Sheida Cilt Bakım Ürünleri -Pure Ocean ve Endless Youth Serisi


17 Mart 2017 Cuma

Yılbaşından hemen önce Sheida Kozmetik'ten gelen harika kargonun içinden benim cildime uygun cilt bakım ürünleri de çıkmıştı. Aslında Sheida, tüm seriyi göndermişti bana ve ben de o vakitten beri seriyi birlikte kullandım. 3 aya yakın süredir deneyimlediğim ürünlerle ilgili yorumlarımı sizinle paylaşma vakti de artık geldi.

Sheida Pure Ocean Serisi

Sheida'nın Pure Ocean serisinde Temizleme Jeli, Göz Makyajı Temizleyicisi, Tonik ve Temizleme Sütü bulunuyor. Yani, adının çağrıştırdığı üzere, Sheida'nın cilt temizleme serisi. İçinde çeşitli bitkisel aktif özler bulunan bu serinin bendeki ürünleri Temizleme Sütü, Temizleme Jeli ve Tonik'i. Bitkisel özler nedeniyle biraz yoğun kokuyorlar; ancak, etkilerini sevdiğim için dert etmiyorum. Koku hassasiyeti olanların önceden denemesini öneririm.


Temizleme Sütü pompalı 200 mL'lik ambalajda sunuluyor. Sütten çok jel kıvamında ve bir pamuk yardımıyla makyajımı temizlemekte kullandım. Makyaj temizleme performansı ortalama. Cildin doğal lipid tabakasını ve pH değerini korumayı hedefleyen ürünün içindeki aktif maddeler altınbaşak otu (gözenek ve cilt sıkılaştırıcı etki, serbest radikallerle savaş, ciltte nem tutma) ve algae (yosun) ekstresi (kırışıklarla savaş, cilt yumuşatma).


Genelde makyajımı yağlar ile tek adımda temizlediğimde çok elimin gittiği bir ürün olmadı; ama, cildi kurutmadan temizlemesini beğendim. Temizleme sütlerini seviyorsanız, içeriği ve çok uygun fiyatı nedeniyle şans vermenizi öneririm.


Temizleme Jeli ise, sütle aynı ambalajda ve aynı kıvamda bir ürün. Makyajdan arındırdığım nemli cildimin son temizliği için kullanıyorum ve performansından gayet memnunum. Sivilce ve akneleri hedefleyen temizleme jelinin gözenek sıkılaştırma vaadi de mevcut. İçindeki aktif maddeler ise leke karşıtı Nobiletin, yüksek oranda su ve zengin mineraller içeren, cildi rahatlatan Aloe Vera, akne oluşumuna neden olan etkenleri yok eden Yakı Otu ve sıkılaştırıcı ve serbest radikalleri yok edici etkisiyle Altınbaşak Otu. SLS ve SLES bulundurmaması da ürünün en sevdiğim özelliklerinden.


Temizleme jelini elimde hali hazırda kullandığım bir ürün olduğu için banyoda kullanmayı tercih ettim şimdiye kadar ve cildi hem iyi temizlediğini, hem de hiç kurutmadığını; aksine yumuşacık yaptığını fark ettim. Yine fiyat, içerik ve etki olarak çok avantajlı ve tavsiye edebileceğim bir ürün oldu.


Pure Ocean Tonik de 200 mL'lik plastik ambalajda sunulan bir ürün. Bir pamuk yardımıyla sabah-akşam cildime uyguladığım toniğin akneleri önleme, lekeleri giderme, cildi yatıştırma ve bariyer görevi görerek ciltteki nemin uçmasını engelleme vaatleri bulunuyor. İçeriğinde leke oluşumunu engelleyen Nobiletin, cildi tazelemesi ve sakinleştirmesiyle bilinen Mayıs Papatyası ve diğer ürünlerde de bulunan Altınbaşak Otu mevcut. 


3 aya yakın süredir kullandığım bu tonik bence gayet başarılı. Özellikle cildi sakinleştirme ve nem tutma vaatlerini yerine getiriyor. Gözenek sıkılaştırma konusunda ise bana yeterli gelmediğini söylemem lazım. Ama, zaten bana ilk iki özelliği yetip artıyor bile. Fiyat-içerik-performans olarak yine başarılı bir iş çıkarmış Sheida, aklınızda olsun diyorum!


