Pastel Lip Toppers & Daylong Lip Color 31 ve 37 / L'Arc-en-ciel

Pastel Lip Toppers & Daylong Lip Color 31 ve 37


30 Kasım 2017 Perşembe

Benim için yeni yıl demek ışıltı demek, neşeli süsler, neşeli makyajlar demek! Pastel de böyle düşünmüş olacak ki, yeni yıla yakın, tam da ışıltı konseptine uygun bir ürün serisi çıkardı: Lip Toppers! 4 farklı rengi olan bu neşeli ürünleri, gönderdikleri tatlı basın kiti sayesinde ilk deneyenlerden biri olduğum için ayrıca mutluyum. Üstelik setin içinden, yapısını çok sevdiğim Daylong Lip Color likit mat rujların yeni renklerinden 31 ve 37 numara da çıktı.
Lip Topper, geçen yıldan beri pek çok yabancı kozmetik markasında gördüğümüz bir akım. Tek başına ya da rujun üstüne uygulanan bu ürünler genelde simli, yanar döner efektli ya da metalik olabiliyor ve üstüne uygulandığı rujun havasını anında değiştiriyor. Dolayısıyla da opak değil, yarı saydam ürünler. Türkiye'de daha önce H&M'de satıldığını görmüştüm; ama, yerli firmalarda ilk kez karşılaşıyorum.Pastel Lip Toppers ise yukarıda anlattığım konseptte, her biri simli olan 4 farklı renk ile piyasaya sürülmüş. Siyah kapaklı şeffaf ambalajı gayet sağlam ve hoş duruyor. Aplikatörü ise süngerli. Tek seferde aplikatöre yeterli ürün geliyor; ancak, çok şeffaf değil de daha opak sonuç isterseniz, bir kez daha üstünden geçebilirsiniz. İlk uygulandığında simli değil, parlak ve yanar-döner metalik bir efekt veren bu ürünlerin simleri kuruyup silindikçe belirginleşiyor. Ancak dudak etrafına bulaşmıyor. 


4 rengi bulunan Lip Topper'ların 301 Dazzle rengi simli bir buz beyazı. Diğerlerine göre daha şeffaf yapıda, özellikle dudakta tek başına ya da soğuk renkte rujların üstünde çok hoş duruyor. Aşağıdaki fotoğraflarda, Pastel Daylong Lip Color 31 numaranın üstünde uygulanmış halini de görebilirsiniz. 302 Glitz rengi, tam bir altın ve 301'e göre daha opak. Bu rengi de çıplak dudakta seviyorum. Ama bence asıl koyu kırmızılarla uyumu şahane! Yine Pastel Daylong Lip Color 37 Numara üstünde uygulanmış halini aşağıya ekledim. Rujun havasını bambaşka bir boyuta taşıdı bence!  303 Shimmering Bronze, adı üstünde tam bir bronz ve dört renk arasında en örtücü olan bu. Açıkçası çok çok bayılmadığım tek ton da bu bronz olabilir; ama, benden daha koyu renk dudaklarda tek başına ya da koyu mat rujların üstünde baya hoş durabilir diye düşünüyorum. 304 Pink Star ise bu serinin bana göre yıldızı! İnci beyazı baz içinde pembe-eflatun-mavi ışıltıları olan bu yanar döner lip topper herkesin en çok ilgisini çeken renk ve dudakta da inanılmaz parlak duruyor. Öyle ki, fotoğraflarını çekerken netlemekte epey zorlandım. Tek başına da, yine soğuk ya da nude renkteki rujların üstünde de çok tatlı bir duruşu var.

Bu kitle birlikte gelen Daylong Lip Color rujların iki yeni rengi, 31 ve 37 numara ise görür görmez bayıldığım iki renk oldu diyebilirim. Daylong Lip Color'larla ilgili yorumlarımı BURADA yazmıştım. Seneler içinde yapısında hiç değişiklik yapmadıkları ve aynı kaliteyi korudukları için Pastel'i tebrik etmek lazım. 


31 Numara şeftaliye çalan bir nude. Dudağa sürüldüğünde bir tık daha koyulaşıyor. Renk açık olmasına karşın homojen uygulanıyor ve dalga dalga, ya da parça parça durmuyor. Tek sıkıntısı, kıvamı çok sıvı olduğu için dudakların birleştiği yerlere dikkatli srmek lazım, biraz taşma yapabiliyor. Uygulandıktan bir süre sonra sabitleniyor ve yapışkanlık ya da kuruluk hissi vermiyor. Yemek yenildiğinde silinmeye başlasa da, renk itibariyle itici durmuyor. Oldukça başarılı bir likit mat ruj formülü olduğunu söylemeliyim. Her makyajla uyumlu bulduğum bu rengin özellikle açık tenlilere çok çok yakışacağını düşünüyorum. 


