Yves Rocher Brilliance -Normal Saçlar için Parlaklık Veren Şampuan


6 Nisan 2017 Perşembe

Yves Rocher'nin saç ve duş ürünlerini seviyorum; daha önce de blogumda çeşitli defalar yer verdim; alıp kullanmaya da devam ediyorum. Ama bu seferki şampuan, Şubat ayındaki kocaman PR kutusundan çıktı. Ben de o dönem kullandığım şampuanım biter bitmez denemeye başladım. 1,5 aydır kullanıyor olduğum şampuanla ilgili yorumlarımı da paylaşma zamanım geldi...


Yves Rocher Brilliance Normal Saçlar için Parlaklık Veren Şampuan içindeki organik sefa çiçeği sayesinde dış etkenlerden yıpranıp canlılığını yitirmiş saçlara doğal ışıltısını ve parlaklığını yeniden kazandırmayı hedefliyor. Silikon, paraben, SLS, SLES, ve renklendirici içermeyen bu şampuan hem nispeten rahatça köpürüyor, hem de saçları güzel temizliyor. SLS'li şampuanlardaki gıcır gıcır hissini bu temiz içerikli şampuanlarda almadığınızı, ve aslında bunun sağlıklı olduğunu hatırlatmak isterim.


Şampuan aslında tüm saç tipleri için öneriliyor. Benim birden fazla kimyasal işlem görmüş saçlarım için yeterli olup olmayacağı konusunda başta endişe etsem de, kullandıkça endişelerimin yersiz olduğunu gördüm. Vaad ettiği gibi saçı yumuşatıyor ve bakımlı görünmesine yardımcı oluyor. Benim saç uçlarım çok kuru; fakat bu şampuanla yıkadığımda eskisi kadar kötü görünmediğini fark ettim. Ayrıca elektriklenme gibi sıkıntı da yaşamıyorum. 


Saçlarıma ekstra bir hacim katmadığını ya da sönükleştirmediğini söyleyebileceğim bu şampuan 300 mL'lik şişede satılıyor ve fiyatı 24,90 TL. Ancak şu anda Yves Rocher web sitesinde %24 indirimle 18,90 TL'ye satılıyor. Bu serideki şampuanlardan saçınıza uygun olanları aklınızda bulunsun derim.12 yorum

 1. Yves Rocher'in çoğu cilt bakım, makyaj ve duş ürünleri ile anlaşsam da hangi şampuanı denediysem olmadı saçıma yaramadı ben de almayı kestim.. güle güle kullan Başakcım sevgiler :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yves Rocher'nin şampuanları yağlı saçlar için çok uygun değil sanırım İrem, bakımla birleşince yapı ağırlaştırıyor diye düşünüyorum. Ben genelde iyi anlaştım saç ürünleriyle; ama saçlarım kuru olduğundan diyorum. Teşekkürler canım!

   Sil
 2. Genelde Yves Rocher şampuanının beğeilmediği yönünde yazılara denk geldim ve elimdekini de kullanıp kullanmama konusunda kararsız kalmıştım. Bu yazından sonra ben de bir şans vereyim, sevgiler canım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saç yapısı ve temiz içerikli şampuanlara alışık olup olmamakla ilgili bir şey sanırım İlknur'cum, ben kullandıklarımı sevdim... sevgiler :)

   Sil
 3. Yves Rocher şampuanları her defasında elime alıp alıp bırakıyorum bu sefer cesaret edip boyalı saçlar için olanını almak istiyorum :) güle güle kullan canım iyiki tanıtmışsın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kullanınca seversin umarım Esra'cım, sevgiler!

   Sil
 4. Ya tamda şimdi alışveriş yazısı yayınladım üstelik şampuandan aldım ama yves şampuanları daha önce kullanmadığım için tamamen kafama göre aldım bilsem bunu alırdım �� Neyse bir dahaki bu olsun ellerine sağlık çok faydalı bir yazı ����

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eveet okudum Sherfinka'cım! Bence bu yeşil ambalajların hepsi güzel, umarım sen de seversin :) Sevgiler!

   Sil
 5. Ben ıhlamurlu şampuanlarını denemiştim Başak'cım ama o benim saç derimi inanılmaz kuruttu. Yves Rocher'in şampuan içerikleri gerçekten güzel, saçıma uygun olanı seveceğimi düşünüyorum. Güle güle kullan, öpüyorum❤❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa evet seninle konuştuğumuzu hatırlıyorum Blana'cım, bende öyle bir sıkıntı olmadı Ihlamurlu olanda ama gerçekten o şampuanın yapısı sanki bir tık kurutmaya meyilli gibi. Bunda o tür bir şeyi fark etmedim. Öptüm çok!

   Sil
 6. Şampuanlarını hiç denememiştim Başak'çım bir göz atayım. Çok öpüyorumm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aklında olsun Gökçe'cim, ben sevdim epeyce. Sevgiler :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.