Kiss Trio Takma Kirpik (Beliz Kozmetik) -Medium Combo


16 Ekim 2016 Pazar

Bayram öncesi elime ulaşan Beliz Kozmetik'in paketinden, daha önce makyaj artisti Mustafa Cebeci'nin de favorisi olduğunu yazdığım, Kiss marka 3'lü takma kirpiklerden de çıkmıştı. Günlük olarak takma kirpikle uğraşmaya zamanım asla olmasa da, özel günlerde kullanmayı çok seviyorum. Fakat bütün kirpiklerin pek azı benim göz yapıma uyduğundan tekli olanlarını tercih ediyordum. Bunları takması da zaman alıyordu. Bu yüzden, 3'lü takılan bu kirpikler benim için şahane bir alternatif oldu!


Kiss Takma Kirpikler, kirpiklerin bulunduğu ve içine yapıştırıcıyı ekleyebileceğiniz haznesi olan bir levha ve kirpik yapıştırıcısı ile birlikte satılıyor. Kirpikler ise, bir adedinde 3 tutam kirpik bulunduruyor. Medium Combo olan bu pakette kısa ve orta boy kirpikler bulunuyor. Böylece, kısaları göz pınarına yakın kısma, orta boyları gözün dış köşelerine doğru takarak kedi gözü efekti yaratabiliyorsunuz. Ya da yalnızca kısaları, veya yalnızca orta boyları kullanmanız da mümkün. 


Ben ise gözün ortasından dış köşeye kadar olan kısmına 3'er adet takarak o kedi gözü efektini vermeyi seviyorum. Fakat aşağıdaki fotoğrafta da göreceksiniz, orta boy kirpikler, benim mevcut kirpik boyum ile bu iş için bir tık uzun kaçtı. Yine de fena durmadı gibi. Kısaları benzer şekilde görümcemde kullandığımda ise çok hoş bir sonuç aldık. Keşke bu sette uzun ve kısa kirpikler eşit sayıda olsaymış diye geçirdim içimden... Ve dün gittiğimiz Pino Cosmetic etkinliğinde gördüm ki, aslında bu üçlü takma kirpiklerin bir de Short Combo versiyonu var; bir uygun zamanda o versiyonu alıp mutlu mesut kirpiklerimle dolaşacağım!Kirpiklerin ambalajında kalıcılığının 4 haftaya kadar olduğunu okuduğumda hayrete düşmüştüm; ancak, NYX Partisi için taktığım gece, makyajımı temizlemeden önce çıkarmaya çalıştığımda neredeyse kendi kirpiklerim kadar sağlam yapışmıştı ve ciddi zorlandım. Yağ ile tamizlemeyecek olsam (yağın yapıştırıcıyı çözeceğini düşünüyorum) kalıcılığını denerdim; ama, çıkarırken verdiğim uğraşı görünce, 4 hafta değilse de 1 haftayı rahat kurtarır diye düşünmedim değil. 


Watson's -ve Ankara'da olanlar için- Pino mağazalarında bulabileceğiniz Kiss marka takma kirpikler gördüğüm kadarıyla 30-40 TL fiyat aralığında satılıyor ve şimdiye kadar kullandığım en kaliteli drugstore kiprik olduğunu düşünüyorum. 

Sizin favori kirpik markanız ve çeşidiniz nedir? Yorum kısmında okumayı çok isterim! Mutlu pazarlar!8 yorum

 1. Çok iyiymiş Başakcım. Bugün senin insatgramda bunları görünce , ki daha önce ünlü bir mnakyaj vloggerında görmuştüm ve aklımda kalmıştı, Rossman, Watsons Gratis gezdim. Biraz renkli kozmetiği fazla kaçırınca son zamanlarda bunu indirimde alayım dedim ki fiyatı 30 TL civarıydı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Nilgün'cüm, fiyatları diğerlerine göre biraz yüksek. Umarım bir ara indirime girer, ben de o zaman Short Combo olanını alacağım :) Öpüyorum!

   Sil
 2. Nasıl güzel yakışmış, kirpik bir kadına en çok yakışan şey herhalde, takma kirpikse benim en çok üşendiğim şey......

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kirpik takmaya ben de aşırı derecede üşeniyorum Peri'cim, ama böyle özel bir yere giderken, vaktim de varsa, takmadan çıkmıyorum çünkü makyajı acayip değiştiriyor :) Sevgiler!

   Sil
 3. En merak ettiğim takma kirpikler! Tekli olanları biraz fenalık geçirtiyor çünkü hiç el alışkanlığım yok, 3'lü olanlar en güzelleri olacak gibi, short combo'yu da görünce tamamdır dedim! Takma kirpik gerçekten tüm makyajı değiştiriyor, keşke yabancı makyaj youtuber'ı olsam da günlük hayatımın bir parçası olsa :D :D
  Benim en çok sevdiğim Andrea yarım kirpikler; ama sana da önerdikten sonra denemen için almaya çıktım hla d bakıyorum fakat hiçbir yerde yok :( Benim çok sevdiğimi duyan Gratis, operasyona haber verip alımı durdurdu sanırım, çünkü sıkça yaptığı bir şey bu... -_-
  Kalıcı olması çok güzelmiş, fakat genelde yan-yüz üstü arası bir pozisyonda yattığımdan sabah takma kirpiklerin kıblesi şaşmış bir biçimde kalkıyorum ben kalıcı yapışkana rağmen haahaha
  Galiba Ankara'ya gelince turistik gezilerim arasında Pino Cosmetic de olacak :D
  Öpüyorum!
  Zeynep

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahah Zeynep, ya valla ben de her Gratis'e bakıyorum; ama, o Andrea kirpikler yok. Bir de yalnızca Gratis'te satılıyormuş iyi mi...
   Ay evet ya, yüz üstü yatınca o takma kirpik işi yalan olur. Takıcaz, çıkarıcaz artık yapacak bir şey yok!
   Ya sen gel Ankara'ya, birlikte Pino'nun altını üstüne getirelim! Katy Perry'ler filan; hem kış da geliyor, göz kapaklarımız üşümez hahahahaha :))))
   Öptüümm!!!

   Sil
  2. Andrea'nın akibetini yüksek mercilere sorabilirsen sorsana vallahi ya, umutlarımızla oynamasınlar :(
   Hahahaha vallahi de bere gibi takma kirpikler, hem dışarıdayken yağmur yağarsa insanlar altında bekleyerek yağmurdan korunabilir :D Pino 0tl'den 0 tl'ye indirim yapsa şimdi gelirdim vallahi, oruç bozmazdı ahahhaha

   Sil
  3. Hahahahahahahaah ya yapmıyor di mi Pino 0 TL'den 0 TL'ye... üzdü :))))))

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.