Oriflame the ONE BB Cream SPF 30 -Light / L'Arc-en-ciel

Oriflame the ONE BB Cream SPF 30 -Light


5 Ocak 2018 Cuma

Saten görünümü veren ten ürünlerine bayılıyorum ve bu görünümü veren ürünleri yakalama konusunda sürekli arayış içindeyim. Dolayısıyla, yeni ten ürünü denemek bana çok keyif veriyor. Oriflame the ONE BB Cream de bu arayışın bir parçası olarak bugün blogun konuğu oldu.


8 etkiyi bir arada sunmayı hedefleyen Oriflame the ONE BB Cream, SPF 30 özelliği ile güneşten korumayı, kusurları kapatmayı, cilt tonunu düzgünleştirmeyi, pürüzsüzleştirmeyi, nemlendirmeyi ve aydınlatmayı hedefliyor. Gözenekleri tıkamayacağı belirtilen bu BB Cream aynı zamanda yağ da içermiyor. Beyaz, 30 mL'lik tüp ambalajda sunulan kremin yapısı losyon-sıvı kıvamda. Rahatça tüpten alınıp uygulanabiliyor. Oksitlenmiyor. Kapatıcılığı orta ve tam saten bir sonuç veriyor. Açıkçası, kullanabildiğim kısa süre içinde cildimdeki duruşuna hayran oldum. Fair, Light ve Medium olmak üzere 3 rengi bulunan ürünün bendeki rengi Light ve cildime tam olarak uyumlu.Kullanabildiğim kısa süre dedim; çünkü bu BB'nin içinde benim cildimin hassas olduğu bir maddeyi, çenemde çıkan çıban tarzında bir sivilce sayesinde fark ettim. BHT olarak geçen bu madde koruyucu olarak kullanılıyor ve hassas ciltlerde bu tür etkileri olabiliyor (-muş; kaynak olarak öncelikle Kırmızı Rujlu Blog Blana'cığıma teşekkür ederim). Sonucun böyle olmasına gerçekten üzüldüm; çünkü cildimdeki doğal ama satenimsi duruşuna, çizgilerime dolmayışına ve kalıcılığına bayılmıştım.
Eğer cildiniz BHT'ye karşı hassas değilse ve saten görünümden hoşlanıyorsanız, bu BB'ye bir şans verebilirsiniz. Oriflame ürünlerini ise @oriflame.blogger hesabından güvenle alabilirsiniz!

10 yorum

 1. Karma cildimde çok az ürün gün boyu parlamadan kalabiliyor.Oriflame The testeri bulabilirsem deneyeyim mutlaka...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet biraz pudra ya da blotting paper yardımı lazım; benim de bu ara öyle Filiz'cim. Tester bulabilirsen süper olur bence de. Sevgiler!

   Sil
 2. BB krem artık hiç denemiyorum bile fondöten daha iyi bana göre..oriflame ürünlerini ben de bu ara çok kullanır oldum özellikle de parfümlerini :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani bence BB, CC, Fondöten... farklı isim verilmiş ten ürünleri. Hiçbir BB'nin standart bir kıvamı yok İrem'cim, o nedenle isimden bağımsız olarak alıp deniyorum :) Oriflame biraz atak yaptı, eskiye göre ürünleri baya iyileşmiş bana kalırsa. Sevgiler :)

   Sil
 3. saten görüntüyü seviyorum ben canım severim sanırım bu ürünü :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de seversin o zaman Gülşah, sevgiler :)

   Sil
 4. benim cildim o kadar çok şeye hassas ki artık herşeyin içeriğine bakkar oldum. Temiz içerikli ürünler kullandığımdan beri o kırmızı sivilcemsi kabarıklıklar çıkmıyor . Şimdi nemsizlikle boğuşuyorum ama bir nem serumu ile halledilemiyecek değil :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle çok iyi yapıyorsun Gözde'cim. Ben de bu nedenle artık içeriğini bilmediğim bir şeyi almayacağım :) sevgiler canım!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.