NYX HD Finishing Powder -Translucent


14 Eylül 2016 Çarşamba

Elimdeki toz sabitleme pudrası olan YSL Souffle D'Eclat'dan çok memnun olsam da, makyaj çantasında taşınmasını imkansız kılan boyutu ve sıkıştırılmamış toz yapısı nedeniyle bir de kompakt formda bir transparan sabitleme pudrası arıyordum; ve aradığımı NYX'te buldum. 


NYX HD Finishing Powder mat görünüm hedefleyen ve ince çizgilerle gözeneklerin görünümünü hafifletmeyi vaat eden bir ürün. Translucent olan rengi, yani bendeki, kabında bembeyaz görünüyor. Translucent dışında yine muhtemelen çok az renk veren açık sarı Banana ve uçuk mint yeşili Mint Green renkleri de mevcut (ki bunların da renk tonu düzenleyici etkisi olduğunu tahmin ediyorum).


Renk "transparan" olarak geçse de, açık tenler için belli etmese de, daha esmer tenlerde bir miktar beyazlığını ortaya koyan bir pudra olduğunu söylerek başlamam gerek. Bu noktada, benden daha esmerlerin Banan rengine yönelmesi sanki daha mantıklı olur. Pudranın yapısı oldukça ince, ipeksi bir dokusu var ve gerçekten mat. Ciltte ağırlık yapmıyor, toz toz durmuyor; mat bir efekt de veriyor. Ben özellikle göz altlarımı ve T Bölgemi sabitlemek için kullanıyorum. Göz altlarını (hafif ve nemli bir kapatıcı kullanmışsanız) kurutmadan sabitliyor ve "gerçekten" sabitliyor! Kapatıcım yerinden kıpırdamıyor. Yalnız, daha ağır yapılı veya kendinden hafif pudralaşan kapatıcılarla kullanırsanız, bir süre sonra kurumuş bir görünüm kaçınılmaz oluyor.


İncecik, sağlam ambalajı ile çantada taşımaya çok uygun olan NYX HD Finishing Powder'ın fiyatı 29,95 TL (Amerika fiyatı 10 Dolar). Performansını oldukça başarılı bulduğum bu pudra aklınızda olsun diyorum.
25 yorum

 1. Başakcımm eline sağlık çok güzel yazmışssın, fiyatı da uygunmuş. Benim elimde şimdilerde açacağım Sephora'nın transparent pudrası var ambalajı da buna benziyor, ona da bir göz atabilirsin indirimle aynı fiyata denk geliyorlar :-D Ama indirimsiz olarak NYX, Sephora'ya güzel bir dupe olabilir :) Öperim! İyi tatillerr :x

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Problem Cadı'cım, Onur da Sephora'nın pudrasını beğenmişti ama çabuk bitiyor demişti. Ben de indirimde denk gelirsem alırım diye düşünmüştüm ama bu NYX de çabuk çabuk bitecek gibi değil :) Bittiğinde sıkılırsam Sephora aklımda olsun :) Öptüm!

   Sil
 2. Ben de banana renginden memnun kaldım güzel sabitliyor ve aydınlatıyor bile hafifçe 😊 Mint green de de gözüm var bakalım 😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İrem'cim, o Banana rengi feci aklımdaydı ama artık yılbaşından sonraya :) Öptüm çok!

   Sil
 3. Yves Saint Laurent Souffle D'éclat toz pudra benim de favori pudralarımdan biri, hatta blogda en son onun incelemesini yazmıştım. Çantada taşımak için iyi bir alternatife benziyor NYX ancak aklım Onur 'un da yorumladığı Sephora Smoothing & Brightening pudrada.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Makyaj Laboratuvarı, bakayım hemen incelemeye :) Onur yazdığında o pudrada benim de çok aklım kalmıştı; ama, çabuk bitiyor dediği için tercih etmemiştim. NYX bittiğinde bakabilirim ama :) Sevgiler!

