Olivarrier Fluid Oil Squalene (by Jolse.com)


2 Ağustos 2017 Çarşamba

Olivarrier, Jolse sayesinde tanıdığım, oldukça temiz ve etkili içeriklere sahip bir Kore markası. Jolse'nin ürün yorumu için seçtiği 30 kişiden biri olarak Olivarrier markasına ait Fluid Oil -Squalene'i denemeye başladım. Bu güzel sistem için Jolse'ye teşekkürler öncelikle...

Olivarrier, which I met thanks to Jolse, is a Korean brand with clean and effective ingredients. Being one of the 30 lucky winners, I had a chance to try their Fluid Oil Squalene. Therefore, first of all, I would like to thank Jolse for this system!


Cilt bariyerini korumayı ve cildin kendisi gibi davranarak cildi nemlendirmeyi amaçlayan bu yağ, aslında %100 bitki kökenli squalene'den oluşuyor. Squalene benim en sevdiğim nemlendirici içeriklerden biri. Cilde benzer nitelikleri olan bir içerik olduğu ve bu nedenle de cilt bariyerinden daha rahat alt katmanlara ulaşarak daha etkili nemlendirme sağladığı söyleniyor. Her sağlıklı cilt %3-5 oranında skualen içermekteymiş; ancak, 20'li yaşlardan itibaren bu oran düşüyormuş. Fluid Oil, cildin skualen seviyesine takviye yaparak cildi gençliğine döndürmeyi de hedefliyor dolayısıyla :)

This oil, which is %100 plant derived squalene, aims to protect the skin barrier by acting like skin. Aqualene is one of my favorite moisturising agents. It is said to be similar to skin; therefore, it passes through the skin barrier more easily and reaches underneath for an effective nourishment and protection. An average healthy skin has 3-5% squalene; however, this ratio starts to drop from 20's. Fluid Oil aims to give its youth back to the skin, by supporting the squalene levels. 


7 kat korumaya sahip damlalıklı cam şişede sunulan bu yağ, cilt tarafından hızlıca emiliyor ve normal yağlar gibi gözenekleri tıkamadan, cildi yumuşatıp elastikiyet katıyor. Renksiz ve kokusuz olan bu yağ yüz, eller, tırnaklar, kütiküller, saçlar, dirsekler, topuklar ve aklınıza gelebilecek her cilt kuruluğu sorunu için kullanabiliyorsunuz. Tamamen bitkisel skualenden oluştuğu için, bebek cildinde de kullanılabiliyor. Ayrıca ürün, Alman DermaTest kurumundan "Mükemmel" derecesi almış.

This oil comes in a 7-layered glass bottle with a pipette, and it is quickly absorbed by skin; removing skin dryness and roughness without blocking the pores. Being odorless and colourless, Fluid Oil can be used to heal dryness and roughness of face, body, elbows, heels, hands, nails, cuticules and hair. As it is %100 plant squalene, it is safe to use for babies, as well. Moreover, this product is has an Excellent grade from German DermaTest.


Ben, cilt bakımımın son aşaması olarak, akşamları bir kaç damla yağı avucuma alıp, avuç içimde ısıtarak yüzüme tampon hareketlerle uyguluyorum. Bu yağı yaklaşık 1 aydır kullanıyorum; ve cildim ilk defa, yaza ve güneşe rağmen, "kuru cilt" kategorisinde değil. Bu yağın aslında sebum dengesini sağladığı da belirtilmiş; ama, yağlı ciltlerin önceden bir sample denemesi iyi olabilir. Benim T bölgemde ise esktra yağlanma yapmadan, cildimi çok daha nemli ve canlı gösteriyor.

I use this oil as a final step of my night skincare routine. I take a few drops of oil to my palm, heat it up by a little friction and wrap my face with my hands smoothly to help the skin absorb the product. I use this oil for a month now; and my skin is "not in dry category" anymore. This oil is supposed to balance the sebum levels; however, I recommend oily skin types to try a tester before purchasing. In my T-zone tough, I did not experience an extra oilyness.


Olivarrier ürünlerine ve %100 bitki kökenli skualenden oluşan bu harika yağa Jolse.com'dan ulaşabilirsiniz. Jolse her siparişte ürünün yanına çok güzel testerlar da ekliyor. Daha önce aldığım güneş kreminde de harika ürünler gelmişti. Bu ürünle de, Olivarrier'nin aşağıdaki ürünlerini deneme fırsatı buldum.

You can reach Olivarrier products and this particular Fluid Oil from Jolse.com. Jolse adds lovely testers to each order. They have sent a couple of nice thing s to try to my previous suncream order; and this time, they added Olivarrier products to the package.


Kısa kısa tester ürünlerden de bahsedeyim/Let me talk about the testers:

Dual Moist Comfort Cream: Hafif yapılı ama müthiş nem veren bir krem, bayıldım!/A light-texture cream which is a moisture-bomb; loved that!
Emolient Ultra Comfort Cream: Diğerinden daha yoğun yapılı, çok kuru ciltlere uygun bir krem./This has a denser texture than the other one, which is more suitable to very dry skin.
Gentle Glow Seed Polishing Mask: İçinde tohumlar bulunan, kremsi bu maskeyi temizleyici gibi kullandığımda etkisini daha çok sevdim; cildi güzel temizleyip toparladı./I loved this creamy mask having seeds in it, when I used it as a cleanser. It cleansed my skin nicely and left it supple.
Dual Moist Toning Lotion: Bu ürün de bana daha sonra yine Jolse tarafından denemem için gönderildi. Ay sonunda detaylı yorumlarımı yazacağım; ama ilk izlenim olarak mükemmel!/This product is also sent from Jolse later for me to try; therefore, detailed comments will arrive at the end of the month. But as a first impression, it is perfect!

Peki siz Olivarrier'i merak ettiniz mi?

So, did you wonder about Olivarrier brand after this article? :)

-----------------------------------------------------
Bu ürün Jolse.com tarafından denemem için gönderilmiş olup, tamamen objektif yorumlarımı içermektedir./This product was sent by Jolse.com for review purposes and the comments given in this article is unbiased. 6 yorum

 1. ilk kez duyduğum bilgi edindiğim bir marka/ürün oldu =) elinize sağlık <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Evrim'cim, öptüm çok!

   Sil
 2. Başak'cım markayı senin sayende öğrenmiş oldum. Squalane benim de sevdiğim bir içerik ve serum çok ilgimi çekti. Ayrıca, Jolse.com'u da canı gönülden tebrik ediyorum. Demek ki, iyi bloggerı seçmek zor değilmiş, okyanus ötesinden bile yapılabildiğine göre. Her firma da kalitesini seçtiği bloggerla belli ediyormuş.
  Ellerine sağlık canım benim, kocaman öpüyorum <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahaha Blana'cım çok tatlısın!!! Jolse'nin bu uygulaması harika, takip etmekte yarar var siteyi :) Ben de çok öptüm!!!

   Sil
 3. Gümrük korkum olmasa anında alışveriş yapacağım ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cilt bakımı genelde takılmıyor gümrüğe ama tabii yine de risk Gözde :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.