

Pastel Profashion Matte serisinden 551 Soft Rose ruj ile Nude oje serisinden Kind rengini ŞURADA bahsettiğim Hafifeal.com alışverişimde sipariş etmiştim. Bir süredir kullandığım bu ikiliyi yorumlama zamanı geldi...


Pastel Profashion Matte serisi aslında sanırım bizim hayatımıza giren, Türk markaları arasında ilk çıkan mat rujlardan. Fakat aslında "mat" derken, dudağa çakılıp kalan bir rujdan değil, içinde sim/sedef olmayan, çok nemli de durmayan bir yapıdan söz ediyoruz. 551 Soft Rose rengi ise hafif somona da çalan, tatlı bir gülkurusu. Yapı olarak sürüldüğünde köpük gibi hissediliyor ve yağ gibi kayıyor. Dolayısıyla, gün içinde dudağı kurutmuyor ve germiyor.


Ancak, sürümü -belki de rengiyle ilgili bir durum olarak- homojen değil, dudakta parça parça durabiliyor. Kalıcı bir ruj da değil, bir şey yenilip içilmese bile silinme yaşayabiliyorum. Rengi hoş, yazlık bir renk. Koyu göz makyajlarına da yakışıyor. Ancak, rengi buna benzer ve yapısı çok daha güzel rujlarım olduğu için bu ruju pek sevebildiğimi söyleyemeyeceğim...


Fiyatı 14,50 TL ve pek çok parfümeriden bulabileceğiniz gibi, Pastel Online Shop'tan ya da hafifeal.com'dan da satın alabilirsiniz. 

*************************

Pastel Nude oje serisinden Kind rengi ise benim için tam bir şans oldu! Görsele bakınca rengin çok daha farklı çıkacağını düşünerek aldığım ojenin kendisini görünce önce hayal kırıklığına uğrasam da, tırnaklarımdaki duruşuna hayran oldum! Bahar-yaz aylarımın favorisi olacağını düşünüyorum.


Orta kalınlıktaki fırçası kolay sürüm sağlarken açık renk olmasına karşın sürerken dalgalanmayan, çizgilenmeyen ve iki katta tırnağımın beyaz kısımlarını bile tam örten bu ojeye bayıldım! Bir ara da üstüne matlaştırıcı sürerek kullanmayı düşünüyorum.


Fiyatı 3,25 TL ve pek çok parfümeriden bulabileceğiniz gibi, Pastel Online Shop'tan ya da hafifeal.com'dan da satın alabilirsiniz.

*************************

Sizin Profashion Matte rujlar ve Nude serisiyle ilgili deneyimlerinizi ve yorumlarınızı, varsa favorilerinizi okumayı da çok isterim! Yorum kısmında yazışalım mı?

Mutlu haftalar!!!24 yorum

 1. benim de elimde bu seriden sanırım 4 ruj var ve biri hariç homojen sürmek çok zor dikkatle ve ince katlar halinde uygulamak gerekiyor.. yine de dudakta çok güzel durduğu için severek kullanıyorum .. güle güle kullan :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler İrem'cim, benim dudağımda güzel de durmadı pek :/ Pastel formül üzerinde biraz daha çalışmalı :) Sevgiler!

   Sil
 2. Rujun rengine bayildim:)bu arada pastel nude serisindeki ojeler favorim!:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Peri, çok teşekkürler :) Evet ya, bir oje serisinin her rengi mi güzel olur! Sevgiler :)

   Sil
 3. Konu mat ruj olunca akan sular duruyor bende :) Renkler tam baharlık, sana da çok yakışmış Başak'cım güzel günlerde kullan ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Ceyda'cım, ben de çok seviyorum. Renk güzel ama yapıyı sevmedim bu rujda. Ama dudakları daha pürüzsüz olanlarda gerçekten bahar gibi durur. Teşekkür ederim, öperim!