Sheida Endless Youth Serisi

Sheida'nın Endless Youth serisi ise yaşlanma karşıtı bakım ürünleri içeren bir seri. Seride gece kremi, gündüz kremi, göz çevresi serumu ve cilt serumu bulunuyor. Tüm ürünlerini denediğim bu seri bakalım vaatlerini eyrine getiriyor mu?


Endless Youth Yaşlanma Karşıtı Göz Çevresi Serumu daha önce Pino Kozmetik tarafından da hediye edilen bir ürün ve diğerlerine göre çok daha uzun süredir kullanıyorum. Kırışıklıkları ve yaşlanmayı önlemeyi ve doğal hücre enerjisini arttırmayı hedefleyen bu serumun içeriğinde yaşlanma belirtilerine karşı savaşan ve hücre yenilenmesinde rol oynayan Riboxyl ile hepimizin bildiği, nem tutucu Hyaluronik Asit bulunuyor.


Bu göz serumu günlük bakım olarak kullanılabildiği gibi, göz altlarını makyaja da hazırlıyor. Göz kreminin altına kullandığım zaman kremin etkisini arttırdığını gözlemlediğim serumu en çok göz altlarıma kapatıcı sürmeden önce kullanmayı seviyorum. Şeffaf, akışkan kıvamı ve metal başlığı sayesinde göz altlarımı hemen rahatlatıyor ve daha pürüzsüz bir kapatıcı uygulaması sağlıyor. Göz altlarım daha nemli olduğu için, kapatıcı da daha düzgün duruyor. Yoğun göz altı morluklarım olmadığı için bu konudaki etkisini bilmiyorum; ama, genel olarak fiyat-içerik-performans açısından diğer Sheida ürünleri gibi oldukça başarılı bulduğumu söylemeliyim.


Endless Youth Yaşlanma Karşıtı Serum pompalı cam ablajada sunuluyor. Oldukça sıvı bir formda olan bu serum da kırışıklıkları ve yaşlanmayı önlemeyi ve doğal hücre enerjisini arttırmayı hedefliyor. Etken maddeleri ise Göz Çevresi Serumu ile aynı.


20 gün kadar sabah-akşam kullandığım bu serumun ise nem verme etkisi benim kuru cildime ve Ankara'nın kuru havasına yeterli gelmedi. Bu yüzden kullanmayı bıraktım ve daha etkili bir ürüne geçtim. Normal ciltler ile havası kuru olmayan şehirlerde yaşayan kişilerin nem ihtiyacını karşılayabilir diye düşünüyorum.


Endless Youth Yaşlanma Karşıtı Gündüz Kremi 50 mL'lik çok şık bir cam kavanozda sunuluyor. Jele yakın krem kıvamında olan bu ürün kırışıklılarla savaşmayı, ciltteki tahrişi gidermeyi ve kuru ciltlere aradığı nemi sunmayı vaat ediyor. İçeriğinde yaşlanma belirtilerine karşı savaşan ve hücre yenilenmesinde rol oynayan Riboxyl, hepimizin bildiği, nem tutucu Hyaluronik Asit, cildin ihtiyacı olan bütün vitaminleri bulunduran ve yine çok iyi bir nem ajanı olan Shea Yağı, cildi nemlendiren, tahrişini gideren ve iltihabını alan tatlı badem yağı, cildi besleyen ve onaran E vitamini ile cilt için zararlı olan serbest radikallere karşı savaşan C vitamini bulunuyor.


Gündüz bakımımda ve makyajımı temizledikten sonra cildimi nemlendirmek için kullandığım bu kremi çok sevdim! Yapısı çok yumuşak ve ciltte ağırlık yapmıyor. Uygularken cildi ferahlatıyor ve çok iyi bir nem veriyor. Kısa sürede favori nemlendiricilerimden olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim! Cildiniz kuru ya da kuruya dönük karma ise çok seveceğinizi düşünüyorum.


Endless Youth Yaşlanma Karşıtı Gece Kremi de yine 50 mL'lik şık bir cam kavanozda sunuluyor ve gün boyu yıprana cildi onarmayı, uykusuzluk ya da kalitesiz uyku gibi sorunlardan kaynaklanan cilt hasarını gidermeyi vaat ediyor. İçeriği gündüz kremine çok benzer olan gece kreminin ekstar gücü ise Gliserinden geliyor. 


