Flormar #back2school Koleksiyonu Cilt Bakım Ürünleri: Anti-Blemish Face Wash, Anti-Blemish Tonic, Anti-Blemish Treatment Gel-Creme


21 Ekim 2016 Cuma

Flormar'ın Back To School Koleksiyonu'na ait inceleyeceğim son ürün grubu cilt bakımına ait! Genç ciltlerin temel ihtiyaçlarını hedefleyen Flormar, cilt bakımıyla ilgili bir kaç ürünü de bu koleksiyon kapsamında satışa sundu. Yaş ve cilt tipi itibariyle yüz yıkama jeli ve toniğin hedef kitlesi ben olmadığım için, tam da hedef kitlesinden uygun birine, Rüzgar'ın Aylin Ablası'nın bu sene liseye yeni başlayan kızı Beyza'ya hediye ettim ürünleri ve 1,5 aylık kullanım sonucu kendisinin yorumlarını aldım. Acne Treatment Gel'i ise kendim denedim. Flormar Flawless Anti-Blemish Face Wash sivilcelere karşı yağsız jel formülüyle cildi çok fazla kurutmadan ve tahriş etmeden temizlemeyi ve arındırmayı vaat ediyor. Jel içinde minik tanecikler barındıran yapısını ben kendim denediğimde sevmiştim. Gerçekten cildimi çok fazla kurutmamıştı. Beyza ise yalnızca geceleri cildini bu jelle yıkamasına rağmen cildini çok iyi temizlediğini ve -yanında kullandığı ürünlerin de katkısıyla- siyah noktalarının temizlenmesine çok yardımcı olduğunu söyledi. Beni tek rahatsız eden kısmı, içeriğindeki SLS olsa da, Beyza'nın severek kullanmasına ve bu jelden memnun kalmasına çok sevindim!150 mL'lik tüp ambalajda satılan ürünün fiyatı 16,90 TL ve serinin diğer ürünleri gibi, bu ürün de öğrenci bütçesine dost!Flormar Flawless Anti-Blemish Tonic ise yine sivilce oluşumuna ve yağlanmaya meyilli ciltler için öneriliyor. Cildin doğallığını bozmadan, gözeneklerin ve ciltte biriken yağların temizlenmesine yardımcı olmayı, mevcut siyah noktaları ortadan kaldırmayı ve yeni siyah nokta oluşumunun önlenmesine yardımcı olmayı vaat ediyor. Beyza'nın deneyimine göre ise bu vaatlerinin hepsini yerine getiriyor! Bir pamuk yardımıyla toniği yüzüne uyguladıktan sonra cildinin nefes aldığını ve iyice temizlendiğini hissettiğini söyledi Beyza. Ayrıca, yukarıda da yazdığım gibi, eskiden onu çok rahatsız eden siyah noktalarıyla da vedalaşmış! Ayrıca, bu iki ürünle birlikte yine yağlı ciltlere yönelik kullandığı nemlendirici sayesinde gün içinde cildinin parlamasını engellediğini de söyledi bana (o nemlendirici ayrı bir yazının konusu olacak, diyerek bir ipucu vermiş olayım). Bu üründe de beni alkol içeriği rahatsız etmişti. Aslında belki Flormar formülü geliştirip alkolsüz de benzer bir etki sağlamayı düşünebilir... 

200 mL'lik plastik şişede sunulan toniğin fiyatı 16,90 TL ve serinin diğer ürünleri gibi, bu ürün de öğrenci bütçesine dost!Flormar Anti-Blemish Treatment Gel Cream sivilce oluşumunu önlemeyi vaat ediyor. Ciltteki lekelerin temizlenmesine ve cildin iyileşmesine yardımcı olarak sivilce oluşumunu önlemeyi hedefliyor. Jel denmesine karşın daha çok losyon kıvamında bir krem ve cilde uygulandığında kurutmuyor ya da ağırlık yapmıyor. Cildi matlaştırdığını ve iyi bir makyaj bazı oluşturduğunu düşünüyorum. Fakat ben sivilce önleme ya da oluşmaya başlayan sivilcelerin görünümünü hafifletme gibi bir etkisini gözlemlemedim. Gerçi ikincisi ile ilgili bir vaadi yok zaten markanın; benim umduğum bir şeydi, diyebiliriz. Tüm yüze düzenli kullanımda ne sonuç vereceğini tam kestiremesem de, sivilceye meyilli yağlı ciltler için iyi bir makyaj bazı olarak kullanılabileceğini düşünüyorum. 

Edit: Geçtiğimiz hafta sonu iki gün boyunca tüm yüzümde makyaj bazı olarak kullandım bu ürünü ve çok başarılı buldum. Hafif bir "blur" etkisi yaratıyor ve cildi donuklaştırmadan matlaştırıyor! Yağlı ve yağlıya dönük karma ciltlerin aklında olsun derim! Sivilcelere etki anlamında ise hala bir gelişme göremedim; ama o uzun vadede daha net belli olur; artık bitenler yazımda bahsederim ^_^18 mL'lik ufak ve jelin alınmasını kolaylaştıracak sivri uçlu tüp ambalaja sahip ürünün fiyatı yine 16,90 TL. Günlük kullanıldığında 1-2 aya ancak yetecek bir miktarı olduğunu söylemeliyim. Fakat lokal olarak çok etkili bulmadığımı belirtmem gerek. Halbuki içerik olarak diğer iki ürüne nazaran daha etkileyici bulmuştum.Böylece Flormar Back To School koleksiyonundaki tüm ürünleri size tanıtmış oluyorum. Cilt bakım serisini ise liseli gözünden yorumlayabilmiş olmak, performansını verimli yansıtabilmek adına içimi daha bir rahatlattı diyebilirim. 

