The Balm Batter Up Kalem Farlar: Shutout, Pinch Hitter, Moonshot


19 Ekim 2016 Çarşamba

The Balm'ın kalem farlarını Instagram'da ilk gördüğümden beri merakla bekliyordum ve Gratis'te rastlayıp denediğimde de yapılarına bayıldım. Normal satış fiyatları bana biraz pahalı geldiği için indirimde almayı tercih ettim ve farklı indirimlerde 3 rengini satın aldım. Ve böylece bugün blogun konuğu The Balm Batter Up Kalem Farlardan Shutout, Pinch Hitter ve Moonshut oldu!


Batter Up kalem farlar stick-krem formunda, arkadan çevirmeli ambalajda geliyor ve tüm renkler sedefli. Yapıları oldukça yumuşak ve renklerini çok kolayca veriyorlar. Denediğim 3 rengin de kalıcılığı muhteşem! Bazsız da bütün günü kurtarıyor ve dolayısıyla bazen de far bazı olarak kullanabiliyorum kendilerini. Göz kapağında birbirileriyle karışmaları da başarılı; dolayısıyla iki farla gölgeli göz makyajı da yapabiliyorum. Kat kat sürdüğümde donuklaşıp tabaka tabaka görüntü de oluşturmuyor. Bu yüzden ister hafifçe, ister yoğun uygulama yapmak mümkün! Kısacası, haklarında olumsuz hiçbir şey yazamıyorum.Benim seçimlerim ise en sevdiğim tonlardan oluşuyor. Shutout yeşil tonlu bir altın rengi. Sürüp çıkılabilecek, her göz rengini vurgulayabilecek, çok kullanışlı bir tonu var. Pinch Hitter ise içinde altın yansımaları olan bir mürdüm. Bu farı da bazen tek başına, bazen de açık renkli farlara gölge olarak kullanabiliyorum. 

Yukarıdan aşağıya: Shutout-Moonshot-Pinch Hitter

Koleksiyona en son eklenen Moonshot ise pembe yansımalı bir inci rengi. Rose-gold farlarıma baz niyetine aldım; ama, Pinch Hitter ile birlikte duruşuna da bayıldım. Pembe yansımalı farların rengini çok güzel belirginleştiriyor gerçekten. 

Pinc Hitter

Shutout

Göz kapağında Moonshot, gölge Pinch Hitter

Kesinlikle aldığıma hiç pişman olmadığım ürünler oldu bu kalem farlar. Aklımda da Curveball ve Dugout renkleri kaldı ama sanırım onlara uzaktan bakmakla yetineceğim. Sizin Batter Up'lardan favorileriniz var mı? Nasıl kullanmayı tercih ediyorsunuz, paylaşır mısınız?

24 yorum

 1. Mürdüm aşkınaa :) Seçtiğin renkler şahaneymiş Başak'çım. Farlar da ne kadar pürüzsüz duruyorlar, bayıldım. Hemen alıyorum listeye :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gökçe'cim, kesinlikle bir indirimde bakmalısın! Başka markalardan da kalem far denedim ama The Balm'dan sonra diğerlerinin işi zor (high endleri de katıyorum içine). Çok teşekkürler, sevgiler!

   Sil
 2. Başak'cım batter uplardan bende de bir renk var ama hangisi diye sorsan bilmiyorum :D Project pana hızlı giriş yapınca hiç kullanamadım :) Pinc Hitter tam benlikmiş ama bir indirimde alayım. Bu farların yapıları cidden güzel, ben de çok beğeniyorum. Güle güle kullan, öpüyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha Blana'cım çok tatlısın :) Ya ben Project Pan'ı senin kadar ciddiye almıyorum galiba, valla arada başka farları falan da deniyorum, ama mutlaka Project Pan'a dahil ettiğim farlardan birini de ekliyorum makyaja :))) Çok güzel baz oluyor bu farlar, bak bi de öyle düşün :D Öperim!

   Sil
 3. yaaa çook güzeller ama sizin kullanımızlada harika durmuş bence ;) inci beyazı olanı aklıma yazdım indirimde bakayım :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sedoş çok teşekkürler! Farlar kendileri makyajı yaptırıyor resmen ^_^ Öptüm çok!

