L'Oréal Lash Paradise Extatic Mascara (vs Too Faced Better Than Sex Mascara) / L'Arc-en-ciel

L'Oréal Lash Paradise Extatic Mascara (vs Too Faced Better Than Sex Mascara)


21 Kasım 2017 Salı

L'Oréal'in piyasaya iddialı bir biçimde sürülen ve satılmaya başladığı andan itibaren olay yaratan maskarası Lash Paradise Extatic Mascara bugün blogun konuğu... üstelik yazının sonunda, olay yaratmasında -bence- payı olan Too Faced Better Than Sex Mascara ile karşılaştırmasını da bulabileceksiniz...
L'Oréal Lash Paradise Extatic Mascara ince, uzun, pembe-altın bir ambalajda sunuluyor. Tasarım olarak oldukça göz doldurduğu kesin! Çok hacimli ve çok uzun kirpikler yaratmayı vaat eden bu maskara hint yağı içeriğiyle de kirpiklere bakım yapmayı hedefliyor. Maskaranın oldukça siyah bir rengi ve sentetik kıllardan oluşan, hafif kum saati biçimli bir fırçası var. Kirpiklerin tamamını kavrayıp, tüy gibi hafif ve hacimli bir sonuç vermeyi hedefleyen bu fırça, gerçekten de kirpikleri dipten uca kavrıyor. Kıvamı ilk kullanımdan itibaren yoğun bir maskara. Dolayısıyla, ben her kullanımdan önce, fazla gelen miktarı tüpün kenarına sıyırarak fırçadan uzaklaştırıyorum.


Sanırım yoğun kıvamlı olması nedeniyle de bu maskarayla ilgili görüşler ikiye ayrılıyor. Bazı kullanıcılar kirpiklerini çok yapıştırdığını belirtirken, ben açıkçası diğer taraftayım. Aşağıdaki fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi, bu maskara benim kirpiklerimde vaat ettiği gibi oldukça dolgun ve takma kirpiğe yakın bir görünüm yaratıyor. İkinci katta daha da güzel durduğumu düşünüyorum hatta, çok daha dolgun ve belirgin hale getiriyor bakışlarımı. Uzatma açısından kullandığım en iyi maskara değil (bunun için bir önceki maskara yazıma bakabilirsiniz); ama, uğraşmadan yoğun etki alabildiğim maskaralardan biri olduğu için kullanmayı çok seviyorum. 


Not: Bir maskaranın performansının kirpik yapısı ve kullanıcının beklentilerine göre epeyce değiştiğini göz önünde bulundurarak okumak lazım yazıları aslında. Ben maskara yazılarımı elimden geldiğince bir kirpiğim çıplakken fotoğraflayarak yazmaya çalışıyorum ki okuyanlar hem benim kirpik yapımı, hem de maskaranın verdiği sonucu anlayabilsinler.


İlk kullandığımda göz altına bir miktar dökülme yapsa da, kıvamı oturdukça dökülme, akma, bulaşma yapmayan bu maskarayı epey sevdiğimi söylemeliyim! Kirpik yapınız ve maskaradan beklentiniz (dolgun kirpik görünümü) benimkine benzerse, sizin de seveceğinizi düşünüyorum.

Gelelim, bu maskaranın Too Faced Better Than Sex Mascara'ya muadil olup olmama konusuna... Öncelikle, Better Than Sex Mascara'nın fırça yapısı, Lash Paradise Extatic'e benzemekle birlikte, orta kısmı daha kavisli. Her iki maskaranın da rengi son derece siyah ve kirpikleri iyi kavrıyorlar. Better Than sex Mascara ilk kullanımda çok kuru duruyor; ancak, kullandıkça kıvamı oturuyor ve daha iyi sonuç vermeye başlıyor. Bu maskara, kirpikleri tek tek ayırırken hacim veriyor. Kirpikleri hiç yapıştırmıyor olması gerçekten takdire şayan bir durum. Ayrıca, aynı arkadaşı gibi ilk 1-2 kullanımdan sonra, gün içinde dökülme, akma, bulaşma yapmıyor. Muadil olma konusuna gelince...Instagram story'de yaptığım ankette, katılımcıların %54'ü kirpiklerimde farklı bir maskara olduğunu anlamadığını söyledi. Bana kalırsa, Lash Paradise çok daha dolgun bir görünüm verirken, Better Than Sex daha belirgin ve tek tek ayrılmış kirpikler yaratıyor ve sonuçları çok da aynı değil. Ayrıca, Lash Paradise'ın üstünden temiz bir maskara fırçası ile geçerseniz, hem dolgun, hem de tek tek ayrılmış kirpikler elde edip, aradaki fiyat farkıyla ikinci maskaranızı da alabilirsiniz diye düşünüyorum :) 


