Skincode Essentials: Lifting Moisture Mask, 24h Cell Energizer Cream, Revitalizing Eye Contour Cream


3 Eylül 2016 Cumartesi

Skincode kaliteli ve yenilikçi içerikleri ve yüksek performanslı ürünleri ile sevdiğim bir marka. Sevgili Gülşah'ın Bursa Blogger Şenliği'nde bize hediye edilen setten çıkan Essential serisine ait bu üç ürünü de bir süredir deniyorum (hatta göz çevresi kremi ve yüz nemlendiricisini de bitirdim) ve yorumlarımı sizinle paylaşma zamanım geldi.


Skincode Essentials Lifting Moisture Mask (Toparlayıcı Nem Maskesi) adı itibariyle bende yüksek beklentiler uyandıran bir üründü. Skincode'a özel CM-Glucan kompleksi içeren ürün cilde enerji vermeyi, nemlendirmeyi ve toparlamayı vaad ediyor. Daha taze bir etki için buzdolabında saklanması öneriliyor. Şeffaf jel kıvamında ürünün içinde minik kürecikler mevcut. CM-Glucan, C ve E vitaminleri ile sıkılaştırıcı ajanlar içeren maskeyi temiz cildinize ince bir tabaka halinde sürüp 10-15 dakika bekletiyor ve ılık suyla yıkıyorsunuz. Daha önce de bahsettiğim gibi, yıkanan nem maskeleriyle aram pek iyi değil; ve verdiği ferah hisse karşın bu maske de benim nemsiz cildime yeteri kadar nem vermedi. Kürecikli yapısı sevimli olsa da, yağlı ancak nemsiz ciltlere belki iyi gelebilir diye düşünüyorum; ama karma ve kuru ciltler aradığı mutluluğu bulamayacaktır.


Skincode Essentials 24h Cell Energizer Cream'i kullanmaya başladığımda ise cildimin gerçekten enerjiye ihtiyacı olduğunu hissediyordum. Hücre yenileyici ve cilt bariyerini güçlendirici CM-Glucan kompleksi sayesinde canlılığını kaybetmiş ciltlere yönelik bir ürün olan bu krem cildimi bir miktar canlandırdı gerçekten de. Verdiği nem fena değildi; ancak, havalar fazlaca ısınmaya başladığında bu krem de yapı olarak bana biraz ağır gelmeye başladı. Kışın kullansam çok daha fazla sevebilirdim diye düşünüyorum...


Skincode Essentials Revitalizing Eye Contour Cream ise yine CM-Glucan kompleks içeren bir ürün ve yanında göz altı şişliklerini azaltmak için kafein, morlukların görünümünü hafifletmek içinse at kestanesi ekstresi ile bitkisel bir aydınlatıcı karışım bulunduruyor. Yapısını hafif ama verdiği nemi gayet yeterli buldum. Kullandığım dönemde de göz çevremin gayet bakımlı göründüğünü fark ettim. Bu üçlüden en beğendiğim ürün oldu ve anti-aging özellikleri ile kesinlikle aklımda olacak bir ürün!


Skincode markasının bu seyahat boy setine eczanelerden ya da online dermokozmetik sitelerinden ulaşabilirsiniz. Bu boy, ürünler hakkında bilgi edinmek için oldukça yeterli oluyor, aklınızda bulunsun.

Mutlu pazarlar!10 yorum

 1. Göz kremimiz aynıymış. Diğerlerini bilmem ama ondan çok memnunum <3

  Güzel günlerde kullan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet İlke'cim, göz kremini ben de çok beğendim :) Teşekkürler, sevgiler :)

   Sil
 2. Başakcım nem maskesi hakkında çok doğru düşünmüşsün mayıs-hazirana kadar bana çok iyi geldi sonra hava çok ısınınca kullanmaya ara verdim şimdi yeniden kullanacağım göz kremini ise anti aging bir ürünle desteklemek şartı ile oldukça sevdim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İrem'cim, maske hakkında doğru tahmin yapmama sevindim :) Göz kreminin altına genelde serum kullandım; ama kullanmadan da tatillerde (nem tavanken) çok çok iyi geldi. Öptüm!

   Sil
 3. Bu minnoş seyahat boy setler ürünler hakkında gerçekten güzek fikir veriyor. Özellikle de yüksek fiyat ödeyeceksem öncesinde minik boyunu denemeyi istiyorum. Fakat çoğunlukla mümkün olmuyor. Skincode deneyimim şimdilik göz kremiyle sınırlı olsa da, önerdiğin göz çevresi serumunu bu sene deneyeceğim Başak'cım :) Öpüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım, ben de seyahat boy ürünleri seviyorum. Böyle kofreler yapıp satsalar hep keşke. O göz çevresi serumunu ben çok çok sevmiştim. Bu aralar biraz ekonomik parametreler ağır bastığı için, ve de yaz döneminde kuruluk sorunum nispeten azaldığından hala yenilemedim ama sonbaharla yenilerim gibi geliyor. Sevgiler :)

   Sil
 4. Göz kremi benimde alınacaklar listemde. Markanın ürünlerinin namını duydum bakalım sende beğendiysen , alınma vaktidir :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nisa'cım, bu krem özellikle benden daha genç ciltlere tek başına bile oldukça iyi gelecektir. Epey beğendim ben. Aklında olsun, sevgiler!

   Sil
 5. Bu boyların satıldığını bilmiyordum. Çok akıllıca olmuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet böyle de satılıyor; ama, bu set bana hediye geldi Siri'cim :) Sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.