Mutlu Cumalar!!!20 yorum

 1. Çok iyi düşünmüşsün Başak'çım. Genç ciltler için güzel ürünler çıkarttı Flormar, zaten her ürünün bir yaş skalası olması gerektiğini düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gökçe'cim çok haklısın! Her yaşa hitap eden cilt bakım ürünü diye bir şey olamaz bence de :) Beyza'nın beğenmesine de en çok ben sevindim galiba :) Öptüm çok!

   Sil
 2. Bu serinin cilt bakım ürünleri ne yazık ki, bana da uygun değil Başak'cım (yaşlıyım, ühühühü). Alkol yağ kontrolü için eklenmiş olabilir içeriğe diye düşündüm. Bu seri öğrenciler için güzel oldu bence :) Öpüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tonikteki alkol için ben de öyle düşündüm Blana'cım :) Yine de belki daha hafif bir formül olabilirdi. Neyse ki Beyza çok sevmiş. Ben de çok öptüm!

   Sil
 3. Ben baya yaşlı kaciyorum bu seriye. Beyza da mutlulukla kullansın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haha, aynen Nilgün'cüm :) Çok teşekkürler, sevgiler!

   Sil
 4. Ben de yeni deniyorum jelin yapısını sevdim anti blemish kremi baz olarak denemek aklıma gelmemişti lokal uygularım diye düşündüm iki türlü de deneyeyim o zaman 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deneyince yorumlarını bekliyorum merakla İrem'cim :) Öptüm!

   Sil
 5. bu serinin özellikle ambalajı çok hoş tam bir okul serisi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hem ambalajı hem içeriği tam okula göre Gülşah :) Sevgiler!

   Sil
 6. Anti-Blemish kreme epeyce ihtiyaç duyduğum bir dönemdeyim.Bu akşam tekrar kullanmaya başlayayım bunu ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arada fırtan o sivilcelerden nefret ediyorum valla Filiz ya :( Öptüm çok!

   Sil
 7. Yüz temizleme jelini çok merak ediyordum, denediğim bir iki ürün olduğu için sonraki bir zamanda yüz temizleme jeline bir fırsat verebilirim o zaman :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Khverengi Ruj, cilt tipine uygunsa bakabilirsin :) Beyza oldukça beğenmiş. Sevgiler :)

   Sil
 8. Tanecikli temizleyicilere oldukça karşıyım; daha doğrusu o tanecikler doğal, çözünür madddeler değilse. Bir çok drugstore markası bu tanecikleri plastikb bir maddeden kulanıyor ve bu tanecikler çözünmeden suya oradan denze karışıyor. Boyut ve şekil olarak balık yumurtasına çok benzediklerinden balıklar bu tanecikleri yiyerek toksik maddeye maruz kalıyor. Bu konuyla ilgili bir kampanya başlatıldı hatta. Flormar'ın tanecikleri hangi maddeden bilmiyorum, bunu anlayabilecek bir içerik okuma dağarcığım da yok maalesef. Marka'dan bilgi edinebilirsek ve bu konuda hassasiyet gösterebilirsek çok güzel olur.
  Beyza'nın kullandığı ürünlerden memnun kalmasına sevindim :) Bu yaşlarda makyajdan ziyade cilt bakımına özen gösterilmesi gerektiği öğretilirse genç kızlara en güzel temel verilmiş oluyor ^_^
  Güle güle kullansın hepsini!
  Öpüyorum çokk.
  Zeynep

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya evet bu yazdığını daha önce de okuduğumu hatırladım şimdi Zeynep... açıkçası biyo-çözünürlükle ilgili bir şey belirtmemiş Flormar; umarım bu konuyu da düşünmüşlerdir :/ ben de bundan sonra dikkat edeyim o zaman...
   Ve ilk gençlikten itibaren cilt bakımı ve temizliği konusundaki düşüncelerine katılıyorum. Beyza'yı ikna ettim, üşenmiyor kullanıyor ürünleri artık :) Kullandıkça zaten hoşuna gitti cildinin duruşu, sanırım artık bırakmaz :) Çok teşekkürler canım, öpüyorum!!

   Sil
 9. Başak hanımcım seriyi merak etmedim desem yalan olur. Vaatlerini geçtim görüntüsü al beni al beni diyor :D Beyza'nın memnun kalması da ayrı güzel. Jel-makyaj bazı fikri çok iyiymiş fiyatları da pek şahane hele ki fotoğraflar ondan daha şahane ! emeğinize sağlık <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay Ause'cim, görüntü cidden pek albenili!!! Jel-makyaj bazı gibi düşündüğüm ürünü hafta sonu tüm yüzümde denedim, yani cidden aşırı başarılı o konuda! Yazıyı editlemeyi düşünüyorum! Fotoğrafları beğenmene ayrıca seviniyorum; çünkü senin gözün çok çok güzel! Öpüyorum çok!

   Sil
 10. Bu seriyi yeğenlerim için düşünüyorum. Yazı bu anlamda sorularıma güzel bir cevap oldu. Yorumları için öncelikle Beyza teşekkür ederim ve seni çok öperim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gül'cüm, yararlı olmasına çok sevindim! Öpüyorum!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.