NYX Illuminator/Aydınlatıcı -Ritualistic


5 Mayıs 2016 Perşembe

Aydınlatıcı deyince gözlerinden kalpler fışkıranları görebilir miyim? Ben de sizlerden biriyim ve NYX'ten gelen paketten çıkan bu aydınlatıcıyı görünce de çok sevinmiştim. NYX Illuminator -Ritualistic, sıkıştırılmış toz formda, sarı alt tonlu, sedefli bir aydınlatıcı. Tek darebede kendini belli eden bir pigmentasyonu var. Beyaz-sarı yansımaları olan, duochrome diyebileceğim bir ürün ve ben duochrome ürünlere ba-yı-lı-yo-rum! 


Ambalajı ise siyah ve sağlam plastikten, iç kapağında da ürün boyutunda ve bana göre kocaman bir aynası var. Evet, ürünün kendisi de kocaman, kullan kullan bitmez... 


Son derece pigmentli bir ürün; dolayısıyla, tonunu açık zannedip fırçaya fazlaca alırsanız çok kalıp gibi ve doğal olmayan bir sonuç verebiliyor. Dolayısıyla, ben azar azar alıp, yoğunluğunu ayarlamayı tercih ediyorum. Sedefli rengine karşın biraz sertçe, gözenekleri hafif belli etmeye meyilli bir yapısı var. Biraz daha satenimsi ve doğal durmasını tercih ederdim. Yansımasıyla kendini belli eden, bu tür coşkulu aydınlatıcıları sevenleri mutlu edecek bir ürün. Kalıcılığı ise tüm günü kurtaracak kadar iyi. Ben her aydınlatıcıyı olduğu gibi, Ritualistic'i de elmacık kemiklerimin üstüne, burun kemiğime ve dudak üstüme uyguluyorum. Alın ve çene çok parlama yapabildiği için, o bölgelerde aydınlatıcı kullanmayı tercih etmiyorum.

Ruj: NYX Soft Matte Lip Cream -Athens

Orijinal olarak toplamda 5 farklı rengi bulunan (TIKTIK) NYX Illuminator'ın kaç rengi ülkemizde satışa sunulacak bilmemekle birlikte, kendini belli eden aydınlatıcıları sevenlerin aklında bulunsun diyorum. 

22 yorum

 1. yaşasın aydınlatıcılar :-)) benim de kaç tane var sayısını unuttum ama bir tane daha almaktan zarar gelmez güle güle kullan Başakcım .-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha İrem'cim, aslında ben artık almıyorum aydınlatıcı ama gördüğüm zaman aklım uçmuyor değil! Teşekkür ederim şekerim!

   Sil
 2. Günaydın Başak'cım <3
  Elimde kocaman bir Mary Lou varken, yeni bir Bobbi Brown pudra da edinmişken (shimmer brick ve hourgassı saymıyorum) Şu an yazarken elimdeki aydınlatıcı yığınını fark ettim, eyvahlar olsun :)) Bu harika gözüküyor ama uzak durmam lazım sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım, valla aydınlatıcı dediğin şey de bitmiyor ki! Ben bir sene full kullanıp Charlotte'un ortasında anca delik açabildim. Yani, elindekileri hiç sevmediğini fark etmediğin sürece almayabilirsin ivit :)))

   Sil
 3. aydınlatıcıları sevmeyen yoktur heralde ama benim tercihim likitlerden yana sanırım daha doğal durduklarını düşünüyorum ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sedoş, benim yapı tercihim mevsime göre değişiyor :) Kışın pudralı olanları, yazın kremleri seviyorum. Likitleri kullanamadığımı (yani beceremediğimi) fark ettim :)

   Sil
 4. Çok doğal durmuş sende, gerçekten çok beğendim.
  Güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlknur'cum, çok teşekkür ederim :)

   Sil
 5. ay açılmadı galiba hala nyx mağazası dimi? açılsa ya artık yaa...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özgün, hayır açılmadı daha mağaza. Seçili Boyner ve YKM mağazalarında standları var şu an yalnızca... bence de açılsın; hatta online mağaza açılırsa daha da makbule geçer :))

