Basın Bülteni: Darphin L’Institut Youth Resurfacing Peel: Gücünü bitkilerden alan peeling ile evde profesyonel bakım!


4 Nisan 2017 Salı

Gücünü bitkilerden alan peeling ile evde profesyonel bakım


Olgunlaşma, hava kirliliği, yorgunluk ve daha birçok etken cildimizin doğal yenilenme sürecini yavaşlatır ve cildimiz düzenli eksfoliasyona ihtiyaç duyar. Darphin, kişiye özel arındırma ritüeli ile daha güzel bir cilt dokusu açığa çıkarmayı ve her kadının özgün güzelliğini önemsiyor. Şimdi, skalasındaki eksfoliasyon etkili ürünleri tamamlayıcı nitelikteki  bitkisel içerikli kimyasal peeling sunuyor: L’Institut Youth Resurfacing Peel. Cildi tahriş etmeyen Salisilik Asit içeriğiyle profesyonel eksfoliasyon sağlıyor.

L’Institut Youth Resurfacing Peel bitkisel içerikler ve gençlik ışıltısını açığa çıkaran arındırıcılar ile profesyonel eksfoliasyon sağlar. İçeriğindeki cilt yenileyici ve yatıştırıcı bitkiler ile gözle görülen olgunlaşma belirtilerini ve gözenek görünümünü azaltır; ince çizgileri yumuşatır, taptaze bir görünüm sunar.

Kimyasal Peeling Süreci
Neden? Olgunlaşma haftalık eksfoliasyon ile yavaşlatılabilen bir süreçtir.
Nedir? Kimyasal peeling derinlemesine eksfoliasyon sağlar:
-  Cildin en üst katmanını yeniler ve temizler
-  Cildin doğal yenilenme sürecini destekler
-  Cildi bakıma hazırlar
Kimler kullanabilir? Cildinde aşağıdaki problemleri yaşayanlar için uygundur.
-  Cilt tonu eşitsizliği, solgun cilt ve kahverengi lekeler
-  Sert cilt dokusu
-  İnce çizgi ve kırışıklıklar
Biliyor muydunuz?
2014 yılında tüm dünyada 20 milyon kez ameliyatlı ve ameliyatsız işlemler uygulanmıştır*.
İnsanların %41’i ilk kozmetik işlem olarak kimyasal peelingi tercih ediyor**.
Amerika’daki kadınların %79’u dış görünüşlerinden memnun olmayıp cilt problemlerinin bu durumun ana etkeni olduğunu düşünüyorlar***.
* http://www.prnewswire.com/news-releases/the-international-society-of-aesthetic-plastic-surgery-releases-global-statistics-on-cosmetic-procedures-300108852.html
** ISAPS Global Statistics
***  http://www.cosmeticsdesign.com/Formulation-Science/Study-finds-skin-concern-in-women-when-it-comes-to-body-satisfaction 

L’Institut Youth Resurfacing Peel bitkisel içerikler ve gençlik ışıltısını açığa çıkaran arındırıcılar ile profesyonel eksfoliasyon sağlar.


  Olgunlaşma belirtilerine karşı eksfoliasyon ajanları:
 • Salisilik Asit cildin en üst katmanını arındırmaya ve yenilemeye yardımcı olur.
 • Asetil Glukosamin doğal hücresel yenilenmeyi destekler.  

  Cilt yenileyici bitki özleri:
 • Kestane doğal hücresel yenilenme sürecini destekler.
 • Cadıfındığı doğal cilt yenilenme sürecini destekler ve cildi arındırmaya, gözenek görünümünü sıkılaştırmaya yardımcı olur.

