Yves Rocher Jumbo Göz Kalemi -Yılbaşı Koleksiyonu: 09 Akçaağaç (Rouge Erable) ve 10 Hardal (Jaune Moutard)


13 Nisan 2017 Perşembe

Yves Rocher'nin kalem farlarından daha önce Rose Taupe rengini almış ve bayıldığımı yazmıştım (TIKTIK). Doğumgünü kampanyamdan yararlanarak yine aynı yazıda bahsettiğim, yılbaşı koleksiyonunda çıkan Akçaağaç ve Hardal renklerindeki diğer iki kalem farı da aldım. 


Bu kalem farların yapısı da Rose Taupe ile aynı: yumuşacık sürülüp kolay dağıtılıyor, hemen sabitlenmedikleri için de hataları düzeltmeye izin veriyolar. Sabitlendikten sonra ise tüm mesai gününü kurtarıyorlar. Bu iki renk mat görünse de içlerinde hafif ışıltılar var ve göz kapağında saten duruyorlar.


09 Akçağaç (Rouge Erable) çok tatlı bir kiremit rengi. İçinde minik ışıltılar var ama bu uygulamada rahatsızlık vermiyor. Çok kolay uygulanıp dağıtılabiliyor olması en büyük avantajı. Sarı renkli olanın üstüne yumuşak geöişli gölgeler yapabiliyorum.


10 Hardal (Jaune Moutard) ise tam bir hardal rengi, tam aradığım ton. Göz kapağında geçiş rengi niyetiyle almış olsam da, daha çok tüm göz kapağına sürüp, Akçaağaç ile gölge vererek kullanmak çok hoşuma gidiyor. Özellikleri Akçaağaç ile aynı, yalnızca bu renk göz kapağımda çok az çizgilenme yaptı.


Yves Rocher Jumbo Göz Kalemlerini hala mağazalarda bulmak mümkün ve kesinlikle denemenizi öneririm. Fiyatı 32,90 TL ve sık sık kampanyalara dahil olarak 24 TL civarına satılıyor. WEB sayfasından da diğer renklerine göz atabilirsiniz (TIKTIK). Aklınızda olsun, sevgiler!


16 yorum

 1. Başak'cım akçaağaç rengini aşırı beğendim, acaba hiç tek başına tüm göz kapağında denedin mi?😍😍 Çok güzel bir kiremitmiş😊 Hardalı görünce bence katlanma bölgesini gölgelendirmek için harika diye düşünmüştüm ama makyajını görünce nasıl güzel durduğunu fark ettim😍 Güle güle kullan canımcım, öpüyorum❤️❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akçaağaç'ı hiç tüm göz kapağımda denemedim Blana, ama her an deneyebilirim :) Bu senenin monochrome trendine uygun bir makyaj ortaya çıkacağını sanıyorum. Hardal ise gerçekten harika bir renk, bayılıyorum! Teşekkürler fıstığım, Öptüm seni çok!

   Sil
 2. ya bayıldım ikisine de hemen haftasonu bakacağım bunlara Başak çok yakışmış ayrıca!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ümran'cım teşekkür ederim :) Koleksiyon ürünüydü ama ben hala görüyorum mağazalrda :) Öperim çok!!

   Sil
 3. özellikle hardala bayıldım sarı kazakla da pek hoş olmuş :-)) bu arada o ruj ne öyle cecile mi harika duruyor güle güle kullan sevgiler canım :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İrem'cim, o farı sürmek için o gün özellikle o kazağı giydiğimle ilgili detayı blogda yazmadım ama sen şimdi söyleyince itiraf edeyim dedim :))) Ruj evet Cecile 34 numara, fa-vo-riiim!!!! Teşekkürler kuzum, öperim seni!

   Sil
 4. Maşalı saçlar sana çok yakışmış 😊

  YanıtlaSil
 5. Renklerin ikisini de çok beğendim. Tek başlarına da bence çok iyi olurlar.
  Sevgilerle ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Ebru'cum, bahar ve yaz aylarında kurtarıcı olacaklar :) sevgiler!

   Sil
 6. Renkler çok güzel ama benim aklım hala rose taupe renginde bi yolum Yves Rocher'a düşüpte alamadım.:/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay evet Ayşe, Rose Taupe gerçekten çok çok joker ve güzel bir renk! Öperim!

   Sil
 7. Bronz olanı pek bir sevdim ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok kurtarıcı gerçekten Filiz'cim :)

   Sil
 8. Bir Gülşen Bubikoğlu gördüm sanki, makyaj harika olmuş. bu kalemin bu performansı göstereceğini tahmin etmezdim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy Gülşen Bubikoğlu mu? Oyy, onun gibi olmam için kırk fırın ekmek yemem lazım ama pek mutlu oldum bu benzetmeye ^_^ Öptüm Nilgün'cüm!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.