37 Numara ise efsane bir koyu, kiremite çalan kırmızı. Çok çok hoş bir tonu var ve iddialı bir renk olmasına karşın, dudak kalemi olmadan da aplikatörü sayesinde rahat uygulanıyor. Yine dudak kenarlarına dikkat etmek gereken bir renk. Kalıcılığını oldukça beğendim; ama, yağlı bir şey yendiği zaman -doğal olarak- dudak içlerini kontrol etmekte yarar var. Çıkarmak içinse çift fazlı makyaj temizleyicileri öneriyorum.Pastel Lip Topper'ların ve Pastel Daylong Lip Color rujların fiyatları aynı, her biri 23,85 TL. Lip Topper konsepti ilginizi çekiyorsa, yeni yıldan önce mutlaka bir göz atın derim!! 16 yorum

 1. bayıldım ben bunlara özellikle tabi ki pink star favorim neredeyse hergün tek başına kullanıyorum kendisini :-)) jouer cosmetics'in topperlarından birine de baya baya benziyor hatta bence.. güle güle kullan canım sevgiler :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aahaha İrem'cim, zaten sevmeyeceğini hiç düşünmemiştim. Pink Star da cidden tek başına kullanılır, şahane de olur. Ben çok sevdim bu Lip Topper fikrini. Güle güle kullanalım, öperim!

   Sil
 2. Başak’cım pink star gerçekten efsaneymiş, görünce gözlerimden kalpler fışkırdı😍 Kırmızı üzerine uygulanan lip topper ise, ruju bambaşka bir hale getirmiş ve çok güzel durmuş😍 Yeni yıla bu tarz bir dudak makyajıyla girilir bence😊 Pastel daylongları ben de beğendim, tek derdim içeriklerinde fazlaca paraben olması, iki renkten sonrasına elim gitmedi sırf bu yüzden. Ama yapıları bayaca ince ve benim dudaklarımı bile rahatsız edecek kadar kurutmadılar👌🏻
  Hepsini güle güle kullan canım, kocaman öpüyorum❤️❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım, çok teşekkürler, beğenmene çok sevindim. Gerçekten ruja bambaşka bir hava katıyor Lip Topperlar. Ben de aynen yılbaşında kullanmayı düşündüm hatta :) Ya paraben konusunda haklısın ama renkli kozmetiklerde o konuyu ben biraz göz ardı ediyorum gibi :) Öptüm canım çook!!!

   Sil
 3. Pek benlik ürünler değil ama ışıltı sevenler mutlaka bu ürünlere baksın.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya evet Ayşe'cim, herkese hitap edecek gibi değil ama benim gibi ruhu frapan olanlara göre tam :)) Öperim!

   Sil
 4. Çıktıkları andan itibaren merak ettim ama sanırım indirimsiz almam:) Taa ben lisedeyken Isadora diye bir markadan pink stara benzer bir gloss almıştım, o zamanlar duochrome diye birşey bile yokken adamlar yapmıştı:) Bir de 3-4sene evvel mac'ın yılbaşı koleksiyonlarından birinde vardı böyle bir gloss o da müthişti heeey gidi hey yaşlanmışız:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay Asude'cim, Isa Dora'yı ben de biliyorum. O zamanlar parfümerilerdeki en pahalı markaydı; annem kendine alsın diye gözünün içine bakardım (çünkü yancılık). Gerçekten biraz yaşlanmış olabilirz ya ahahaha :) Öperim çok!

   Sil
 5. Pink Star ve 37 numara favorim tabii ki! 37 numaranın sende duruşu tam hayalimdeki duruş ama bendeki duruşu kim bilir nasıl olacak 🙄 -----Mantığım ve bağımlılığım çatışıyor şu anda.-
  Parlak rujları ve Simi sevmeyen biri olarak lip topperlar bu zevkime takılmadan kalbimi kazandı; tam yeni yıl ruhuna uygun olmuş; düzgün bir Christmas kutlamalarımız olsaydı sürer sürer dolaşırdım 😄
  Güle güle kullan hepsini!
  Öperim çok!
  Zeynuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Christmas içimizde Zeynuş'um :))) Bence sen yine de indirimde yakalarsan alı al sür :)) Ya bence 37 sende de şahane durur yaa, niye olmasın ki!!! Öpüyorum seni pek çook!!

   Sil
 6. Kesinlikle pink star favorim...

  YanıtlaSil
 7. Geçenler hepsini inceleme fırsatı buldum ve pink star çok çok başarılı. Pastel kendini aştı bence bu son ürünler ile. Güle güle kullan hepsini ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Ebru'cum, Pink Star bir adım öne çıkmış. Gerçi ben daha iddiasız olan Glitz'i de sevdim. Çok teşekkürler canım, öperim!

   Sil
 8. Pastel yıllar önce (en az 10 yılı vardır) glossların ilk moda olduğu zamanlar çıkarttığı gloss rujları şimdi lip topper adıyla yine çıkartmış. Gratiste testerlarını inceledim kokusu bile aynıydı o ilk glosslarıyla. Shimmering bronz hariç diğer renklerini kullanmıştım. Pastel ne iyi yapmış da yeniden çıkartmış bu güzelleri :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aahaha ciddi mi? Gloss asla sevmediğimden nasıl dikkat etmemişim ama :) Gloss sevmeyip lip topper olunca sevmem psikoloji inceleme yazılarının konusu olsun ehehehe :) sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.