Yoğun ve katı kıvama sahip gece kremini her gece cilt bakımının son aşaması olarak uyguluyorum. Kıvamı yoğun olsa da ellerimde hemen eriyor ve cildi ağırlaştırmadan çok başarılı biçimde yumuşatıp nemlendiriyor. Ankara'nın kışı ve ayazından cildimin bu sene hiç kurumamasını Sheida'nın bu iki nemlendiricisine bağlıyorum. Cildiniz kuru ya da kuruya dönük karma ise gece kremini de çok seveceğinizi düşünüyorum.


Sheida'nın elimdeki tüm cilt bakım ürünlerini gözden geçirdiğimde, favorilerim Pure Ocean Temizleme Jeli ile Endless Youth Serisinin Gündüz ve Gece Kremleri oldu kesinlikle. Siz daha önce Sheida cilt bakım ürünlerini denediniz mi? Sizin yorumlarınız nelerdir?


Mutlu Cumalar!
14 yorum

 1. Hiçbir ürününü denemedim ama o kadar çok ismini duydum ki merakım uyandı. Elimdeki seri bitince belki Pure Ocean ın toniğine bakabilirim✌️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlke'cim, Sheida beni şaşırttı açıkçası. Cilt bakım ürünleri hem içerik, hem fiyat, hem de performans olarak başarılı çıktı. Aklında olsun canım, sevgiler!

   Sil
 2. Başakcım denemek bir yana sheida'nın cilt bakımı ürünleri de olduğunu yeni öğreniyorum hiç bir yerde görmemiştim.. göz altı serumu ve toniği çok merak ettim onlar bana da uygun gibi duruyor.. genel olarak memnun kalmana sevindim canım güle güle kullan :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahaha İrem'cim, normal ama, çok kısıtlı yerde satılınca rastlamak zor. Aklında olsun bunlar, sitesinde dönem dönem çok indirim oluyor, denk gelince bakarsın. Öptüm!

   Sil
 3. Elimde Sheida nemlendirici var ancak henüz kullanamadım. Bu marka beni rimeliyle fethetmişti. İlk fırsatta kremi de denemek niyetindeyim. Çok güzel anlatmışsın öpüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nemlendiricisini rimeli kadar beğendim Ebru'cum, yeni bir nemlendiriciye geçeceğin zaman aklında olsun. Öperim!

   Sil
 4. Sheida Cosmetics sanırım Türk malı ve ben bununla gurur duyuyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülşah'cım evet Türk malı ve ben de çok mutluyum bu durumdan!

   Sil
 5. göz çevresi serumu daha çok ilgimi çekti güzel günlerde kullanın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Esra'cım, o çok işlevsel bir ürün. Severek kullanıyorum. Öperim çok!

   Sil
 6. Yüz temizleme jelinin bendeki testerını bitirdim Başak'cım, kokusu biraz garip gelse de etkisini sevdim gerçekten yüzümü hiç kurutmadı. Cilt bakım kremleri için de, elimdeki ürünlerin bitmesini bekliyorum. Deneyebilmemiz için gönderdiğin minnoş testerlar için bu vesileyle tekrar teşekkür ederim💐❤ Göz çevresi serumu da aklımda kaldı bu arada, Doa bitince bir şans verebilirim gibi..😊😍 (Doa bitmiyordu😂😂) Hepsini güle güle kullan canımcım, öpüyorum❤❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım, temizleme jelini beğenmiş olmana sevindim; gerçekten güzel bir ürün ya, pek sevdim ben! Kremleri de ne zaman denk gelirse bir denersin, epey başarılı ikisi de bana göre ama bakalım siz nbe düşüneceksiniz. Hahaha valla Doa bitmese de yarısından sonra pompaya gelmiyor. Ben uğraşamamıştım artık :))) Öperim çok!

   Sil
 7. Başak'çım Sheida ürünlerini çok inceledim ama almak konusunda hiç emin olamamıştım. Gündüz ve gece kremi önümüzdeki kış bakım rutinime girebilir. Şu sıralar elimdekileri bitirmek için deli gibi uğraşıyorum. Güle güle kullan canım, çok öpüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gökçe'cim, yeni nemlendirici alacağın zaman aklında olsun, epey beğendim etkilerini ve ikisini de bitirmek üzereyim. Ne zamandır bitireceğim ilk nemlendirici seti olacaklar sanırım :))) Öperim!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.