Holika Holika Skin & Good Cera Serisi


6 Temmuz 2016 Çarşamba

Holika Holika'nın Skin & Good Cera serisinden Ultra Toner, Ultra Emulsion ve Super Cream Mask Sheet ürünleri yılbaşında Holika Holika tarafından hediye edilmişti. Aynı set bir kez daha Beauty Park Oran'daki Bloggerlar Yaza Hazırlanıyor etkinliğinde (TIKTIK) hediye edildi. Son 1 aydır bu iki ürünü kullanıyorum, hatta nemlendirici olan Ultra Emulsion bitti bile. Dolayısıyla, yorumlarımı gönül rahatlığı ile sizinle paylaşabilirim. 

Skin & Good Cera serisi cildi doldurmak ve derinlemesine nemlendirmek için proteinler ve seramidle zenginleştirilmiş bir ürün serisi. İki ana içeriğinden biri olan Seramid cilt hücreleri arasında çimento görevi görüyor ve nemin hücrelerden kaçmasını engelliyor. Ne olduğunu tam bulamadığım ikinci etken maddesi olan "rucola özü" ise  cildi canlandırıyor. İçeriği son derece temiz: paraben, üre, triethanolamine, steroid, petrolatum vb benzeri maddeleri içermiyor. Nazik içeriği ile en hassas ciltler için bile uygun olduğu belirtilmiş. Ayrıca marka hayvanlar üzerinde deney yapmıyor. Kısacası: bu seri tam benlik! 


Skin & Good Cera Ultra Toner cilt temizliğinden sonra uygulanacak ilk adım olarak geçiyor. Bizim alışkın olduğumuz tarzda bir tonik değil; daha çok serum tarzında, şeffaf ve hafif yapışkan bir ürün. Hasar görmüş cilt bariyerini onarmayı ve cildi nemlendiriciye hazırlamayı vaat ediyor. 

Ben sabah-akşam temizleyiciden sonra bir süre kullandım bu "toniği". Cildi nemlendiriciye gerçekten hazırlıyor; fakat, benim cildim bu ürünü çok çabuk emdi ve sonrasında pek bir şey kalmadı. Bu ürün yerine, eğer Türkiye'de varsa Ultra Essence Mist'i kullanmayı tercih ederim gibi geliyor.

Skin & Good Cera Ultra Emulsion ise yapışkan his bırakmadan ve ağırlık yapmadan cildi nemlendirme vaadi olan bir ürün. Nemi cilde hapsetmeyi vaat ediyor. Ve vaadini kesinlikle yerine getiriyor. Bu losyon tarzındaki kreme bayıldım resmen. Benim kuru cildimle çok iyi anlaştı; hatta nemi öyle güzel tuttu ve cildimi öyle iyi nemlendirdi ki, bir ara petrolatum içerdiğinden şüphelendim. Neyse ki yokmuş; işi seramid yapıyormuş. Bu ürüne bayıldım ve kesinlikle sonbaharda yenileyeceğim!


Skin & Good Cera Super Cream Mask Sheet ise tek kullanımlık kağıt maskelerden ve derinlemesine nem vermeyi vaat ediyor. Temiz ve toniklenmiş cilde yerleştirip 15-20 dakika bekledikten sonra maskeyi kaldırıyor ve kalan solüsyonu cildinize masaj yaparak yediriyorsunuz. Açıkçası uygulama sırasında ve sonrasında cilde inanılmaz bir ferahlık veriyor; sanki yüzünüze soğuk su çarpmışsınız gibi. Bu hisse bayılsam da, her iki seferde de masajdan sonra cildimde hiçbir fark gözlemlemedim. Zaten şimdiye kadar hiçbir kağıt maskeyle de anlaşamadım ben. Dolayısıyla, yeniden almayı tercih edeceğim bir ürün olmadı... 


Tonik ve maskesinden çok etkilenmesem de, nemlendiricisi ile beni kendine bağlayan bir seri oldu Skin & Good Cera (TIKTIK)! Ultra Emulsion ile birlikte Ultra Mist, Ultra Sleeping Mask, All-in-One Master ve Super Cream Tone Up mağazaya gittiğimde bakacağım ürünler oldu.8 yorum

 1. Nemlendiricisini çok merak ettim:) en kısa zamanda denemeliyim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çağrı'cım, nemlendiricisi gerçekten başarılı, aklında olsun. Sevgiler!

   Sil
 2. Ceramid benim de beğendiğim bir içerik kremi ve toniği tam bana göre olabilir istanbula dönünce seriyi bir inceleyeyim bakalım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet İrem'cim, seveceğini düşünüyorum ben de. Sevgiler canım!

   Sil
 3. Kağıt maskeler bende de hiç işe yaramıyor. Oyuncak gibi geldikleri için arada kullanıyorum ama :)) Mağazalarıyla İastanbul'da hiç karşılaşmadım, yok mu acaba Başak'cım, bir araştırayım. Bu arada iyi bayramlar, iyi tatiller ❤️❤️❤️ Öpüyorum kocaman😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Holika Holika'nın yalnızca Ankara'da mağazası var Blana'cım. Ama sanırım internetten satışını yapan siteler vardı... Ben de öpüyorum seni çok!

   Sil
 4. Nemlendiricisi bana uymaz herhalde ama kağıt maskesi işe yarasaymış iyiymiş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siri'cim, pek yağlı ciltlere göre değil... Kağıt maskesi belki yeterli nem verebilir ama, verdiği serinliğe bayıldım da, nemi yetmedi kuru cildime. Öptüm!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.