   Sil
 4. Bu ruja çok bakıp, standda testerını bulamadığım için vazgeçmiştim. İyi ki, satın almamışım. Nude serisinin ojelerini çok seviyorum, beş rengi var bende ve bone en sevdiklerimden... :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Blana, gerçekten hiç gerek yokmuş almaya... sevemedim ben! Bone'a da hep bakıyorum, bir gördüğümde alayım madem, merak ettim şimdi iyice :) Sevgiler!

   Sil
 5. Hem ojenin hemde rujun rengine bayıldım.Hatta bu ruja gelip gidip baktım ancak kokusu yüzünden almaya karar veremedim ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filiz'cim çok teşekkürler. Rujun kokusu beni rahatsız etmedi ama genel olarak sevemedim...

   Sil
 6. Her ikisi de çok güzel, çokt yakışmışlar. Sevgiler! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlke'cim çok teşekkürler, sevgiler!

   Sil
 7. Profashion Matte'ın Witch rengi var bende, rengini çok sevdim; oldukça koyu bir ton ama kalıcılık konusunda benzer bir performansı var. Silinirken de parça parça siliniyor, renk çok koyu olduğu için de çok göze batıyor bu durum. Şurada dudaklarımda Witch var
  https://www.instagram.com/p/BB9qYuUGJXe/?taken-by=perishcope

  Belki daha koyu durmasını istediğim, kremsi rujların altına baz gibi kullanırım diye düşündüm.
  Pastel Nude Kind rengini çok seviyorum, geçenlerde Stone rengini aldım o da çok güzel, içinde minicik ışıltılar var ama sim değil asla, boyu veriyor renge, çok beğendim :)
  Öpüyorum!
  Zeynep

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeynep'cim, belli ki yapıda sıkıntı var... ben açık renk olduğu için mi diye düşünmüştüm ama öyle değilmiş. Kind oje çook güzel, tamam o zaman, Stone da aklımda olsun! Sevgiler :)

   Sil
 8. Ruj tam barbie ruju. Ama bu renk için çok açık renk dudaklar gerekiyor. Her ne kadar beyaz tenli olsam da bana hayata yakışmaz :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim dudaklarım ölü dudağı kadar açık renk (ay töbe allahım) ama ruj homojen değil Siri'cim :) Sıkıntı orada çıkıyor :)

   Sil
 9. Bu zamana kadar mat ruju hiç kullanmadım, çok rujlarım var ve hepsi saten / parlak. Ş,mdi mat olanları merak etmeye başladım, sanırım denemem lazım. sevgiler canım, fotolar her zaman gibi harika!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni trend mat ruj Karolina'cım :) MAC'in Flamingo Park etkinliğinde Alev MUA "dudaklarda mat ruj kullanıyorsam, yanaklara krem ürün sürmeyi tercih ediyorum" dedi hatta, aklında olsun. Yani krem allık, krem aydınlatıcı gibi :) Yalnız, mat ruj kullanırken, dudaklarının pürüzsüz olmasına dikket et lütfen. Öncesinde peeling ve dudak kremi sürüp, biraz bekleyim, kremi hafifçe silerek mat ruju uygularsan çok daha hoş duruyor :)
   Fotoğraflarla ilgili güzel sözlerine de çook teşekkür ederim, seninkilerden güzel olamazlar ama! Öptüm çok!

   Sil
 10. Rujun da ojenin de rengi bir harika. Çok yakismis sana. Sen ruju pek sevmemişsin ama yinede devam et.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilgün'cüm çok teşekkür ederim :) Aynı renkte, yapısı daha güzel olan rujum var, artık onunla devam edeceğim :) Sevgiler canım!

   Sil
 11. Bu seriyi çok merak ediyorum almak kısmet olmadı daha ama sendeki renk harikaymış:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rujun rengi güzel ama homojen durmadığı için benden geçer not alamadı Kelebek Etkisi... diğer renklerinde de aynı sıkıntı varmış. Aklında olsun :) Sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.