Dalton Marine Cosmetics Ürünleri / L'Arc-en-ciel

Dalton Marine Cosmetics Ürünleri


13 Nisan 2017 Perşembe

İki hafta önce sevgili Nilgün'ün daveti ile Dalton Marine Cosmetics ürünlerini tanımak için firmanın Tunalı'daki merkezine gittik. Öncelikle daveti için Nilgün'e çok teşekkür ediyorum. Daha önce hakkında biraz bilgi sahibi olduğum bu markayla ilgili temsilcisi İlknur Hanım bize güzel bir sunum yaptı. 


1976 yılında Erika Bauer tarafından kurulan firma yolunun ünlü denizbilimci Jean-Jacques Custeau ile kesişmesiyle deniz çalışmalarına başlamış.  20. yüzyılın başlarında bedenimizdeki suyla deniz suyunun benzer özelliklere ve minerallere sahip olduğu (izotonik) belirlenmiş. bundan ilham alarak firma vücudun tam olarak tanıdığı kompozisyona sahip Celumer deniz özünü geliştirilmiş ve 1984 yılında Celumer adı altında ilk deniz anti-aging serisi ortaya çıkmış. Zaten Celumer'in anlamı da "denizden gelen hücre".


Bakım ürünlerinin cildimize etki etmesi için koruma bariyerinin altına geçebiliyor olması gerekiyor. Çoğu üründeki maddeleri cilt tanımadığı için bu bariyerin altına kabul etmiyor; ancak, Celumer içeren Dalton Marine Cosmetics ürünleri "cilde güven vererek" bariyer tabaka altına inebiliyormuş. Dalton Marine Cosmetics ürünleri ayrıca cilt için çok önemli 6 etken maddeyi içeriyormuş. Dalton'un ağzından sistemin nasıl çalıştığını dinlersek (TIKTIK):

Özel bir metodla, vücut tarafından zaten bilinen bu saf deniz mineralleri beş ayrı deniz canlısıyla kombine olur ve bütünleyici bir yapı haline gelir. Dolayısıyla CELUMER Deniz Özü vital (canlandırıcı) elementler yardımıyla, hem ciltte bir koruma kalkanı oluşturur hem de klinik olarak kanıtlanmış cilt yenileyici etkilerle cilde doğal bir besin kaynağı sağlar ve cilde genç bir görünüm verir.


Cellumer çalışma prensibi ise 4 evreden oluşuyor: (1) Canlandırma ve detoks, (2) Besleme ve koruma, (3) Hücre iletişimi ve dengesi, (4) Yeniden yapılanma ve hücre yenilenmesi. Tüm bu adımlarla mükemmel bir anti-aging deneyimi vaad eden Dalton Marine Cosmetics yaşlanma karşıtı yenileyici bakım maskesiyle de çok iddialı.


Yakın zamanda yeni formüllü ürünlerini piyasaya süren markanın ürünlerini dinleyip maskenin etkilerini de gözlerimizle gördükten sonra, denememiz için bize hediye edilen testerlar ile mekandan ayrıldık. Dalton Marine Cosmetics ürünlerine Ankara Tunalı'daki merkezlerinden ulaşabilir, Instagram ve Facebook sayfalarından bilgi alabilirsiniz. 

14 yorum

 1. adını hep duyarım dediğin gibi gittiğim bazı güzellik merkezlerinde de gördüm ama hiç özellikle alıp da kullandığım bir marka değil.. tester falan bulursam bakacağım ama :-)) öpüyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilgün çok seviyor bu markayı, özellikle de göz çevresi kremini. Çok iddialı bir marka, tam bizim ciltlere göre :) Ben de testerlarını deneyeceğim bakalım; bir kere bir peelinginin testerını kullanıp çok beğenmiştim. Aklında olsun ^_^

   Sil
 2. çok güzel anlatmışsın canım markayı hiç kullanmadığım bir marka

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülşah'cım, piyasada satışı olmadığı için pek bilinmiyor; ama, epey iyi bir markadır Dalton. Sevgiler :)

   Sil
 3. Markanın ürünlerini hiç kullanmadım, gördüğüm oldu ama özellikle ilgimi çekmemişti. İnanılmaz iddialılarmış! Özellikle deniz suyuyla vücudumuzdaki suyun benzerliği çok ilgimi çekti😊 Ürünlere rastladığımda daha yakından bakacağım Başak'cım😊 Tester ürünlerle ilgili ilk izleminlerini de kısa kısa da olsa yazarsın diye umut ediyorum😍 Öpüyorum çok❤️❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi Blana ya, çok ilginç gerçekten. Testerları yine seyahate sakladım; ama belki dayanamaz evde de denerim. Bitenler yazılarımdan birinde yorumlarım mutlaka :) Öptüm canım!

   Sil
 4. İlk defa duydum ben bu markayı. Denk gelirsem denemek isterim bende
  Sevgilerle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ebru'cum, güzellik merkezlerinde bulunuyor genelde, sevgiler!

   Sil
 5. Etkinliğime katılmış ve ürünlerini tanıtıp tester vermişti İlknur hanım. Bir de cilt bakımı yaptırmış çok memnun kalmıştım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Ebru'cum, biz de senin etkinliğin ile tanışmıştık. Ben de bakım yaptırmıştım; ama talihsiz bir zamanda yaptırmışım, biraz sorun olmuştu :) Yine de İlknur Hanım işinde ehil ve bilgili biri, her seferinde yeni bir şey öğreniyorum kendisinden. Sevgiler :)

   Sil
 6. Ben de ilk defa duydum Bu markayı. Mutlulukla kullan canım.

  YanıtlaSil
 7. Canım harika yazmışsın, teşekkürler. Testerlar çok yeterli gelmeyebilir ama umarım sen de benim kadar beğenirsin. Öperim çok!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilgün'cüm ben teşekkür ederim, sevgiler canım!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.