   Sil
 4. Yaa ne güzelmiş bunlar shutout ve pinch hitter renkleri bomba hemen bakayım :)!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ümran kesinlikle, o iki renk sür-çık renkleri tam! Sevgiler :)

   Sil
 5. Başakcım bayıldım renkler de makyajlar da Harika 👌🏻 Gidip gelip bakıyorum ama her seferinde geri koydum bırak bitirmeyi 1-2 sefer kullanıp bırakacağım çünkü diye 😢 Güle güle kullan canım 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İrem'cim, çok teşekkürler! Ya haklısın, ben de o yüzden o diğer iki almamaya kararlıyım. Ama bugün senin biten MF paleti görünce bravo dedim valla, bendeki farlar kullandıkça çoğalıyor adeta :))))

   Sil
 6. Renklerin hepsi süper hele ki benim gibi kalem farları seven biri bu yazıyı görmemeliydi ama direnicim, almayacağım.:D

  YanıtlaSil
 7. Bu tarz kalem farlarla aram pek iyi değil ama sana çok yakışmış Başak'cım.Özellikle son fotoğraf da ki mooonshot ve pinch hitter ikilisinin uyumuna bayıldım.Güzel günlerde kullan tatlım,sevgiler.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selinay'cım, teşekkür ederim canım! Farlarla aran neden iyi değil, merak ettim. Bunlar fikrini değiştirebilir bence ^_^ Öperim!

   Sil
 8. Ayşe'cim, çok tatlısın :))) Alma alma şimdi, daha sonra alırsın. Nasılsa farlar LE değil, indirimler bol :) Öptüm çok!

  YanıtlaSil
 9. Başak'çım anladığım kadarıyla bu farlar çok başarılıymış.Bende gelip gidip baktım ancak kalem farlara aldıktan sonra biraz haksızlık ettiğimi düşünerek bıraktım.Kiko ilk geldiği hafta bir kalem far almıştım.Daha onu deneyemedim diyeyim anlarsın ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filiz'cim :) Çok iyi anladım :))) LE değil nasılsa bu farlar, daha sonra bir denersin :) Öptüm çok!

   Sil
 10. 29 Ekim yaklaşırken çok ayıp oluyor ama Başak lkfdgjldjg
  Moonshot ve Pinch Hitter'a bayıldım tabiikisi! Burenklerde krem farlarım da yok hiç... gosh'un kaldırılan serisinden güzel mi diyorsun şimdi yani?
  Makyajlra bayıldımçok güzel dağılmış ve renklerini kaybetmemişler, indirimde şımarıklık olsun diye swatchlarım ama söz almıycam. Kendimi dudak kalemleri gelecek diye kandırıyorum dikkatimi dağıtmak için. Yılbaşında işler değişir ama! Eheh
  Öptüm!
  Zeynep

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha ya daha yeni indirim yaptı Gratis, yapmaz bir daha bence (diye umuyorum) :) Zeynep evet, Gosh'un kaldırılan serisinden daha iyi; bana göre, zira simli değil bunlar. Gosh'ta ben biraz o sıkıntıyı yaşıyordum. Yılbaşında dönüşümüz muhteşem olacak!!! Öperim :))

   Sil
 11. Bunları görmemişim ben. Özellikle Pinch Hitter güzelmiş. Kalem far çok sevmesem de düşünebilirim. Güle güle kullan. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cansu, kalıcılık ve dağıtma açısından tozları aratmayan cinsten bunlar :) Ve Pinch Hitter gerçekten farklı bir renk olmuş ^_^ Teşekkürler, sevgiler!

   Sil
 12. Moonshot rengi ne kadar güzel! Kalem veya krem farlar kesinlikle çok kullanışlı oluyorlar, aynı zamanda çok da kalıcılar. The Balm'ınkiler de aklıma düştü şimdiden :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok sevdim o rengi Kahverengi Ruj; aydınlık görünüm için ideal! İndirimde aklında olsun, sevgiler!

   Sil
 13. aa evet 29 ekim indirimi olacak şimdi :) ben de bunlara pek bir baktım ama geçen yıl ayıla bayıla aldığım kiko`ları ya 1 sefer ya 2 sefer kullanmışımdır. Allahtan ben sedefli çok çok bayılmadığımdan bütün seriye göz dikmedim :) ama 1-2 rengi benim de aklımda kaldı, bi bakayım gene indirimde.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Moda Masalları, aynen! Taksit falan da kalkınca indirim üstüne indirim yapıyorlar mecburen... sedefli sevmesen de, böyle sür-çık farı olunca pek rahat kullanılıyor; bilhassa yazın! Sevgiler :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.