Su Natural Alaçatı -Organik Zeytinyağlı & Ylan Ylang Yağlı Şampuan ve Sabun


1 Haziran 2016 Çarşamba

Bir ay kadar önce Su Natural Alaçatı firmasından çok tatlı bir paket aldım. organik naturel sızma zeytinyağı kullanılarak üretilmiş ürünlerini o günden bu yana kullanıyorum ve etkilerini şimdi sizinle paylaşmak istiyorum.


Su Natural'in hikayesi, markanın sahibi genç çiftin Alaçatı'daki bahçelerinde bulunan zeytinlerden elde ettikleri zeytinyağını değerlendirmek istemeleriyle başlamış. Bu fikirle zeytinyağı sabunu üretmeye karar veren çift, bu sabuna peeling etkisi için portakal kabuğu, nemlendirici-sakinleştirici özelliği için lavanta ve atioksidanlar ekleyerek yepyeni bir ürün ortaya çıkarmış. Aynı felsefeyle duş jelleri ve şampuanlar da hazırlayarak, banyo zamanımızı daha huzurlu -ve sağlıklı- geçirmemiz için bu ürünleri bizlerle buluşturmaya karar vermişler.


Bana gönderdikleri hediyeler ise kuru saçlar için Organik Zeytinyağı ve Ylang Ylang Yağı içeren Nemlendirici Şampuan ve yine kuru ciltler için Organik Zeytinyağı ve Ylang Ylang Yağı içeren sabunları oldu.


Organik Zeytinyağı ve Ylang Ylang Yağı içeren Nemlendirici Şampuan 240 mL ve pompalı bir ambalajda geliyor. İçeriğindeki D-Phantenol Provitamin B5, Süt Proteini, Zeytinyağı, Ylang Ylang Yağı ile saçları besleme, nemlendirme ve canlı tutma vaadi bulunan şampuan, Ylang ylang yağı ile de saçtaki kırık, kepek, dökülmenin engellenmesinde yardımcı olmayı hedefliyor. Temiz bir içeriğe sahip olan şampuan koku verici kimyasal, boya, silikon, parafin, petrol bazlı kimyasallar içermezken, ALS içeriyor. Gerçekten şamouandan hiçbir koku almıyorum ve bundan da gayet memnunum.


Bu şampuanla saçlarımı yıkadığımda çok köpürmemesinden memnun kaldığımı söyleyebilirim. Köpürmeyen şampuanların sert temizleyiciler içermediğini düşünüyor ve -genelin aksine- bu durumu seviyorum. Ancak, ilk yıkamada saçlarımın yeterince temiz olmadığını hissettiğimi ve ikinci yıkamaya ihtiyaç duyduğumu da belirtmeliyim. Yıkadıktan sonra krem/maske yapmazsam saçlarım biraz zor açılıyor. Nem konusunda vaadini gerçekleştiren bir ürün, saçlarıma nem verdi ve elektriklenmesini de önledi. Fakat, normalde kuru olan saçlarım bu şampuanla yıkadığım dönemde normalden daha hızlı yağlandı ve pek hacimli durmadı. Yine de, içindeki besleyici zeytinyağı ve ylang ylang yağı nedeniyle haftada bir kez bakım amaçlı kullanmaya devam ediyorum. 

 
Organik Zeytinyağı ve Ylang Ylang Yağı içeren Sabun ise 90 gr ve çok tatlı bir kutuda sunuluyor. Alaçatı Zeytinyağı, Ylang Ylang Yağı, Alaçatı zeytin yaprakları kullanılarak, Soğuk Sabunlaştırma Yöntemiyle,  El Yapımı Üretilmiş. Zaten, zeytin yapraklarını sabunun içinde görebiliyorsunuz.  Kimyasal kullanılmadan yetişmiş zeytinlerinden soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen zeytinyağından yapılan bu sabuna natürel sızma zeytinyağındaki tüm antioksidanlar ve vitaminler geçerek, cildi, saçı beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı oluyor. Ayrıca, yine içeriğindeki ylang ylang yağının, kuru cildi nemlendirme ve saçlardaki kepeği ve dökülmeyi azaltma iddiası da var. Şampuanı gibi, sabun da beyazlatıcı kimyasal, koku verici kimyasal, boya, silikon, parafin, koruyucu, petrol bazlı kimyasallar, palm yağı içermiyor. Doğal sabun kokusundan başka bir koku da almıyorsunuz.