   Sil
 6. Güle güle kullan Başak'cım, ben hala deneyemedim, ürünlerin fotoğraflarını çekemedim ve blog fotoğrafı çekmeden ürünleri kullanamıyorum :( Bu renk, hafif sarı alt tonlu aydınlatıcıları bronz tene ve dolayısıyla yaz aylarına çok yakıştırıyorum! Sende de çok güzel durmuş, güzel günlerde kullan! Öpüyorum!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı sıkıntı bende de var Ayşegül'cüm! O yüzden bunlar gelir gelmez dokunmadan hemen hafta sonu bir öğleni buna ayırıp fotoğraflarını topluca çekmiştim :))) Yazın bronz tende daha da hoş duracaktır, haklısın! Sevgiler :)

   Sil
 7. aydınlatıcıları seven biri olarak bunu da çok sevdim :) sizde de hoş duruyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kozmetik Psikolojisi, çok teşekkürler :)

   Sil
 8. Aydınlatıcılarda bu kadar büyük gramaja gerek yok bence onun yerine daha minik far boyutlarında ürünler yapsalar, bozulmadan bitirsek.. Ruj çok yakışmış bu arada :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Ceyda haklısın aslında. Kocaman olunca bitmek bilmiyor... gerçi o bizimle de alakalı olabilir; Mary Lou bitiren insan tanıyorum neticede :))) Ayrıca da teşekkür ederim ruj için ^_^

   Sil
 9. Koştur koştur cepaya gittim ama yoktu 😓😓

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Likitler gelmiş ama toz aydınlatıcıları henüz gelmemiş ne yazık ki Ezgi...

   Sil
 10. Bu yıl hiç olmadığı kadar aydınlatıcı merağım var.Ömrüm boyunca yetecek kadar aydınlatıcıya sahip oluverdim bir yılda.Bunu henüz deneyemedim ama sendeki görünümünü çok sevdim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filiz'cim, aynen, geçen seneden beri bende de bir kontür-aydınlatma çılgınlığı aldı başını gidiyor! Neyse ki elimdeki aydınlatıcı sayısını makul seviyeye indirebildim ve yenisini almıyorum. Ama aydınlatıcı görünce aklım uçuyor hala! Öperim!

   Sil
 11. Aydınlatıcılara olan zaafım bir başka kesinlikle! Sırf bu yüzden bazen günlük hayatta da editorial makyajlarla dolaşmk normal olsa keşke diyorum ama sadece aydınlatıcı ve kirpik kısmı! :) :) Ben likit aydınlatıcıları daha çok seviyorum sanırım kuru cildime daha güzel oturdukları için; hatta vazgeçilmez favorim benefit high beam; alt tondolayısıyla da güzel oturuyor tenime. Fakat toz pudralar hem daha bütünleşmiş dursun hem de daha kolay uygulansın istediğimde BB tarzı nemli süngerlerle uyguluyorum hem daha yüksek performans alıyorum hem de daha uzun süre cildimde tutunuyor.

  Mesela bundan birkaç yıl evvel Mac Msf Lightscapade permanent seride değildi ve bir koleksiyonda çıkınca koşarak almıştım fakat o koleksiyondaki bu ürün pigmentasyon açısından oldukça sıkıntılıydı; hatta ben kendisini finishing powder gibi kullanabiliyorum; hourglass, meteorites gibi hafif doğal bir ışıltı katıyor yüze. Etkisini ve kalıcılığını arttırmak için ıslak süngerle uygulayınca çok güzel oldu. Aydınlatıcılar cildinle bütünleşmediği veya düşük performans sergilediği zamanlarda eğer bu yöntemi denememişsen denemeni tavsiye ederim Başakçım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya aslında Lighstcapade'i ben de bir süre Fix+ ile ıslattığım fırçayla uygulayıp "wow, neymiş bu ya" demiştim ama Ritualistic'te denemek aklıma gelmedi bu yöntemi, iyi mi? Belki de hali hazırda çok yoğun olduğu için, kalıp gibi durmasından korkmuş da olabilirim. Ama nemli BB ile deneyeyim yarın, belki de krem aydınlatıcı tadı alabilirim :D Teşekkürler tavsiye için Zeynep'cim, öperim!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.