Physicians Formula Eye Booster Instant Doll Lash Extension Kit || Bebek Kirpik Etkisi Veren Kit / L'Arc-en-ciel

Physicians Formula Eye Booster Instant Doll Lash Extension Kit || Bebek Kirpik Etkisi Veren Kit


25 Ağustos 2016 Perşembe

Göz makyajı yaparken farından eyelinerına, her bir detaya çok önem vermeye çalışırım ve bence tüm bu deatayları tamamlayan şey de kesinlikle kirpiklerdir! Dolayısıyla, kullandığım maskaranın kirpiklerimi olabildiğince belirgin göstermesine, özel gecelerde ise bu amaçla takma kirpik kullanmaya önem veriyorum. Physicians Formula Eye Booster Doll Lash Extensions Mascara takma kirpik ihtiycanı ortadan kaldırmayı iddia eden, iki aşamalı, ilginç bir ürün ve "takma kirpik zahmetinden kurtulur muyum acaba?" diye büyük bir merakla denediğimi itiraf etmeliyim!


Physicians Formula Eye Booster Instant Doll Lash Extension Kit adı ile satılan bu sette bir adet rimel ve bir adet de minik "extensions/ek kirpik" tüpü mevcut. Anında takma kirpik etkisi vermeyi vaad eden rimelin 3 aşamalı, ama aslında çok da zahmet gerektirmeyen bir kullanımı var.


İlk önce maskarayı uygulayıp kurumasını beklemeden Extensions tüpündeki kirpik tozlarını nazikçe kirpiklerinize geçiyorsunuz ve bir kat daha maskara ile tozları sabitliyorsunuz. Daha yoğun kirpikler için 2 ya da 3 kez daha bu işlemi tekrarlayabileceğiniz belirtilmiş. 


Lens kullanıcısı olarak beni bu maskara ile ilgili endişelendiren şeylerin başında kirpik tozlarını uygularken lensime yapışıp sorun çıkarıp çıkarmayacağı vardı; ancak, böyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Ancak, bunun için katlar arasındaki geçişi oldukça hızlı yaptığımı ve gözlerimi kırpmamaya çalıştığımı söylemem lazım. İkinci endişem ise gün içinde tozların dökülüp dökülmeyeceği idi ki, dökülüyor ve bazen de lensime yapışıyor. Dolayısıyla bu rimeli, günlük olarak değil; özel gün makyajlarımda kullanmayı tercih ediyorum.


Rimeli kullanırken önce göz makyajınızı yapmaya, daha sonra cilt makyajına geçmeye dikkat etmek lazım; çünkü kirpik tozları göz altına dökülüyor. Neyse ki kuru bir fırça yardımıyla, makyaja da zarar vermeden kolayca temizlenebiliyor. Maskara olan ürünün yapısı biraz ıslak ve yoğun, ancak 2-3 kullanımdan sonra kıvamı oturuyor. Fırçanın ucu ilginç; konik bir ek bölüm eklemişler. Yararını tam olarak anlayamasam da, bu fırça ile toz uygulamadan da simsiyah, tek tek ayrılmış ve nispeten yoğun bir kirpik görünümü elde edebiliyorum.


Etkisine gelecek olursak, full ve yoğun takma kirpik takmışsınız efekti vermese de, kirpikleri yapıştırmadan epey dolgun ve uzun bir kirpik görünümüne tek uygulama ile ulaştığımı söylemeliyim. İki uygulama yaptığımda daha da yoğun ve hala yapışmamış, tek tek ayrılmış ama yelpaze gibi kirpiklere sahip oluyorum. Eğer çok önemli bir gece değilse, benim için bu görünüm gayet yeterli geliyor ve takma kirpik kullanma ihtiyacı duymuyorum. Dolayısıyla, benim için gerçekten kurtarıcı bir ürün oldu.