Ben bu sabunu Rüzgar'ın son derece atopik ve biraz sert bir temizleyici ajan değdiğinde dermatite çeviren cildi için kullanmayı düşünmüştüm. Zaten firmaya sorduğumda da bebekler için kullanabileceğimi, kendi kızlarına da (allah bağışlasın) kullandıklarını; yalnızca, içerisindeki portakal kabuğunun peeling özelliğinden dolayı, direkt cildine temas ettirmeyip lifi köpürterek kullanmamızı önerdiler. Biz de öyle yaptık, ve Rüzgar'ın cildinde (bir süredir nemlendirici sürmediğimiz halde) hiçbir kuruma, kaşınma, dermatit belirtisiyle karşılaşmadık. Kendi cildimde kullandığımda da kurutmadığını ve nazikçe temizlediğini gördüm. Dolayısıyla, sabunundan çok ama çok memnun kaldım. Bebeği ya da küçük çocuğu olanlara da rahatlıkla önerebilirim. 


Su Natural Alaçatı firmasının sabun ve şampuanları dışında bir de duş jeli çeşitleri mevcut. Ayrıca, sabun, şampuan ve duş jelinden oluşan hediyelik 3'lü ürün setlerine de BURADAN ulaşabilirsiniz. Ben kendilerinden vücut yağları da bekliyorum açıkçası, saf seytinyağıyla zenginleştirilmiş vücut yağı kullanmanın kuru ciltler için harika olacağı düşüncesindeyim...

Zeytinyağını ve doğal ürünleri seven herkesin aklında olsun!15 yorum

 1. Alaçatı'ya her gittiğimde z.yağlı sabunlarından alıyorum. Bu markayı görmemiştim. Denemek lazım!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Galiba çok yeni bu marka Nilgün'cüm :) Artık aklımızda olsun! Sevgiler :)

   Sil
 2. sabunun Rüzgara yaramasına o kadar sevindim ki :-)) sabunu ben de en kısa zamanda denemeye karar verdim.. şampuan konusundaki fikirlerimiz hemen hemen aynı zaten.. ben de yaz tatilinde denizden yıpranacak saçlarım için kullanacağım devamınını...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rüzgar'a iyi gelmesine ben de sevindim İrem'cim, bir ara bacakları o kadar kötüydü ki; anlatmıştım galiba size de... Ya aslında yaza saklamak da iyi fikirmiş, ben de mi öyle yapsam ki? :)

   Sil
 3. Sabunu keşke bizim Ahmet'e saklasaydım, Rüzgar'la benzer sorunları yaşıyorlar :( Bir türlü sıra gelmedi, şampuanı yeni denemeye başlayacağım bende, belki İrem gibi fikir oluştuktan sonra yaz sonuna saklarım, iyi fikir! Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlke'cim, ya gerçekten iyi gelebilirmiş cildi kuruysa. Biz çok memnun kaldık! Şampuanla ilgili senin yorumlarını da bekliyorum o zaman. Benden de sevgiler!

   Sil
 4. Sabunu, markayı ilk gördüğümden beri merak ediyorum Başak'cım, doğal sabunlara sevgim büyük :)) Rüzgar'a iyi gelmesine de çok çok sevindim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım, sabun çok iyi çıktı gerçekten, aklında olsun :) Öpüyorum!

   Sil
 5. denemek istedim, özellikle şampuanı, saçlarım o kadar kuru ki hiç bir şey ağırlaştıramaz:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belgin, umarım denediğinde seversin :) Sevgiler!

   Sil
 6. zeytinyağlı ürünleri ben de seviyorum

  YanıtlaSil
 7. Zeytinyağı içeriği olan bütün ürünleri çok seviyorum bu ürünlerde çok güzelmiş<3 iyi günlerde kullanın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ben de Süslü Püslü :) Zeytinyağı gerçek bir mucize! Çok teşekkürler, sevgiler!

   Sil
 8. Alaçatıya daha hiç gitmedim. Gidersem zeytinyağı mucizesini muhakkak alıcam canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilgün'cüm, internetten sipariş ver, Alaçatı ayağına gelsin :)) Linkleri ürünlere bağlamıştım, başlıklarına tıklayarak ulaşabilirsin. Öpüyorum çok!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.