Sol: Too Faced Better Than Sex Mascara, Sağ: L'Oréal Lash Paradise Extatic Mascara

Peki siz ne düşünüyorsunuz bu maskara ve karşılaştırma hakkında? Yorum kısmına yazarsanız çok sevinirim! 16 yorum

 1. iki maskara arasında çok aşırı belirgin bir fark görülmüyor ama belki kirpik yapısına göre değişkenlik gösterebilir... ben sevdim paradise maskarayı. aslında çok övülen maskaraların hiçbirini sevememiştim, mesela maybelline'inkileri. zaten loreal'in maskaralarıyla hep daha iyi anlaşmışımdır.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ebru, ben de sevenlerdenim açıkçası. Kirpik yapısına göre beğeni değişebilir ama çok fazla kişiye hitap edebileceğini düşünüyorum :) sevgiler!

   Sil
 2. ben de çok dramatik bir fark göremedim :-)) maskarayı almadım sebebi de bir kaç kişiden kirpikleri yapıştırdığını duydum o nedenle scuba veya lash sensasionel ile devam etmek niyetindeyim ama bunu da giderek merak ediyorum :-D güle güle kullan...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yani işte yapıştırma meselesi kirpik yapısına çok bağlı İrem'cim... sanki cılız kirpikleri yapıştırır gibi ama bilemedim. Ben baya sevdim :) Teşekkürler!!!

   Sil
 3. Ben hacim sevdiğim için Loreal diyorum :)

  YanıtlayınSil
 4. Son 15 sene boyunca benim favorim maskara markası Loreal dır, benim için daha iyisi yok. çok marka denedim hiç o kadar memnun kalmadım. lorealın bütün rimmeleri denedim sanırım hepsi şahane fakat favorim lash architect. sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Lash Architect çok kişinin favorisi Karolina, ben de merak ediyorum. Bir denk geldiğinde ben de onu deneyeyeim. Öperim!

   Sil
 5. Ne güzel bir yazı olmuş emeğine sağlık Başakcım! Ben de farkı anlayamadım. Bazı küçük nüansları sadece kullanan anlayabiliyor ve de gerçekten kirpik yapısının maskara seçiminde etkisi çok büyük. Herkesin çok sevdiği ürünler bende eh işte olıuyor genelde ama Lorealinkini beğendim ben de. Sadece artık daha kolay temizlenebilen bir rimel bulmak istiyorum,bulursan yaz olur muuu?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Asude'cim, Golden Rose'un False Lashes olan rimeli kolay temizleniyor; aklında olsun. Onun dışında beğendiklerim hep biraz çaba gerektiriyor :) Öpüyorum çok!!

   Sil
 6. Kesinlikle etkisine bayıldım Başakcım. Denemeliyim...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bence sende de güzl durur Nilgün, mutlaka aklında olsun :) Öperim!

   Sil
 7. Loreal'in paradise maskarasının kirpikleri yapıştırıyor yorumlarından dolayı uzak duruyorum. Dediğin gibi kirpik yapılarına göre çok değişiyor etkileri. Sende harika durmuş. Güle güle kullan canım ...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bende hiç yapıştırma olmadı Gül'cüm, aklında olsun bence :) Öperim!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.