Evdiz Takı Dolabı (evdiz.com)


10 Ağustos 2017 Perşembe

Takı düzenlemek, hepsini ilk bakışta görebileceğim bir organizasyonla çekmecelerde tutmak, karışmamalarını ve kaybolmamalarını sağlamak benim için biraz sıkıntılı bir durum. Aslında organizastonun her türünü sevdiğimden, takılarla iligli düzenleyicilere de asla hayır diyemiyorum. Bu nedenle de, Evdiz'den bana ulaşıp bir takı dolabı göndereceklerini söylediklerinde çok sevinmiştim. Fakat dolap geldiğinde birazcık şok olduğumu da itiraf etmeliyim. Çünkü bu takı dolabı benim tüüüm takılarımı ve hatta fazlasını geniiş geniş yerleştirebileceğim kadar kocaman, boyumca bir dolap çıktı!


Görselden de anlayabileceğiniz gibi ayaklı bir boy aynası formunda, içinde çeşitli gözleri ve bölmeleri bulunan, beyaz renkli, hafif barok tarzı şahane bir ahşap dolap kendisi! Ben 3 hafta boyunca yazlıkta olacağımı ve aslında ufak bir şey geleceğini düşündüğümden adres olarak yazlığı vermiştim... ama tatilimi yapamadığım gibi, takı dolabım da hayallerimin ötesinde gelince, bu güzelliği yazlıkta kullanıp, orada da içim kan ağlayarak bırakmak zorunda kaldım...

Neyse; bu yazki acılarımı geçerek size bu tatlı mobilyayı anlatmaya başlayayım:


Evdiz takı dolabı yüzükler ve küpeler, kolyeler ve bileklikler, diğer aksesuarlar ve kemerler ile fularlar için ayrı ayrı bölümlere sahip. Özellikle yüzük ve küpe yerleştirilen dışı kadife, içi sünger kısmı çok sevdim ve çok pratik buldum! Her şey göz önünde ve yerli yerinde!


Kolyeleri ve diğer zincir formundaki ürünleri takmak ve düzenli durmalarını sağlamak için de kancaları mevcut. Yine birbirine dolaşmayan zincirler ve düzenli görünen kolyeler için harika bir organizasyon.


Alttaki kutu şeklinde, kalp detaylı olan bölümlere ise hem bilekliklerimi ve küpelerimi, hem de ojelerimi yerleştirebilirim diye düşündüm... aşırı da sevimli oldu bence böyle.


Ve son olarak da kapakta bulunan kancalara kemer ve fularla asılabilir. Yazlıkta bunların hiçbiri olmadığı için ben bir şey asamadım; ama, tüm aksesuarlarımı alabilecek bu dolabın içini dolu dolu hayal edip kendi kendime bayıldım :)


Bu arada, dolap demonte olarak geliyor; ancak, kutunun içinden kurulum kılavuzundan tornavidasına, vidalarından menteşelerine her şeyi çıkıyor. Ben çok yetenekli değilim bu konularda; ama, azıcık bu işlerden anlayan biri rahatlıkla kurabilir.


Siz nasıl buldunuz bu dolabı? Sizce de kullanışlı, değil mi? Peki, sizin takılarınız ve aksesuarlarınız için düzenleme ve saklama çözümleriniz neler?10 yorum

 1. Buz de ufaklariyla idare ediyoruz işte :D ama valla bu takı dolabını çok sevdim ben :)!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok sevdim Ümran, yazlıkta bırakırken içim cız etti valla :)

   Sil
 2. Biz de daha yeni kızıma almıştık. Bu daha da büyükmüş. Harika. Mutlulukla kullan canım 💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Nilgün'cüm, siz de güle güle kullanın!

   Sil
 3. Bir başka markanınkini iki yıldır kullanıyorum ve harika hem boy aynası hem dolap hem de yatak odasına şıklık katan bir detay.Gerçi ben benimkine tam sığamıyorum ama yine de bir çok dağınıklığımı topluyor üstelik herşey gözümün önünde

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lay Lay Lom gerçekten epey kullanışlı bir dolap bu da; sen de güle güle kullan, sevgiler!

   Sil
 4. Başak'cım güle güle kullan! Takılar konusunda sadeleşmeye gitmeye çalışıyorum bir de takı dolabına yer harcamayayım diye almıyorum ama bunun tasarımına bayıldım, yazlıkta kalması aksilik olmuş ama :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Ayşegül'cüm... zaten ben de bu dolaba sığmayanlar olursa elden çıkarırım diye düşünmüştüm ama eve getirmem mümkün olmadı :) Sevgiler!

   Sil
 5. sen bunu Ankaraya kargola hemen :)) harikaymıs bayıldım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahaha Şebnem'cim, kargolanacak gibi olsa hiç durmayacağım da, dolaptan pahalıya gelir :))))

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.