The Body Shop Frosted Plum Body Butter, Vanilla Chai El Kremi, Star Stamp Liner ve Camomile Gentle Eye Makeup Remover / L'Arc-en-ciel

The Body Shop Frosted Plum Body Butter, Vanilla Chai El Kremi, Star Stamp Liner ve Camomile Gentle Eye Makeup Remover


24 Kasım 2017 Cuma

Çarşamba günü sizinle paylaştığım The Body Shop yeni yıl lansmanından sonra markanın bizlere yeni yıl koleksiyonuna ait şirin hediyeleri olmuştu. Hemen deneyip, yorumlarımı da sizinle paylaşmak istedim.   Hediye paketinin içinden koleksiyonda favorim olan Frosted Plum Body Butter, kokusunun kalıclığına bayıldığım Vanilla Chai Hand Cream (El Kremi), iki uçlu Star Stamp Liner ve TBS'nin en sevilen ürünlerinden Camomile Gentle Eye Makeup Remover çıktı. Bu şirin paket için The Body Shop'a teşekkür ediyorum öncelikle...Denemeye, kokusunu çok sevdiğim Frosted Plum Body Butter'dan başladım. Yeni yıl ruhuna uygun, ökseotuyla süslenmiş ambalajı çok ama çok şirin! Yapısı bildiğimiz TBS body butterı kıvamında, açık eflatun renkli bu vücut kremi mis gibi erik kokuyor. Taze, sulu ve ferah bir kokuya sahip. Kokunun kalıcılığı çok değil; ama, cildi yumuşatması harika. Üstelik etkisini ertesi gün de hissedebiliyorum! Kokusunu bol bol alabilmek için 50 mL'lik bu minnoş boyunu yerim kısa zamanda gibi geliyor. Duş jeli ve ışıltılı parfümü de kokunun kalıcılığını arttırmak adına, birlikte kullanmak için beni epey çekiyor!


Vanilla Chai El Kremi de ökseotuyla süslü dore ambalajı ile dikkat çekiyor. Çok sevimli ambalajın içinde losyon-jel arası kıvama sahip, açık sarı renkli bir ürün çıkıyor. Genelde bu yapı benim ellerimi çok terletir; ama, Vanilla Chai'da bu sıkıntı olmadı neyse ki! Mis gibi tarçın-vanilya karışımı bir kokusu var, çok ama çok iştah açıcı! Ve kokusu da Frosted Plum'a göre çok daha kalıcı. Soğukların kendini iyice hissettirmeye başladığı bugünlerde çantamdan ayırmıyorum. Bir ucunda keçe kalem uçlu eyeliner, diğer ucunda yıldız biçiminde damgası bulunan Star Stamp Liner ise yılbaşı koleksiyonunun en şirin ürünlerinden biri olmuş. Standart eyeliner ucu ilk bakışta gözüme biraz kalın gelmişti; ama, gayet ince eyeliner çizgisini hiç zorlanmadan çekebildim. Üstelik rengini tek seferde vermesi, siyahlığı ve parlaklığıyla da beğenimi kazandı. Kirpiklere bulaşmadan rahatça uygulanan bu ürün, bütün gün akmadan, dağılmadan, dökülmeden gözümde kaldı. Kullanım kolaylığıyla elimin her gün gittiğini söyleyebilirim!Yıldız şeklindeki damgası ise göz etrafına minik yıldızlar kondurmak için düşünülmüş. Özel bir gecede (mesela yeni yıl gecesi) çok sevimli duracağını düşünüyorum! Aşağıda, Nihal'in yüzünde uygulanmış halini görebilirsiniz. Ben damga ile net bir siyah yıldız elde edemedim ama, linerın diğer ucundan destek alınarak düzeltilebileceğini düşünüyorum. Bir kerede bastırıp çekerek değil de, yıldızın her köşesinde doğru hafif bastırarak uygulama yapınca daha net bir yıldız şekli ortaya çıkıyor. 

Son bahsedeceğim ürün ise, TBS'nin sevilen ürünlerinden Camomile Gentle Eye Makeup Remover. Çift fazlı olmamasına rağmen temizliğini oldukça başarılı bulduğumu söylemem lazım. Tek seferde makyajın %90'dan fazlasını gözlerimi ovalamadan çıkartabildim. Su kıvamındaki, papatya özlü bu ürün, göz içine kaçtığında bir miktar rahatsızlık verse de, genel olarak performansından çok memnun kaldığımı ve hatta şaşırdığımı söylemeliyim. Hassas ciltler için yatıştırıcı özelliğe sahip olduğu belirtilen ürünün temizlik sonrasında göz çevremi kurutmamış olması da ayrıca puan hanesine artı olarak yazıldı. Bu minik boylar seyahat için çok iyi oluyor bu arada, ve TBS sitesinde de satılıyor. Aklınızda olsun.  


Genelde Yeni Yıl Koleksiyonuna ait ürünlerle ilgili izlenimlerim oldukça olumluydu. Özellikle Star Stamp Liner'ın yıldız tarafını kullanabilmek için sabırsızlanıyorum!!

Mutlu Cumalar!!!
6 yorum

 1. güle güle kullan.. body butterlar harika kokuyorlar gerçekten ama elimdekiler bitmeden almamaya kararlıyım ama bir vanilla body splash niye olmasın diyorum :-))))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Eehehe valla İrem, el kremini kokladıkça o Vanilla Body Splash'e adım adım yaklaşıyorum adeta :))))

   Sil
 2. güle güle kullan canım hepsi harika gözüküyor :)

  YanıtlayınSil
 3. Ay ne tatli bir paket güle güle kullan canım hepsini :)!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok sevdim hediyelerimi Ümran'cım, teşekkür ederim canım!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.