   Sil
 4. Transparan pudraları makyaj sabitlemek için sürekli kullanıyorum, bende de Mac'in toz pudrası var Başak'cım. Onun dışında da nostalji etkisine dayanamayıp evi Catherine Arleylerle doldurdum🙈 NYX de aklımda olsun, çantada taşımalık bir pudra kurtarıcı olabilir😊 Öpüyorum😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha Blana'cım, hatırlıyorum Catherine Arley alışverişini :))) Toz pudraları aslında daha çok seviyorum ama taşımak imkansız! Çok öptüm ben de!

   Sil
 5. Fiyatı çok uygun merak ettim bu ürünü Başakcım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Online açılsa da merak ettiğimiz NYXlere çabucacık ulaşabilsek değil mi Ebru'cum? :)

   Sil
 6. Ben de Nyx mağazasına gittim sonunda ama ne yazık ki pek ilgili bulamadım. Sadece 2 şey alıp çıktım. Oysa biraz ilgiyle mağazayı talan edecek güçteydim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok üzüldüm Gözde'cim, niye böyle yapıyorlar anlamıyorum... biz gittiğimizde güzel ilgilenmişlerdi halbuki :/

   Sil
 7. Kurutmadan sabitlemesi çok güzelmiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzellik Meselesi, aynen öyle. Ben de işin o kısmını çok sevdim!

   Sil
 8. Project Pn'e aslında çok sevdiğim Biotherm sabitleme pudramı da katmaya karar verdim, o da kurutmadan sabitliyor ama hem loose yapıda olduğundan hem de artık yıllanmaya başlayacak olduğundan bitireyim dedim; bu ürün aklımda yerine almak için hem kurutmaması hem de sıkıştırılmış olmasıyla.
  Nyx varken nasıl project pan yapıcam ben bilmiyorum :D
  Öperim!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeynep Project Pan yazını merakla bekliyorum. Biotherm'i bitirince NYX aklında olsun cidden, ben çok başarılı buldum. Valla NYX online bir süre daha açılmaz diye umuyorum ben de artık, napayım... yoksa ciddi bir irade sınavı olacak benim için :/ Öptüm!!!

   Sil
 9. Hala topluyorum kullanacaklarımı, çünkü dikkat dağınıklığı :D Nyx hd concealer'lardan lavender bitmek üzere yya çok korkuyorum. Ben şimdi onu tekrar alamayacak mıyım yılbaşına kadar? :( Artık yüzümle boynum arasındaki ton farkını maruz görsünler bari. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şekerim Zeynep'cim, ihtiyaç dahilinde olanlar kapsam dışı. Aseton bitse almayacak mıyız mesela? Sonuçta elinde başka concealer/coreector yoksa tabii ki lavender'ın yenisini alabilirsin. Olay "ama hiç şeftali tonlu allığım yoktu" türünden "ihtiyaç alışverişi"nden kaçınmak :)) Öperim!

   Sil
 10. Hahaha ben project pan cahiliyim, ürün bitirmekte de başarısızım, o kısmı bilmiyordum hiç :D Yalnız Nyx'e girip sırf correctorla çıkarsam birinin konfeti patlatmasını istiyorum çünkü bunu hak etmiş olurum yani ahahhaha :D
  Sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeynep onu sana yazarken ben de düşündüm; bu kız NYX'e giderse bir tek lavender ile çıkmaz diye... online desen ayrı dert; şimdi kargoyu bedavaya getirmek için allah ne verdiyse o sepete ekleriz. En iyisi kartları falan evde bırakıp yalnızca bir concealer almaya yetecek parayla mağazaya gitmek :D Bak nasıl anne çözümü buldum ama?

   Sil
 11. Göz altlarımı kurutur diye hiç cesaret edemiyorum 😕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de göz altlarım kurudur ama bu pudranın kendisi kuruluk yapmadı. Fakat, yazdığım gibi, eğer kurutmaya meyilli bir ürünü sabitlemek için kullanırsan o zaman sıkıntı olabiliyor Siri'cim. Öptüm!

   Sil
 12. göz altı kurutmayan concealer ve corrector ne kullanıyrsnz? iyi akşamlr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gkc Genç Shieda Cover Cream ve NYX Gotcha Covered benim en sevdiklerim. Sevgiler!

   Sil
 13. siz concealer corrector kurutmayan göz altı ne kullanıyrsnz? iyi akşamlar

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.