Capilactif Rahatlatıcı Saç Bakım Şampuanı ve Capicade BB Durulanmayan Saç Kremi


30 Haziran 2016 Perşembe

Bir süre önce bana ulaşan Capilactif Şampuan ve Capicade BB Saç Kremi bugün blogun konuğu! Saç tipime göre seçilip gönderilen bu şampuanlarla ilgili yorumlarımı merak ediyorsanız, lütfen okumaya devam edin.


Capliactif Fransız menşeili bir marka ve ürünlerinin bilimsel yanı konusunda oldukça iddialılar. Dağıtımı Olimpos Pharma tarafından yapılan saç ürünleri belirli bir saç problemine yoğunlaşarak sorunu gidermeyi hedefliyor. Bu bağlamda, benim kuru saçlarım için denediğim şampuan da Capilactif Rahatlatıcı Saç Bakım Şampuanı oldu. 


Capilactif Soin Lavant Apaisant Şampuan saçı rahatlatmayı ve nemlendirmeyi, ve saç derisindeki hassasiyeti azaltmayı hedefliyor. %87 bitkisel kaynaklı, 9 bitkinin özünü içeren bir formüle sahip. 2 ay boyunca her gün ya da en az haftada 2 defa kullanılması öneriliyor. Ben 1 aya yakın kullandım; fakat, benim saç derimde herhangi bir hassasiyet olmadığı için zaten bu etkisini görmeyi beklemiyordum. Saçı güzel temizlediği ve (yanlış hatırlamıyorsam) içinde SLS olduğu halde fazla köpürmediğini gözlemledim. Fakat, benim saçlarımı yumuşatmak yerine biraz daha sertleştirdi.


Aynı markanın kardeş ürünü olan Capicade BB Hair Cream ise durulanmayan bir saç bakım "merhemi". Çok özel üç etken maddeyi içeriyor: Kırık saç uçlarını onarmak ve yeni kırıkları engellemek için Inca Omega Oil, saç kalınlığını arttırmaya yardımcı Radiancyl, ve saça enerji veren ve hızlı uzamasını sağlayan Glycoenergizer Hair. Vaatleri bu kadar muhteşem olunca hevesle denediğim de doğrudur!


Capicade BB Hair Cream'i de şampuanla birlikte banyodan sonra nemi havluyla alınmış saç uçlarıma uyguladım ve durulamadan kuruttum. Saçımı nemlendirmesini ve elektriklenmeyi önlemesini beğensem de, benim ince telli saçlarıma ağır geldi. ve istediğim etkiyi tam alamadım. Saçımı ağırlaştırdığı için kullanmaya devam edemesem de, vaatleri nedeniyle çok aklımda kalmış olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Daha kalın telli ve hacim sorunu yaşamayan saçlara sahip arkadaşlarımın aklında olsun derim.


Farklı saç sorunları için çözümler sunan Capilactif ürünlerine yetkili eczanelerden ulaşabilirsiniz.

13 yorum

 1. Bakalım benim kalın telli saçlarıma iyi gelecek mi ? :)

  Sevgiler. 💗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlke'cim, umarım iyi gelir. Vaatleri çok güzel ama benim saçımla pek anlaşamadı... sevgiler!

   Sil
 2. Günaydın Başak'cım...
  Bu ürünlerle pek anlaşamamışsın. Ya ben de Bonacure aldım, online siparişle, saçlarımı yıkarken yumuşacık yapsa da, sonrasında saç derimi iyice kuruttu, pul pul yara yaptı. Meğerse SLS varmış içeriğinde... :-/ Perişanım yani... Mecbur sadece ön temizlik için saçlarıma uygulayıp bitireceğim, 1 lt bir de. Bakım şampuanı arayışındayım bu ara.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya işte bazı ciltlerde SLS -gözle görülür- hiçbir şey yapmazken bazılarını da perişan ediyor Balan'cım... Bence hiç kullanma, ön temizlik için bile olsa saç derine değiyor sonuçta. Ogx'in Sea Mineral Moisture şampuanını sevmiştim ben. Aklında olsun canım. Sevgiler!

   Sil
 3. ince telli saçta saç kalınlığını arttırma vaadini yerine getirememiş anladığıma göre ben de okuyunca heveslenmiştim hemen bakayım diye ama senin saçını ağırlaştırdıysa bana da yaramaz diye düşünüyorum.. aramaya devam :-D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet İrem'cim, senin ve benim saç tipimiz benziyor. Sanırım sana da çok uymayabilir. Sevgiler :)

   Sil
 4. Durulanmayan saç kremi kulağa ilginç geliyor. Bu ürünü de sayende tanıdım canım. Ben hacim sorunu yaşamıyorum ama.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilgün'cüm, yalnızca hacim değil, pek çok soruna iyi geldiği söylenmiş kremin de. Aklında olsun, sevgiler :)

   Sil
 5. Deniz havuz derken saçlar yine helak oldu diyebilirim...kremi aklımızda bulunsun Başakcım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Ebru'cum, kremi iyi gelebilir canım. Öptüm!

   Sil
 6. Saç uçlarını onarıcı,kırık görünümünü azaltan ürün arayışındayken işe yaramıştır umarım diye düşünmüştüm ki sanırım pek bir etkisi olmadı.:(Arayışlara devam!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selinay'cım, aslında ağırlaştırdığı için çok kullanamadığımdan sağlıklı yorum yapamıyorum; ama, saçların kalın telliyse deneyebilirsin... sevgiler :)

   Sil
 7. Merhabalar Başak hanım, ürünü bugün bir eczanede bulunan dermatolog tavsiyesi üzerine aldım. Dermatolog, Eczanede bulunan saç bakım kontrol cihazıyla saçlarımı muayene etti. Son dönemlerde saç dökülmesi zaten yaşıyordum, bununla birlikte saç tellerimin çok zayıf olduğunu ve saç derisinde gözüneklerin kapandığını söyledi. Bunun üzerine Capi cade, capilactif ve yine capilactif ek ürünü olan capilactif losyonunu verdi. Ürünleri almakla beraber kafama takılan konu ise kimyasal bir etkiye sahip olup olmadıklatıdır. Gerçekten zarar verici etkiye sahip iseler, kullanmayı bırakırım. Birincisi sizce teşhise göre doru ürünler verilmiş mi, ikincisi saç dökülmeyi önlerler mi ve son olarak daha çok yeni saç telleri çıkar mı?

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.