Nivea Kuru Ciltler için Yatıştırıcı Yüz Temizleme Köpüğü, Çift Etkili Göz Makyaj Temizleyici ve Hassas Bakım Yapan Micellar Temizleme Su / L'Arc-en-ciel

Nivea Kuru Ciltler için Yatıştırıcı Yüz Temizleme Köpüğü, Çift Etkili Göz Makyaj Temizleyici ve Hassas Bakım Yapan Micellar Temizleme Su


9 Ağustos 2017 Çarşamba

Bundan 1,5 ay kadar önce Gratis'ten, içinde pek çok Nivea ürünü bulunan bir paket aldım. Cilt temizliği için aklıma gelebilecek her ürünün bulunduğu bu paketten ihtiyaçlarıma ve cilt tipime uygun olanları 1 aydır kullanıyorum ve yorumlarımı paylaşmaya artık hazırım!


Nivea Kuru ve Hassas Ciltler için Yatıştırıcı Yüz Temizleme Köpüğü pompalı 150 mL ambalajda geliyor. Bu ürünün yağlı ciltler için olan bir de kardeşi var. Ürün SLS ve SLES, petrolatum, alkol gibi benim hoşlanmadığım içerikleri içermiyor. Cildi oldukça yumuşak ve etkli biçimde temizliyor. Sonrasında da kurutmuyor ya da germiyor. Ve sanırım bunu da içindeki badem yağına borçluyuz. Ben her akşam, makyaj temizliği sonrası, 1,5 pompa ürün ile  cildimi yıkıyorum. Kalıntıları temizlemekte gayet başarılı. Ayrıca, köpük formunda olduğu için de ciltten rahatça temizlenebiliyor.


Nivea Hassas Bakım Yapan Micellar Temizleme Suyu 400 mL'lik davasa bir ambalajda satılıyor ve yüz ve dudaklar da dahil olmak üzere cildi nazikçe temizlemeyi vaat ediyor. Tek başına yoğun göz makyajını çıkarmakta yeterli olmasa da, ten makyajının kabasını başarıyla temizliyor. Üstünden köpük temizleyici ile geçtiğimde cildimde hiç kalıntı kalmamış oluyor. Üstelik cildi nemli bırakıyor ve kurutmuyor. Bazı sabahlar tonik niyetine de kullandım ve sonucu çok sevdim. Benri'nin yeşil ambalajlı organik pamuğu ile uyguluyorum. Bu pamuklar oldukça yumuşak; ama, biraz daha pofidik olabilirmiş sanki...


Nivea Çift Etkili Göz Makyaj Temizleyici ise çift fazlı bir temizleyici ve bilindiği gibi önce çalkalayarak iki fazı birbirine karıştırıyor; sonra pamuk yardımıyla göz makyajınızı temizliyorsunuz. Ben bu ürünü çok çok çok beğendim! Yoğun göz makyajını oldukça kolay ve etkili biçimde temizliyor. Yağlı bir his de bırakmıyor. Maybelline Lash Sensational ve simsiyah eyeliner kullandığımda, iki parça pamuğa bir miktar temizleyici döküp nazikça göz kapaklarımın üstüne bastırarak 2-3 dakika bekletiyorum. Daha sonra pamuğu nazikçe aşağıya doğru çektiğimde makyajın %70'i pamuğa geçmiş oluyor. Kalanı da yine nazik hareketlerle bir kaç seferde tamamen çıkarabiliyorum. Normalde yağ kullandığım için bu ürün annemde duruyor; o da çok çok sevmiş. En son gittiğimde "o nasıl etkili bir makyaj temizleyici öyle" bile dedi! Yağ kullanmayı sevmeyenler mutlaka bir göz atsınlar derim.


Cilt temizleme için normalde yağları kullanıyorum; ama, yağ kullanmayı sevmeyenler aşağıdaki 3 aşama ile oldukça etkili bir temizliğe ulaşabilirler:

 1. Çift etkili Göz Makyaj Temizleyici ile göz makyajınızı çıkarın,
 2. Hassas Bakım Yapan Micellar Temizleme Suyu ile yüzünüzü temizleyin,
 3. Kuru Ciltler için Yatıştırıcı Yüz Temizleme Köpüğü ile cildinizi kalıntılardan arıtın!
Bu güzel paketten çıkan bu 3 ürün dışında bir de Creme Care Yüz ve Göz Makyaj Temizleme Mendillerini kullandım. İlk kullandığımda göz çevremi yakmasına karşın, ikinci kullanımdan itibaren bu etkiyi hissetmedim. Adıyla uyumlu olarak kremsi bir yapısı var ve citte kayan bir ürün. Makyaj temizleme performansını da fena bulmadım. 


Siz hangi Nivea ürünlerini kullanmayı seviyorsunuz? Yorumlarda benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Gratis'e ve Nivea'ya da bu paket için yeniden çok teşekkür ederim!10 yorum

 1. Yanıtlar
  1. Evet son zamanlarda ben de epey sevmeye başladım Gülşah :)

   Sil
 2. ben zaten göz makyajı temizleyicini oldukça severim Nivea'nın 1 aydır da mavi köpük ve toniği kullanıyorum oldukça beğendim.. pembe köpüğü kışa saklıyorum artık :-)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Köpüğü özellikle baya iyiymiş İrem'cim; göz makyaj temizleyicisine de ayrıca bayıldım. Güle güle kullan sen de, sevgiler!

   Sil
 3. Geçen kızım yüz yıkama köpüğünden istemişti de almadım, hemen alayım o zaman. Evdekiler daha bitmedi ya olsun. Nivea yıllardır kullandığım ve beğendiğim bir marka.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa mutlaka al Nilgün'cüm, hem içeriği hem etkisi güzel :) Öptüm çok!

   Sil
 4. Temizleme köpüğü iyi günlerde gerginlik yapıyor olsada kısa sürede cilt alışıyor. Ben hassas ciltler için olanı defalarca aldım. Özellikle yazın cildim daha çok yağlandığında sabah akşam bundan başka ürün kullanmıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sende de pembe olanı okumuştum Filiz'cim, ondan da merakla denemeye başladım ve gerçekten senin sevdiğin kadar da sevdim :) Öpüyorum!

   Sil
 5. Köpüğünü çok merak ettim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İndirimde denk gelirsen mutlaka bak derim Ümran'cım :) Öptüm!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.