imPRESS Gel Manicure Takma Tırnak (Beliz Kozmetik)


25 Eylül 2016 Pazar

Ellerimi çok beğenmesem de, tırnak şeklimi severim ve düzenli olarak bakımını da yaptığım için takma tırnak vb. ürünleri/uygulamaları kullanma ihtiyacı duymadım şimdiye kadar. Ancak geçen haftalarda Beliz Kozmetik'ten gelen tırnakların güzelliğine ve de kendinden yapışkanlı olmalarına dayanamayıp bayram tatili boyunca bir deneme yaptım. 


imPRESS Gel Manicure takma tırnaklar, bir kutu içinde 24 adet farklı boyutta, kendinden yapışkanlı tırnak olarak geliyor. 24 adetin 6 tanesi "desenli", kalanları düz renkten oluşuyor. Bana gelen setteki tırnaklar uçuk pembe ve beyaz-gümüş desenli tırnaklardı ve ilk gördüğüm anda çok sevdim!


Kutunun içinden kendinden yapışkanlı tırnaklarla birlikte tırnak yüzeyini temizleyip uygulamaya hazırlamak için bir ped ve törpü de çıkıyor. Tırnakların en büyük avantajı kendiliğinden yapışkanlı olmaları; yani ek yapıştırıcıya ihtiyaç duymuyorsunuz. Tırnaklarınızdaki ojeleri temizleyip, pedle de yüzeyini sildikten sonra tırnakları yapıştırmaya hazırsınız.


İlk olarak tırnakların arasından kendi tırnaklarınıza uygun boyuttakileri belirleyip sırayla dizmeniz öneriliyor. Böylece yapıştırma işlemini çok daha hızlı yapabiliyorsunuz. Daha sonra, uygulamaya hazır hale getirdiğinizi tırnaklarınıza, takma tırnağın alt yüzeyindeki bantı çıkararak takma tırnağı yerleştiriyor ve sıkıca bir kaç saniye bastırıyorsunuz. Ve işlem tamamlanıyor!


Uygulamasını çok pratik bulduğum bu tırnakların 1 hafta boyunca tırnakta durabileceği belirtilmiş ve 7 günden fazla üst üste kullanılmaması önerilmiş. Bayram tatilindeki seyahatim sırasında 5 gün boyunca tırnaklarımdaydı ve en ufak bir hasar görmedi; ya da, yerinden oynamadı. Ojem çıktı, yıprandı, değiştireyim derdim olmadan tatil geçirdim. Jel manikür adının hakkını verir derecede de parlaktı üstelik. Ayrıca, boylarının makul uzunlukta oluşunu ve eldeki doğal görünümünü de çok sevdim!


Takma tırnakla ilgili sıkıntım ise bir şeyleri tırnaklarımla sertçe çekmek zorunda kaldığımda yaşadığım zorlanma hissi oldu. Yapışkanı kuvvetli olduğu için kendi tırnağımın da biraz zorlandığını hissettim. Fakat bunun dışında bir olumsuzluk yaşamadım. Tırnak uzatamayan, tırnak yiyenlere özellikle öneririm; çünkü, bir hafta boyunca dokunamıyorsunuz tırnaklarınıza. Oldukça doğal göründüğü için de kimse tırnak takmış olduğunuzu anlamıyor. Seyahatlerde ise aseton-pamuk vs derdini ortadan kaldırması çok pratik (yılbaşındaki yurtdışı seyahatim için de kalanları saklayacağım mesela).

Çıkarmak içinse, ılık suda ellerimi 5 dakikaya yakın beklettim ve sonra yavaşça çekerek tırnaklarımdan çıkardım. Bazı tırnaklarımdaki yapıikan kalıntılarını ise asetonlu pamukla temizledim. 

Pek çok renk seçeneği ve hatta French manikürlü ojesiz modelleri de olan imPRESS Takma Tırnakları Watson's mağazalarından 33 TL civarına bulabilirsiniz. 


----------------------
NOT: Ürün denemem için firma tarafından gönderilmiş olup, yorumlarım objektif görüşlerimi içermektedir.12 yorum

 1. Aa bende de var bak şimdi aklıma geldi, ama rengi pek beğenmemiştim, bunun rengi nefis bayıldım!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ebru'cum, şanslıymışım çok tatlı bir rengi geldi gerçekten :) Öptüm!

   Sil
 2. Güle güle kullan Başak'çım.Bu markanın yapışkanlı tırnakları çok başarılı bence.Bu setin aynısı bende de var ve takmak için tırnaklarımın kısa olduğu bir anı bekliyorum aylardır.Sık sık kırılan tırnaklarım şaka gibi sapasağlam duruyorlar ne zamandır :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filiz'cim, evet senin tırnaklarına kısa kalacaktır. Ben de bir kaçının kırıldığı dönemde denedim :) Aman maşallah de, nasılsa bir ara takarsın tırnakları, kırılmasınlar işte :))) Öperim!