Bu kadar kat kat uygulanan bir rimelin gün içinde kiprik tozları haricinde dökülmemesi, akmaması, bulaşmaması gerçekten istisnai bir durum ve ben bu anlamda performansını çok sevdim! Ayrıca yine bu kadar kat kat uygulanan bir ürünü nasıl gözümden çıkartacağım diye karar kara düşünmekteydim; ancak, pek çok rimele göre daha rahat temizlendi. 


Normal satış fiyatı 95 TL olan bu rimeli çeşitli dermokozmetik sitelerde indirimlerle daha uygun fiyata yakalamak mümkün. Takma kirpik zahmetine katlanmadan dolgun kirpiklere sahip olmak isterseniz aklınızda olsun derim.--------------------------------------------------

* Ürün denemem amacıyla firma tarafından gönderilmiştir. Yorumlarım bana ait ve objektiftir.26 yorum

 1. İşte benim favorim ve vazgeçemediğim :) ben toz kısmını dediğiniz gibi sadece gece makyajında kullanıyorum günlük makyajda evet tozutuyor maalesef. Takma kirpik takma özürlüsü olan ben gibiler için kurtarıcı bir maskara :) ben seviyorum. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğa'cım, dediğin gibi rimel kısmı tek başına da günlük olarak güzel bir etki veriyor. Ama tozla birlikte tam takma kirpik gibi oluyor. Gerçekten çok özenmem gereken düğün gibi bir durum yoksa artık takma kirpikle uğraşmıyorum bile ve çok mutluyum ^_^ Çok teşekkürler yorumun için, sevgiler!

   Sil
 2. Sanki biraz uğraştırıcı ve zahmetli göründü ama sen kullandığın için daha iyi bilirsin. Anladığım kadarıyla tam takma kirpik gibi değil ancak etkili olduğu da kesin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ebru'cum, normal rimele göre daha çok uğraştırıyor tabii; ama, normal rimeli de en az 2 kat sürdüğüm için bana çok da sıkıntılı gelmiyor :) O full stripe takma kirpik gibi durmuyor tabii, gerçi 2-3 kat uygularsan yaklaşır. Ama 3 kat sürdüğün normal bir rimelden daha hacimli duruyor. Sevgiler :)

   Sil
 3. Ben de merak ediyordum bu ürünü :) Teşekkürler Başakcığım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Locosmetico, merakını giderebildiysem ne mutlu bana :) Öptüm!

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Değil mii, Hayat Kaydetmeye Değer? Ben de çok merakla denedim ve çok sevdim! Sevgiler :)

   Sil
 5. Takma kirpikle uğraşmayı sevmeyen benim gibiler için harika bir çözümmüş Başak'cım😊😊 Özel günlerde kullanmak için kesinlikle alınabilir. Fotoğraflardaki etkisi çok belirgin😍😍 Mutlulukla kullan, öpüyorum❤️😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah ben de sendenim Blana'cım! Göz makyajıyla saatlerce uğraşayım ama o kirpikleri takmayayım :) Etkisinin anlaşılmasına sevindim, öptüm çok!!!

   Sil
 6. Bende bunun bir önceki versiyonu var yazamadım ama ilk sürdüğümde bir yarım saat kadar gözümü kaşındırması hariç memnunum dökülen tozlardan oluyor sanırım sonra geçiyor bunu da takipte olayım indirimli bulursam alırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa ciddi mi İrem? Beni 3-4 saat sonra kaşındırmaya başlıyor işte :) Aklında olsun canım, öperim!

   Sil
 7. Hiç rastlamadım, kirpiklerin harika görünüyor, takma kirpiği gibi olmuş. sevgiler fıstıkçığım !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu marka genelde eczanelerde satılıyor Karolina'cım :) çok teşekkürler, beğenmene sevindim. Öptüm!