  Yatıştırıcı ve nazik bitki özleri:
 • Laktobiyonik Asit hydroksi asitlerle bağdaştırılan iritasyona sebep olmadan eksfoliasyon sağlar.
 • Pirinç Kabuğu cildi sakinleştirir ve kızarıklık oluşumunu önler.
Faydaları:
 • Daha az iritasyona neden olarak cilde aydınlık ve yumuşaklık sağlar
 • Gözle görülür olgunlaşma belirtilerini azaltır
 • İnce çizgi görünümünü yumuşatır
 • Gözenek görünümünü azaltır
Kullanımı: 

Haftada 1 kez, gece temizlenmiş kuru cilde:
 1. Pamuk yardımıyla
 2. Göz bölgesini hariç tutarak tüm cilde yayın
 3. Durulamayın


Hassas ciltlere uygun değildir.

Sıkça Sorulan Sorular

L’Institut Youth Resurfacing Peel ürününü düşük seviyedeki bir glikolik peeling ile aynı sonuçları verdiğini ve hatta daha az iritasyona neden olduğunu nasıl açıklayabiliriz?

L’Institut Youth Resurfacing Peel (%30)* Glikolik Peel’ın sunduğu aydınlık ve yumuşaklığı sunar ve yatıştırıcı içerikleri daha az iritasyona neden olur.  Formülü cilt yenileyici bitkiler, olgunlaşma karşıtı arındırıcılar ve Pirinç Kabuğu gibi yatıştırıcı bitkiler içerir. %30 profesyonel glikolik peel pH’ı yaklaşık 2.0 iken, L’Institut Youth Resurfacing Peel’ın pH’ı 2.5 ile 3.5 arasındadır ve bu sayede cilt üzerinde daha naziktir, daha az iritasyona sebep olur. Profesyonel glikolik peeling’e oranla cilt yatışır ve kızarıklık oluşma ihtimali azalır.

Halihazırda bir peeling kullanıyorsam L’Institut Youth Resurfacing Peel ürününü de cilt bakım rutinime dahil etmeli miyim?

Cilt bakım rutininde yalnızca bir tane peeling önerilir. Cildinizin ihtiyaçlarına ve cilt tipinize en uygun peelingi seçerek bakım rutininizi oluşturabilirsiniz.

L’Institut Youth Resurfacing Peel profesyonel dermabrazyon ile birlikte veya dermatolog tarafından uygulanan kimyasal peeling servisinde kullanılabilir mi?

Profesyonel kimyasal peeling kullananların dermatologlarının tavsiyelerini uygulamaları ve günlük bakım rutinlerine yeni ürün eklemeden önce dermatologlarına sormaları önerilir.

L’Institut Youth Resurfacing Peel neden profesyonel peeling gibi yıkanmaya ihtiyaç duymaz?

L’Institut Youth Resurfacing Peel profesyonel peelinglerin aksine ciltte hızlıca kurur ve Pirinç Kabuğu ekstratı gibi yatıştırıcı içeriklere sahiptir.

Sonrasında Elixir, maske veya nemlendirici kullanılabilir mi?

L’Institut Youth Resurfacing Peel kullanımının ardından normal gece bakım ritüelinizi uygulayabilirsiniz.

Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 249 TL 4 yorum

 1. çok güzelmiş etkileri de müthiş olur eminim ama çok da pahalıymış...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Darpin'in fiyat skalası ne yazık ki yüksek; ama ürünlerine bayılıyorum İrem... karşılayabildiklerimi almaya çalışıyorum. Bu da radarımda. Asıl nem maskesi biterse ne yapacağım diye kara kara düşünüyorum zira fiyatı dudak uçuklatan cinsten :)))) Sevgiler :)

   Sil
 2. Darphin'in fiyat skalası biraz insaflı olsaydı, tüm bakım rutinimde başka marka istemezdim sanırım. Ürünlerini gerçekten çok beğeniyorum😍 Öpüyorum canımcım❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsaf konusunda haklısın Blana, bizim bütçelerimize göre yüksek kalıyor epey :/ Ben de en etkili bulduğum ürünlerini peyder pey almaya çalışıyorum. Şu Intral serum çok iyi bir yatırım mesela, yine cildimdeki kızarıklıkları yok etmeye başladı, pek mutluyum! Ben de çok öptüm kuzucum!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.