Dr. Andrew WEIL for Origins: Mega-Mushroom Skin Relief Soothing Face Lotion / L'Arc-en-ciel

Dr. Andrew WEIL for Origins: Mega-Mushroom Skin Relief Soothing Face Lotion


1 Aralık 2017 Cuma

Bundan bir kaç ay önce Origins'ten gelen çok şirin paketin içinde alternatif tıbbın gurularından kabul edilen Dr. Andrew Weil'ın Origins için geliştirdiği formüllerden Mega-Mushroom Skin Relief Soothing Face Lotion da vardı. Görür görmez çok merak ettiğim bu losyonu uzun zamandır kullanıyorum. O zaman artık yorumlarımı sizinle paylaşabilirim!Mega mushroom olarak da bilinen Reishi mantarı 7000 yıldır geleneksel Çin tıbbında kullanılan ve  "yaşamı uzattığına" inanılan bir bitki. "Ölümsüzlük mantarı" olarak da adlandırılıyor. Kişinin genel sağlık durumunu iyileştirmekle birlikte, cilt üzerinde yatıştırıcı, sakinleştirici ve kızarıklıkları azaltıcı etkisi olduğu biliniyor. Origins Mega-Mushroom serisi de Reishi mantarının bu özelliklerinden yaralanıyor ve ciltteki kızarıklıkları yatıştırmayı hedefliyor.Mega-Mushroom Skin Relief Soothing Face Lotion, normal ve yağlı ciltlere uygun olan, cildi nemlendirirken kızarıklıkları da yatıştırmayı hedefleyen, hafif yapılı bir ürün. İçindeki Reishi mantarı sayesinde de cildi yaşlandırıcı etkenlerden koruyor. Doğallığı çağrıştıran yeşil, pompalı bir ambalajda gelen ürün böylece içeriğini ışıktan korurken, konforlu bir ürün kullanımı da sunuyor. Ayrıca, içeriği de son derece güzel! Jojoba yağı ile oldukça çok çeşitli yağları da içeren losyonun formülünde silikon son sıralarda yer alıyor. En sondaki fotodan içerik listesini görebilirsiniz. Ayrıca, PEG, paraben, petrolatum, fitalat, sentetik parfüm ya da hayvansal bileşenler de içermiyor. Günde iki kere, gündüz ve gece kullanılması önerilen losyonu ben her gün, makyajımı temizledikten sonra toniğin ardından uyguladım. Böylece tüm gün yorulan cildimi yatıştırıp toparlamayı hedefledim. Ürünün yapısı tam bir losyon. Oldukça hafif yapılı bir ürün. Fakat, ince yapısına karşın, verdiği nem harika! Her seferinde 3 pompa ürün kullanıyorum ve uygulama sonrasında cildim saatlerce yumuşacık, nemli ve dolgun kalıyor. Benim cildimde rozesa ya da fazlaca bir kızarıklık olmadığı için bu konudaki performansı hakkında bir yorumum yok; ama, her kullandığımda cildimin rahatladığını da hissedebiliyorum.
Karma/yağlı/normal ama "nemsiz" ciltlere tavsiye edebileceğim bu losyonun ait olduğu seride ayrıca farklı cilt tipleri için Treatment Lotion, misel temizleyici, Advance Face Serum, göz çevresi serumu, yüz temizleyici ve yüz nemlendiricisi bulunuyor. Sephora'lardan ya da Origins mağazalarından ulaşabilirsiniz!


12 yorum

 1. reishi mantarının ününü duymuştum hiç cilt bakımında denemedim ama .. origins ürünler ilgimi çekiyor ama almayı hep erteliyorum artık yeni yılda şans veririm kendisine :-)) güle güle kullan..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elimizde çok ürün olunca merak etsek de almaya sıra gelmiyor İrem'cim! Çok teşekkürler, sevgiler!

   Sil
 2. Başak’cım bu sene kızarıklıklarım feci, Biome bittiğinden beri fenalardayım. Bu losyon kızarıklıklarıma iyi gelir mi acaba, diye düşündüm okurken. İçeriği de güzelmiş. Sephora’dan tester isteyeyim ben. Güle güle kullan canım, çok öperim😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben sana tester yaparım bebeişim, Sephora'ya kalmadık :)) Yollayacağım inşallah kısa zamanda, öperim Blana'cım!

   Sil
 3. Valla son zamanlarda cildimin kuruluğu ile hiçbiir biçimde başedemez oldum. Akşamları nem serumu , aromatık yağ ve yoğun nemlendirici sürüp yatıyorum sabah yine kupkuru. su içmemi de düzenledim ama cildimin düzeleceği yok:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gözde'cim, bir önceki yorumuna da aynı şeyi yazdım ama, istersen bir tiroidine baktır kuzum. Öperim!

   Sil
 4. Merak ettim bu ürünü ilk fırsatta denemek isterim engin fikirlerinden ötürü teşekkür ederim . sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim Beuaty Beybi, ben teşekkür ederim. Sevgiler!

   Sil
 5. İçeriği güzel gözüküyor cidden, bu ürün çok bana hitap etmiyor sanki ama serinin diğer ürünlerine bakarım mutlaka, güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Moda Masalları, aslında hafif yapılı bir ürün ve karma ciltleri de ağırlık yapmadan güzel nemlendiriyor. Aklında olsun yine de, sevgiler!

   Sil
 6. Galiba tam benim dermatitlerime göre bu losyon.. Hafızaya kaydettim bunu da :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet evet olabilir Gül, hafif yapısına karşın verdiği nemi epey beğendim! Öperim!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.