Golden Rose Contour Crayon Face Shaping Stick No.22 ve Concealer & Corrector Crayon Cover Imperfections No.03


1 Ağustos 2017 Salı

Golden Rose geçen senelerde başlattığı yenilikçi ürün atağına bu sene de hız kesmeden devam ediyor. Son çıkardığı kontür ve kapatıcı kalemleri de yazın oldukça ilgi çekecek gibi görünüyor. Bana gönderdikleri nazik paketten çıkan Kontür Kalemini (Contour Crayon Face Shaping Stick) ve Kapatıcı Kalemini (Concealer & Corrector Crayon Cover Imperfections) de bir süredir kullanıyorum. Artık sizinle birlikte bu iki yeni ürünü inceleyebiliriz! 


Kontür Kalemi (Contour Crayon Face Shaping Stick) kalem formunda, kalemtraş ile açılan, yüz hatlarını belirginleştirmek, gölgelemek ve elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak için tasarlanmış bir ürün. Yapısı oldukça kremsi ve çok rahat uygulanıyor. 


Yüzümde geriye itmek istediğim bölgeleri kalemle çizer gibi çizip daha sonra kaşık bir fırça ile dağıtıyorum. En iyi uygulamayı bence kaşık fırça yapıyor; nemli sünger ürünün fazlaca silinmesine neden olduğundan tercih etmiyorum. Fırça ile tam istediğim dozda dağılıyor. Parça parça kalmadan, oldukça homojen dağılan ürünün yapısını epey başarılı buldum. 


Bendeki rengi 22 numara. Soğuk tonlu bir sütlü kahve. Bu rengin bir açık (No.21) ve bir de koyu (No.23) tonu mevcut ve gördüğüm kadarıyla hepsi de soğuk tonlu ve kontür için oldukça uygun renkler. No.22 uygulanıp dağıtıldığında da çok doğal duruyor. 


Kapatıcı Kalemi (Concealer & Corrector Crayon Cover Imperfections) de Kontür Kalemiyle benzer ormda ve kalemtraşla açılıyor. Göz altını ya da yüzdeki kusurları kapatmanız, ya da aydınlatmak istediğiniz bölgelere ışık vermek için tasarlanmış bu ürünün de yapısı oldukça kremsi. Diğer arkadaşı gibi oldukça rahat uygulanıyor.


Ben stick formdaki ürünleri göz altlarımda kullanamıyorum; çünkü kuru göz altlarımı çok belirginleştiriyorlar. Bu kalemi de dolayısıyla kontür yaparken, aydınlatmak istediğim noktaları belirginleştirmek için kullanmayı tercih ettim. Kontür kalemiyle birlikte aşağıdaki gibi uygulama yapıyorum ve yine kaşık fırça ile her iki ürünü de dağıtıyorum. 


Bendeki rengi 03 numara ve toplamda 7 rengi mevcut. Epey açık tonları olması açık tenli arkadaşlarımı mutlu edecektir diye düşünüyorum. 03 numarası sarı alt tonlu, beje kaçan bir fildişi rengi ve benim tenimde aydınlatıcı olarak kullanmak için oldukça uygun.


Uygulaması ve dağıtması çok rahat, duruşu da çok doğal olan bu sticklerin kalıcılığı çok iyi değil. Tek başına bütün günü kurtarmıyor; ama, üstünden toz bir ürün geçerseniz 6-7 saati çıkarıyor. Krem ürünlerle kontürü her zaman için çok sevdiğimden bu iki kalemi de severek kullanıyorum. Üstelik 15,90 TL'lik fiyatları da oldukça ekonomik. 


Kalemleri açmak içinse, Golden Rose'un ikili kalemtraşını önerebilirim. İkili kalemtraşlar arasında epey başarılı bulduğum, kalemleri kırmadan açan bir ürün oldu. Bu ürünün de fiyatı 6 TL ve BURADAN alabilirsiniz.


Bu iki ürün dışında bir de yeşil kalemi mevcut Golden Rose'un; eğer cildinizde kızarıklıklarınız mevcutsa, bu ürünü de deneyebilirsiniz. Siz krem ürünleri seviyor musunuz?


10 yorum

 1. Yağlı ciltli olduğum üçün pek bana göre değil bu ürünler :/ yoksa çok pratikmiş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Siri'cim, yağlı ciltte kusma yapabilir bence de...

   Sil
 2. Ben her zaman daha kontrollü olduğumu düşündüğüm pudra ürünleri tercih ediyorum. Evet tabi birde cilt yağlı , nefretini kusuyor krem ürünlere :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nisa'cım bana da krem ürünler daha pratik geliyor ama cilt yağlıysa eziyet olur, haklısın...

   Sil
 3. Bana göre oldukça "ilginç" ürünler. Piç kullanmamıştım. Likit form bana daha kullanışlı geliyor sanırım. Yaz aylarında ise stick. Faydalı bir post olmuş. Bu arada göz makyajın çok hoş. Hangi paleti kullandın?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Makyaj adresim, stick ürün mantığı ile aynı aslında kalemler. Formu değişik yalnızca; ama, malzeme aynı :) Göz makyajımı beğenmene sevindim. İlk fotoğrafta Yves Rocher tekli farlardan Rose Boise ve Colour Pop farlardan Weenie var gözümde. İKinci fotoda ise Urban Decay Naked Heat paleti kullanmıştım. Sevgiler!

   Sil
 4. Krem kontur yapmayı ben de çok seviyorum hatta, bana toz ürünlerden daha pratik geliyor. Bu kalemler bayadır aklımdaydı ama son bir aydır yedi düvele yetecek bronzer aldığımdan kendimi durdurmaya çalışıyorum :D Tabi, belli de olmaz. Sende duruşunu çok beğendim çünkü. Güle güle kullan Başak'cım, öperim çok <3 <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım, ben de krem ürünleri daha pratik buluyorum. Fırt fır oluyormuş gibi; dalgalanma, homojen dağıtma sıkıntısı da yok :) Neyse sen NARS ile biraz daha bir durulursun sanırım; bir dahaki yaza allah kerim :)))) Öptüm!!!

   Sil
 5. Kontür kalemini oldukça merak ediyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir sürü rengi var ve başarılı bir ürün Ümran, aklında olsun :) Sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.