Beyond Intensive Ampoule Masks: Multivitamin, Collagen ve Hyaluronic Acid


16 Ekim 2016 Pazar

Bir süre önce pek sevdiğim Kore kozmetiği markası olan Beyond'dan gelen maskeleri Instagram hesabımda paylaşmış; daha sonra da o paketten çıkan Herb Garden Hibiscus maske ile el kremine blogda yer vermiştim. Şimdi de sıra Beyond Intensive Ampoule Masklerin 3 çeşidine geldi.


Bu maskelerin farklı cilt sorunlarına yönelik olarak ceramide, collagen, hyaluronic acid, phytoplacenta, multi vitamin, propolis ve peptide gibi çeşitleri mevcut. Ben içlerinden hyaluronic acid, collagen ve multivitamin çeşitlerini denedim. Her biri tek kullanımlık olan maskeler yüze oturan kağıt maske formunda ve yıkanmayan türden. Her bir maske, yoğun miktarda yapılandırıcı serum içeriyor ve maskeden cildinize bu serumun nüfuz etmesini sağlamayı hedefliyor. Maskeyi temiz cildinize yerleştirip 10-15 dakika bekledikten sonra çıkarıyor ve kalan sıvıyı masaj yaparak cildinize yediriyorsunuz. Ben her seferinde duştan sonra gece cilt bakımımı yapıp nemlendirici adımında bu maskeleri uyguladım ve gece boyu yüzümde kalmasını sağladım. 

Beyond Intensive Ampoule Mask -Collagen çeşidi ilk denediğim maske oldu.Cilt bariyerini güçlendirerek cildin elastikiyetini arttırmayı ve cildi sıkılaştırmayı hedefleyen bu maskeyi cildime uyguladığımda cildime müthiş bir serinlik verdi ve maskeyi yüzümden sıyırıp fazla sıvıyı emdirdiğimde cildimin inanılmaz parlak ve sağlıklı göründüğünü fark ettim! Hatta o gün bu görünümü Instagram Story'de de paylaşmıştım. Ertesi sabah uyandığımda da cildimi yağlandırmadan verdiği ışıl ışıl etki devam etti.


İkinci olarak cildi beyazlatmayı ve yorgun cilt görünümünü tersine çevirmeyi hedefleyen Beyond Intensive Ampoule Mask -Multivitamin çeşidini denedim. Verdiği serinlik aynı olmakla birlikte, Collagen çeşidinde gördüğüm etkiyi multi-vitamin çeşidinde göremedim. Beyazlatma etkisi için tek kullanım yeterli olmayacağından, çok verimli bir deneyim olmadı açıkçası.

Ve son olarak en sevdiğim nemlendirici içerik olan Beyond Intensive Ampoule Mask -Hyaluronic Acid maskesini denedim. Bu maske kuru cildi nemli ve sağlıklı tutmayı hedefliyor. Etkisi Collagen maskesi ile aynı oldu; ve yine çok sevdim! Fakat Collagen çeşidinde hissetmediğim bir yapışkanlık hissi de aldım.


Bu üç maske arasında en beğendiğim Collagen çeşidi oldu; ve dönem dönem alıp kürler halinde bir kaç hafta üst üste uygulamayı planlıyorum. Denemediğim çeşitlerinden ise, cilde nemi hapsetmeyi vaat eden ve yine sevdiğim bir içerik olan Ceramide maskesini alıp denemek aklımda! Beyond maskeler genelde 15-30 TL arasında değişen fiyatlara satılıyor; ancak, sıklıkla 4 al 3 öde gibi kampanyalara dahil oluyor. Kağıt maskeleri düzenli kullanmak biraz pahalıya geldiğinden, ben acil durum maskesi ya da mevsimlik kür olarak kullanmayı ve elimin altında bulundurmayı tercih ediyorum. 

Mutlu haftasonları!


--------------------------------------------------
* Ürün denemem amacıyla firma tarafından gönderilmiştir. Yorumlarım bana ait ve objektiftir.4 yorum

 1. Beyond ürünlerini çok merak ediyorum ve birkaçını da sayende deneme şansı bulmuştum Başak'cım. Burada da mağaza açtılar ve ben de kısa zamanda uğrayıp bir karıştırma düşüncesindeyim. Kağıt maskeleri düzenli kullanım için ben de pahalı buluyorum ama acil durumlar için harika kurtarıcı oluyorlar😊 Öpüyorum şekerim❤️❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım, Ankara'daki mağaza tester açısından eli çok bol ve bloggerların fikirlerine de çok önem veriyorlar. İstanbul da öyleyse bir alışveriş ile pek çok ürünü daha deneme şansı bulabilirsin. Bu maskelerle ilgili fikirlerimiz aynı. Yeri bana biraz ters kaldığı için gidemiyorum uzun süredir; ama, uğrarsam bu acil durum maskelerinden bir kaç tane alıp kenara koymak istiyorum. Sevgiler canım!

   Sil
 2. Nasılda seviyordum 3 boyutlu maskeleri sence emziren anneler kullanabilir mi 🙄

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçindeki maddelerden herhangi birine hassasiyetin yoksa kullanabilirsin emzirirken Siri'cim :) İçerikleri fena değil.

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.