MAC Tinted Lipglass -Nymphette


19 Mayıs 2017 Cuma

Bir devri kapatan Kurtuluş Savaşımızın başlangıcının anısı, Ata'mızın gençliğe armağanı, 
Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun! --------------------------------

MAC Fruity Juicy lansmanında Hilal ile birlikte yeni seri Lipglass'lara bakarken bu rose gold lipglass'ı keşfettiğimizde, ikimiz de eve onunla birlikte döneceğimizi biliyorduk tabii ki! %20 indirimden de yararlanarak bu güzelliği aldık, huzura erdik.


MAC geçenlerde bir dizi yeni Lipglass rengini kalıcı koleksiyonuna ekledi. Yeni renklerden en çok ilgi çeken ise şüphesiz Soar oldu. Lansmanda ben de bu rengi denedim ve bayıldım. Fakat, önümüz yazken, ve rose gold ışıltıları olan başka bir gloss görmüşken, Soar'u sonbaharda kavuşmak üzere usulca yerine bıraktım ve Nymphette'i kaptım!


MAC Tinted Lipglass, adıyla müsemma olarak dudaklara cam ışıltısı katmak için yaratılmış, içindeki jojoba yağı ile dudakları nemlendirmeyi hedefleyen, tek başına ya da dudak kalemi veya rujun üstüne uygulanabilecek bir ürün. Gerçekten uygulandığında oldukça parlak bir görünüm sağlıyor; fakat, yapış yapış bir his vermiyor, ya da ağırlık yapmıyor (sanırım formülü yenilemişler çünkü okuduğum yorumlar tersini söylüyor). Bu anlamda, yapısını epey sevdim. Kalıcılığı ise her lipgloss kadar: bir şey yer ya da içerseniz siliniyor; ama onun dışında dudakta kalıcılığını ve parlaklığını koruyor.


Nypmhette rengi ise içinde holografik altın ışıltıları olan bir pembe. Yarı transparan yapıya sahip. Tek başına da dudağa hafif bir renk veriyor ve aslında o altın ışıltılar çok zarif bir biçimde kendini belli ediyor. Farklı renklerde (özellikle sıcak nude tonlarda) mat rujların ya da dudak kalemlerinin üzerinde ise bir harika duruyor! Klasik sünger aplikatörü ile de rahatça uygulanıyor; ama zaten, yarı transparan olduğu için, aplikatör kısmını çok fazla önemsemiyorum.


Fiyatı 66 TL olan bu dudak parlatıcılarının son eklenenlerle birlikte 43 farklı renk seçeneği mevcut. Yani, gloss sever biriyseniz (Blana bu sözüm sana), kendinize uygun bir renk mutlaka bulacaksınız. Ben de sonbaharda muhtemelen Soar'u alıp huzura ereceğim. 

MAC Lipglass -Nymphette (tel başına)

MAC Lipglass -Nymphette (hafif pembe bir rujun üstüne)

Peki siz Lipglass'lardan en çok hangi rengi sevdiniz?

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.