NYX Double Stacked Mascara


5 Nisan 2017 Çarşamba

Daha uzun, daha dolgun, daha kıvrık kirpikler her kadının hayali, ulaşmak için denemediğimiz bakım kürü, maskara kalmıyor; yeri geliyor takma kirpiklerden yardım alıyoruz. Bu tutkudan ilham alan markalar da bir bir bu tutkuyu körükleyecek ürünlerini piyasaya sürüyorlar. NYX de bu markalardan biri ve son çıkardığı maskarası Double Stacked ile gözlerimizde istediğimiz dramatik görüntüyü yakalayabilmemizi vaad ediyor. 


NYX Double Stacked Mascara siyah renkli bir maskara ve daha ufak boyutta, içinde beyaz fiberleri olan ikinci bir maskaradan oluşuyor. Önce siyah maskarayı uyguluyoruz; ardından fiberleri kirpiğimize geçiyoruz ve sabitlemek için yeniden siyah maskarayı uygulayıp bitiriyoruz. Böylece daha dolgun ve belirgin kirpiklere sahip olmamız hedefleniyor.


Siyah maskara klasik kıllara ve biçime sahip bir fırçadan oluşuyor. Ürün ilk açıldığında daha sıvı olsa da zamanla kıvamı oturuyor ve daha kremsi bir hale geliyor. Rengi simsiyah. Dolayısıyla, beyaz fiberleri tamamen kapatabiliyor. 


Beyaz fiber maskara ise düz ve ince bir fırçaya sahip. Fiberleri kirpiklere rahatça uygulayabiliyorum. Daha önce kullandığım fiber maskaraya göre uygulama sırasında daha az dökülme yapıyor; bir de rengi beyaz olduğu için dökülen fiberler de kirli bir görünüm oluşturmuyor. Ben bu fiber maskaraları uygularken gözlerimi kırpıştırmamaya özen gösteriyorum yoksa gözümün içine kaçabiliyor. Özetle, ten makyajınızı yapmadan ve gözlerinize lens takmadan önce uygulamanızı öneriyorum.


Uygulama adımlarını ve yarattığı etkiyi aşağıdaki görsellerde adım adım görebilirsiniz. Bende fiberler muazzam bir fark yaratmadı açıkçası; ama bir miktar kirpik dolgunluğuna yararı oldu.  Ama mesela Nilgün bu maskarayı fiberleriyle birlikte çok sevmiş, epey fark yarattığını söyledi. Sanırım, daha zayıf kirpiklerde sonuç daha dramatik oluyor. 


Baharla birlikte alerjilerimin azıttığı son 10 gündür ise fiberleri kullanmayı aklımın ucundan dahi geçirmedim; ama, siyah maskara günlük olarak en sevdiğim maskaram olmayı başardı. Kirpikleri çok uzatmasa ve gün içinde biraz düşürse de, verdiği hacmi ve kıvrıklığı seviyorum. Her maskara gibi bende bir miktar dökülme yapıyor; ancak akşam yağ ile kolay temizleniyor. Gözlerimde de hassasiyete neden olmadı. 

NYX Double Stacked Mascara -yalnızca siyah kısmı 2 kat uygulandı

NYX Double Stacked Mascara'yı 49,95 TL'ye NYX mağazalarından, seçili Boynerler'den ya da hiç yorulmadan NYX Online alışveriş sitesinden alabilirsiniz. 

23 yorum

 1. benim için de etkisi çok dramatik olmadı bu anlamda Physcians Formula beni daha çok memnun etti ama o da ilk bir saat falan gözlerimi kaşındırıyor senin alerjin varsa ne yapar bilmem.. fiber maskarayı ancak vaktim bolsa kullanıyorum ben zaten artık ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İrem'cim, bende ikisinin de etkisi benzer oldu aslında; NYX'in siyah kısmını tek başına hepsinden fazla sevdim :) PF'in siyah fiberleri çok fazla döküldü daha sonraki kullanımlarımda. NYX o anlamda bir adım önde. Ama ben de günlük olarak fiber maskara kullanmayı tercih etmiyorum. Zaten dediğim gibi, bahar alerjisiyle fiberli maskara imkansız! Bir de Sheida varken özel gün makyajları için elim diğerlerine de gitmiyor :)))) Öptüm çok!