   Sil
 3. ben de seviyorum bunları tırnaklarım kırılırsa diye 2-3 takım duruyor evde şimdiye kadar bir kere kullanabildim çıkarmadan biraz asetona batırdığın kulak çubuğunu tırnağın altına /kenarına doğru tutup gezdirirsen pıt diye çıkıveriyor :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah İrem o yöntem aklımda olsun, çok pratikmiş. Öperim!

   Sil
 4. Bende bayılıyorum Impress'lere. Bir etkinlikte deneme fırsatım olmuştu. Ama bende nedense o yapışkanlar korkunç bir hal aldı çıkarırken. Aynı görüntü HM takma tırnağında da oldu. Nefes alır gibi takma tırnak takıyorum zaten tekrar şans vermeyi düşünüyorum çünkü şu desene bayıldım. - Tabi pembe olmayanı alıcam :D- Bir de o içinden çıkan mendili kullanmayınca o kadar uzun süre dayanıklı olmuyor. Maharet hafiften de mendilde :) Eline sağlık canım,öpücükler! :* <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nisa evet, yapışkanların bir kısmı tırnak üstünde kalıyor, o iş fena. Ay mendili atma mı diyorsun yani, attım valla ben kullandıktan sonra :))) Neyse deneme fırsatım olmuş olur hiç olmazsa, öperim :)

   Sil
 5. Bunları ben de çok seviyorum ve aynen dediğin gibi her seyahat öncesi alıyorum bir tane :) 2 ya da 3 kutudan 4 kullanımlık çıkıyor bana sanırım ama bende de şöyle bir sıkıntı oluyor, tırnağın uzun kalan kısmındaki yapıştırıcı beni sinir ediyor, kendi kendine toplanıyor, alttan bakıldığında çok çirkin ve pis bir görüntü oluşturuyor :(( Yapıştırıcısı çok kuvvetli aslında keşke daha kısıtlı bir alanda kullansalar da o uzun kalan kısmında yapıştırıcı olmasaymış!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Moda Masalları, benimkilerin boyu kendi tırnaklarıma birebir örtüştü (hatta tırnaklarımı takma tırnak boyuna göre kısalttım diyeyim), o yüzden o yapıştırıcının toplanması durumunu yaşamadım; ama, dediğin gibi biraz pay bırakabilirler belki de. Çünkü gerçekten yapıştırıcısı acayip kuvvetli :) Sevgiler!

   Sil
 6. impress'lerin iki çeşidiniz kullandım, çok sevmiştim biri gold pembe üstüne siyah gül dantel desenliydi ve mezuniyetimde takmıştım, hala saklıyorum hatıra diye :) diğeri de uzun yapılı, koyu bir bordoydu, tırnaklarımdan gözümü alamamıştım. Ama benim aldıklarım oje şişesi gibi bir kutulamanın içinde geliyorlardı. Kalıcılıklarını bilmiyorum çünkü ben özel günlerde taktığımdan ekstra güvende olmak için bir de tırnak yapıştırıcı sürmüştüm, yerinden kımıldamamışlardı.
  Bu rengine de bayıldım çok tatlı duruyorlar ^_^ Takma tırnaklara hafif bir düşkünlüğüm var bir ara aralıksız kullanıyordum eklipsin 400lü ojesiz tırnaklarını alıp kullanıyordum, hala da çekmecede duruyor çok bereketli :) tırnaklar kötü vaziyetteyken kurtarıcılar resmen!
  Güle güle kullan şekerim,
  Kocaman öptüm!
  Zeynep

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay Zeyneeep, o gold pembe üstüne siyah gül desenliyi bulmam lazım, çok güzeldir eminim! Oje kutusu gibi olan versiyonlarını biliyorum; ama denemedim, o yüzden yapıştırıcısını bilemiyorum ama bunlarınki acayip. Ben bayramda tam 1 hafta kullandım, bana mısın demedi. Takma tırnağı sık kullanmak pek sağlıklı değil ama acil durumlar için ben de elimin altında bulunduracağım. Zira Çınar'ın dünkü doğumgünü için bir gece önce ojelerimi değiştirmek için sildim; tam yenisini sürecekken Rüzgar uyandı ve bir daha uyumadı. Ben de ertesi sabah evden çıkmadan takma tırnakları pıt pıt yapıştırdım; 5 dakikada süper manikürlü ellerim oldu ihihihihi :) Öptüm!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.