   Sil
 8. Gerçekten ilgi çekici duruyor maskara canavarları klübü tadında ^^ Kirpiklerinde çok hoş durmuş dnicem ilk fırsatta :* Güle güle kullan Başakcım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Kermy'cim! Daimi favorim haline gelen Maybelline Lash Sensational'dan sonra gece makyajları için böyle alengirli bir rimel iyi oldu bana. Umarım denediğinde sen de seversin. Sevgiler :)

   Sil
 9. Galiba telepati yoluyla sana bu maskarayı çok merak ettiğimi ilettim Başakcım! Maskara dendi mi orada biterim, bu ürünü de geçtiğimiz haftalarda görüp meraklanıp aklımın bir köşesine yazmıştım, ki sen yazısını yazdın! Maşallah zaten kirpiklerin kendi haliyle de çok güzel ama bu ürünle cidden fark olmuş, taka kirpiği atlayalım derecesinde. Kirpiklerim arşa değsin ay hatta cennetin 7. katına çıksın diyen bendeniz için biçilmiş kaftanmış! Gerçi ben bunu sürer üstüne de takma kirpik takarım, kesin!
  Bu arada ben de göz yapımdan ve düşük göz kapaklarımdan dolayı bütün kirpik sevmiyorum ve yarım kirpik kullanıyorum, hem çok kolay hem de tam kedi göz efekti katıyor. Denememişsen yarım kirpiklerden Gratis'te var, markası Andrea numarası da 301, aklında olsun!
  Çok öpüyorum,
  Sevgiler!
  Zeynep

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha e süper olmuş o zaman Zeynep'cim :) Etkisini ben de çok beğendim, çok zorlanıyorum kirpik takarken; böyle çok önemli bir düğün falan değilse, takmıyorum artık bu maskara sayesinde. Yalnız birazdan Gratis'e gidip o dediğin yarım kirpiğe bakacağım; zira yarın çok yakın bir arkadaşımın düğünü var ve ben olabildiğince cat eye bir look yakalamak niyetindeyim :) Öptüm!!!

   Sil
  2. Ayy umarım bulabilmişsindir Başakcım! Benim elimin tek gittiği takma kirpik o artık; gerçi bulunamadığı takdirde bütün kirpikleri de kırparak yarım kirpik olarak kullanmak mümkün. :)

   Sil
  3. Yoook bulamadım Zeynep'cim :( ben de dediğin gibi yaptım, elimdeki bütün kirpiği kesip kullandım :) aklın yolu bir, öptüm :*

   Sil
 10. Sonuç gerçekten güzel görünüyor Başak'cım ama yinede uygulaması bana biraz zahmetli geldi.:)Merak ettiğim bir maskaraydı ama benzer etkilere sahip ürünlerde olduğu için (en azından benim kirpikerimde işe yarayanlar var)sanırım tercih etmem.Ben biraz daha yoğun bir görüntü hayal etmiştim bu ürün için daha çok günlük maskaralar gibi görünüyor etkileri.Güzel günlerde kullan,senin kirpiklerin zaten güzel olduğu için kötü sonu veren bir maskara görmedim henüz.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selinay'cım teşekkür ederim. Ya aslında kirpiklerim öyle gür ya da uzun değil; ama, kıvrık sayılır. Oradan kurtarıyorum sanırım. Birbirine yapıştırmadığı için yoğun kirpik görüntüsü vermiyor ama ben bu halini de kendim için yeterli buldum ^_^ öptüm çok!

   Sil
 11. Benim de merak ettiğim ürünler arasındaydı ama gözlerim çok hassas o yüzden çok merak etmeme rağmen fiberli maskaralar dahi kullanamıyorum . :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında benim de hassas Gözde'cim; ama, seninkiyle karşılaştırmalı olarak hassaslık derecesini bilemediğimden yorum yapamıyorum :) 3-4 saat kullanımda sıkıntı olmuyor, sonrasında problem çıkıyor :) Öptüm!

   Sil
 12. Lens kullandığım için bu tip ürünlere hep temkinli yaklaşıyorum :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de lens kullanıyorum; dolayısıyla bu rimeli uzun süre makyaj yüzümde kalacağı zaman değil de 3-4 saat makyajlı duracağımda uygulamayı tercih ediyorum Siri'cim :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.