   Sil
 2. Dökülme yapmayan maskara bulsunlar artık yaa...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani isyanın isyanımdır İlknur :)))

   Sil
 3. Ben zaten aşırı dramatik bir bakışa sahibim o yüzden almayayım Maybelline push up drama 'yı denemiştim tam istediğim gibiydi :) elimdekiler bitince onu almayı düşünüyorum :D ama onun isminde de drama var hay Allah :/ :))

  YanıtlaSil
 4. Başak'cım, ben henüz denemedim ama elimde var ve çok merak ediyordum bu maskarayı, daha doğrusu fiber maskaraları genel anlamda merak ediyorum. Ama o minik fiberlerin dökülmesi, gözümün içine kaçma riski beni hafiften endişelendiriyor :P Kirpiklerin gayet güzel görünüyor aslında, ama o fiberleri uzunluk veren bir maskara ile denesek nasıl olur acaba? Çok öpüyorum :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya fiber kısmı biraz sıkıntılı, haklısın Ayşegül'cüm... o yüzden günlük kullanılacak ürünler değiller bence. Uzunluk veren bir rimelle deneyeceğim dediğin gibi, sonucu merak ettim. Öperim!

   Sil
 5. Çokl güzel, ben eskiden (daha fazla zamanım varken ... :-) ) böyle maskaraları çok kullanıyordum. Bu arada NYX'ın yeni pastel göz kalemleri çıktı, geçen Nilgün'de gördüm. Hiç kullandın mı canım? lavanta olanı çok merak ederim, almak isterim. sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aahah Karolina'cım, zaman gerçekten çok önemli biz anneler için, değil mi? Saatlerce makyaj yapabilmek de lüks. NYX'in pastel kalemlerini biliyorum; ama henüz almadım. Şu an için de pek ihtiyacım yok gibi; ama, elimdeki ten rengi göz kalemi bitince bakacağım kesin. Öptüm çok!

   Sil
 6. İlk geldiği zaman bir ümitle mağazada denemiştim bu ürünü. Benim düz ve aşağı bakan kirpiklerimde pek bir etki göstermeyince almadım açıkcası.
  Sevgilerle ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ebru'cum, kirpikleri kaldıran bir maskara değil gerçekten; ama, öncesinde kirpik kıvırıcı yardımı alırsan belki etkili olur diyorum :) Sevgiler :)

   Sil
 7. Başak'cım bu fiber maskaraları çok merak ediyorum, benim bakışlarım dramatik de değil, belki işe yarar diyorum😃 Fakat bu ara benim de alerjik durumum feci, şu dönemi atlatıp bir gece makyajı için denesem fena olmayabilir😊😊 Wet'n Wild'ınki var evde hiç açmadım ama tabi o bu kadar iyi değildir kanımca. Güle güle kullan canımcım, öpüyorum ❤❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahaha :) Yani alerjiler geçtikten sonra denemeni öneririm, illa ki o fiberler bir yerlere uçuşuyor çünkü. Wet'n Wild'i bilmiyorum doğrusu ama bazen markalar şeşırtıyor insanı :) Öperim canım!

   Sil
 8. çok ta dramatik bir görüntü olmamış gibi canım biraz abartılmış bir ürün gibi geldi bana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bir takma kirpik etkisi vermiyor ama ben kirpiklerimi tek tek taradığı ve belli bir miktar dolgunluk verdiği için seviyorum Gülşah :)

   Sil
 9. Fiberler konu olunca Magnifibres Brush on False Lashes en övülenlerden biri. Bense maskara bazı kullanmayı tercih ediyorum özel günlerde.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Makyaj Laboratuvarı, aslında maskara bazı bana da daha kullanışlı geliyor; çünkü, zaten özel günlerde lens takıyorum, o fiberlerin lense yapışma konusu beni çok geriyor. Yine de Magnifies Brush aklımda olsun :) sevgiler!

   Sil
 10. Başak'çım wet n wild ınkini kullanıyorum. Fiberleri bütün kirpiğime değil de sadece uç kısımlarına sürdüğüm zaman çok daha iyi sonuç aldım. Çok hoşlanmadım sanki bu fiber olayından ben. Gözümün içine kaçmasın diye baya uğraşıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gökçe'cim, fiber işine ben de bayılmadım açıkçası; ama bir de senin dediğin gibi deneyeyim :) Öperim!

   Sil
 11. Çok özel bir etki yaratmamış gibi duruyor, maskara yazılarını söyle bir anımsadığımda. Güle güle kullan Başak'cım, sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlke'cim, evet ben de daha fazla dolgunluk vermesini beklerdim. Ama tek başına günlük maskara olarak kullanmayı da sevdim. Sevgiler canım :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.