New Well Derma Make-up Cover Fondöten -Tüm Renkler! / L'Arc-en-ciel

New Well Derma Make-up Cover Fondöten -Tüm Renkler!


13 Şubat 2018 Salı

New Well geçen seneden beri retro ambalajları ve trend renkleri kullanarak çıkarttığı far paletleriyle dikkat çeken bir Türk markası. Geçen haftalarda denemem için bana yeni ürünleri Derma Make-up Cover fondötenlerinin tüm renkleriyle bir aydınlatıcı ve bir de likit mat ruj gönderme nezaketinde bulundular. Kendilerine teşekkür ediyorum. Böylece ben de sizinle bu fondötenin incelemesini ve tüm renklerinin swatchlarını paylaşabiliyorum.


Derma Make-up Cover fondöten 6 farklı renk çeşidi ve yoğun kapatıcılık vaadiyle üretilmiş bir ürün. Moda deyişle, porselen makyaj görünümü vermeyi hedefliyor. 15 GKF içeren ürünün suya dayanıklı olduğu belirtilmiş. Göz altları dahil tüm yüzde kullanılabiliyor ve en koyu göz altlarını bile kapatma vaadi bulunuyor.

 

Ürün, metal bir tüpte geliyor. İlk aldığınızda ambalajın ağzı kapalı ve tıpkı bir ilaç gibi, kapağının arkasındaki sivri çıkıntı ile delerek açıyorsunuz. Bu sırada basınç nedeniyle ürünün bir kısmı tüpten hızlıca çıkıp ziyan olabiliyor; aklınızda bulunsun...


Fondötenin renklerinin numaraları değil; isimleri var. Aslında isimler biraz kafa karıştırıyor. Bu nedenle, swatchların üstüne de adlarını yazarak size yardımcı olmaya çalıştım. New Well açık tenliler için Gold ve Copper, buğday tenliler için Silver ve Bronze, ve esmer tenliler içinse Nickel ve Platinium renklerini önermiş. Ürünlerin yapılarından önce, renklerini biraz anlatmak istiyorum size.


Gold, en açık renk ürün. Tam bir fildişi ve aydınlatıcı olabilecek kadar da açık bir ton. Bu tonu, hayatımda tanıdığım en beyaz tenli insanlar olan Blana ve Zeynuş'a da tester yaparak yolladım. Onlarda koyu durmazsa, New Well açık ten fondöteni yapmayı gerçekten başarmış demektir. Ben bu rengi, diğer ürünlerin rengini açmak için kullandım daha çok.

Copper, yine açık, fakat içinde yopun pembelik barındıran bir ürün. Tek başına benim cildimde çok sırıtmadı; ama, Gold ile karıştırınca tam ten rengim oldu. Corrector olarak göz altında denenebilir.

Silver, yine açık bir ton; fakat, sarı alt tonlu. Bu renk de benim tenime uydu aslında. Tek başına rahat kullanabildim.


Bronze, Silver'dan açık ancak biraz daha pembe-bej bir tona sahip. Tek başına denemedim bu rengi; ancak, benim yaptığım Gold ve Copper karışımından bir tık daha koyu olduğu için tenimde çok sırıtmayacağını düşünüyorum.

Nickel, soğuk/pembe tonlu bir sütlü kahve. Gerçekten esmerlere yönelik bir ton olmuş. Ben ancak kontür amaçlı kullanabilirim.

Platinium ise Nickel ile aynı koyuluğa fakat sıcak alt tona sahip bir ürün. Yine esmerler için tasarlanmış ve adha açık tenlerde kontür amaçlı kullanılabilir.


Fondötenlerin yapısından bahsetmem gerekirse, oldukça yoğun ve kremsi ürünler. Kapatıcılıkları gerçekten çok yüksek. Ben baz olarak NYX Hydratouch Oil Primer kullandığım halde çok fazla inceltemedim. Kesinlikle oksitlenmiyor olmaları ise en sevdiğim yönleri oldu. Bu kadar kapatıcı ve kalın ten ürünleri, cildi benim gibi nemsiz ve kuru bölgeleri bulunan ciltlerde çok iyi sonuç vermez genelde. Altına yağ yapılı bir baz ve Beauty Blender kullanmamın nedeni de cildimdeki nemsizliği ve kuruluğu ekartre etmeye çalışmaktı. Ancak, buna rağmen çok iyi bir sonuç alamadım. Fondöten cildimle bütünleşmedi, kuru bölgeleri fazla vurguladı ve çizgilerime de çok oturdu. Kalıcılığının  vaat ettiği gibi gayet iyi olduğunu düşünüyorum; ancak bana göre, daha çok yağlı ve nem olarak çok sıkıntısı olmayan, genç ciltlere göre bir ürün olabilir.

New Well Derma Make-up Cover -Gold ve Copper karışımı

New Well Derma Make-up Cover -Silver
New Well Derma Make-up Cover fondötenler n11.com'daki Newwell Shop'ta 49,90 TL'ye satılıyor. Ancak, indirimde Rossmann'da da gördüm ve sanırım 19,90 TL'ye satılıyordu. İndirim devam ettiği için bakmak isteyebilirsiniz. 

12 yorum

 1. pütür pütür durmuş sanırım kuru ciltlere hiç uygun değil benim de burnumun etrafında aynen böyle duracaktır.. renk skalası da biraz sıkıntı bence bunlardan hiç biri bana tam uymaz sanırım belki silver ve goldu karıştırırsam ancak .. rossmann'da tester varsa bakayım bir yapılarına falan.. güle güle kullan canım sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İrem'cim, yani evet, kuru cilt için hiç uygun değil. Renkleri de kısıtlı ama ucuz olduğu için karışıtırılabilir yapısı çok beğenilirse. Teşekkürler canım!

   Sil
 2. Gold tam benlikmiş keşke yapısı kalın olmasaydı kuru ciltli olmanın dezavantajı:/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Ayşe, cildi nemlendirdiğim halde kuru cildime uymadı malesef :(

   Sil
 3. Çok merak ediyorum bu ürünü her yerde görür oldum güle güle kullanın 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kübra teşekkürler, çok reklamı oldu evet :)

   Sil
 4. Başakcım tester için çok teşekkürler, herkes bu üründen bahsederken deneme fırsatı bulmak iyi oldu gerçekten.
  Bu fondöten bende alerji yaptı, kızardım ve kaşındım, dolayısıyla denemeye korkuyorum. Renk olarak ise 2-3 ton koyu diyebilirim benim tenimde, şaşırdık mı? Hayır! 😂😂
  Yapı olarak söylediğin her şeye katılıyorum; bence tam fiyatını hak eden bir ürün değiş, merak edip illa denemek isteyen indirimle baksın.
  Ellerine sağlık,
  Kocaman öperim!
  Zeynuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani o kireç gibi rengin de koyu durmasına şok oldum Zeynuş :) Neyse zaten yapısı da uymamış, üzülecek bir şey kalmamış :))) dediğin gibi indirimde bakılabilir ama kuru ciltlerin uzak durması gerektiğine inanıyorum hala :) öperim!

   Sil
 5. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 7. Başak Hanım bu ürünü çok merak ediyorum fakat hangisinin cildime uygun olduğu konusunda tereddütteyim. Tester larını nasıl bulabilirim acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Unknown, Rossmann ve Gratis'te kasa önünde testerlarını gördüğümü hatırlıyorum :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.