NYX Professional Makeup Born To Glow Highlighting Palette || Aydınlatıcı Paleti / L'Arc-en-ciel

NYX Professional Makeup Born To Glow Highlighting Palette || Aydınlatıcı Paleti


12 Şubat 2018 Pazartesi

Bu blogu bir süredir okuyan herkes, aydınlatıcılara olan zaafımı biliyordur diye tahmin ediyorum. Yılbaşında NYX Professional Makeup, beni gönül bam telimden vurarak yeni lansmanları Born to Glow Highlighting Palette'i basın ürünü olarak gönderdi ve o zamandan beri de başka aydınlatıcıya bakamıyorum desem yeridir! O zaman gelin, neden bu palete bayıldım ve elimden bırakamıyorum, birlikte inceleyelim!NYX Born To Glow Highlighting Palette (Aydınlatıcı Paleti), kocaman panlarında 6 farklı tonda "aydınlatıcı" içeriyor. Palet klasik NYX tarzında, minimal bir ambalaja sahip ve bu nedenle de, boyutuna karşın makyaj çantasında kolaylıkla taşınıyor. Şeffaf kapağı sayesinde, paletin içindeki renkleri rahatlıkla görebiliyorsunuz.


Ürünlerin yapıları oldukça yumuşak, hepsi gayet pigmentli ve metalik bir bitişe sahip. Ürünler yumuşak olmalarına karşın çok az tozutma yapıyorlar. Kalıcılıkları da son derece başarılı! Bu palette beni en çok etkileyen şey, uyguladığım fırçadan bağımsız olarak ürünlerin çok rahat dağılması, yama gibi durmaması ve yumuşacık, çok boyutlu bir bitiş vermesi oldu. Asla simli, sert, pütürlü bir yapısı yok ve adeta cilt kendiliğinden -ama yine de sizi kör edecekmiş gibi- parlıyor! Palette her ten rengine ve alt ten rengi tonuna uygun bir aydınlatıcı bulmak mümkün. Genelde paletlerde kullanılmayan en az 1-2 renk mutlaka bulunur. Bu paleti de yalnızca aydınlatma amaçlı kullanırsanız, siz de belki bir kaç renge hiç dokunmayabilirsiniz. Ama; bana göre bu palet hem aydınlatıcı, hem far, hem de allık görevi görebilecek ürünlerden oluşuyor. Hadi gelin, daha yakından bakalım!1 Numara, içinde hafif dore yansımaları olan beyaza yakın bir inci rengi. Metalik bir bitişi mevcut ve açık tenli kişiler de dahil aydınlatıcı olarak rahatlıkla kullanılabilecek bir renk. Diğer ürünlerle çok rahat karışıp çok zarif duruyor. Ben hem elmacık kemiklerimde, hem de kaş atı ve göz pınarlarımda aydınlatıcı olarak kullanmayı seviyorum. 

3 Numara bronz-pembe arası, metalik bitişe sahip bir ürün. Esmerler dışında aydınlatıcı olarak değil; daha çok allık olarak kullanmaya uygun. Esmerseniz, aydınlatıcı olarak da çok hoş olabilir. Ben bu ürünü allık ya da far olarak kullanmayı seviyorum. 

5 Numara çok zarif bir pembe-altın, yine metalik bir bitişi var. Benden biraz daha koyu bir tene sahipseniz, aydınlatıcı olarak kullanabilirsiniz. Benden daha açık tenliyseniz, allık olarak çok cici duracaktır. Ben daha çok far olarak kullanıyorum :)

NYX Born To Glow Highlighting Palette (Yukarıdan aşağı: 1-3-5)
2 Numara pembe alt tonlu bir şampanya rengi. Metalik ve yoğun bir bitişi var. Aydınlatıcı olarak kullanmayı en çok sevdiğim ton bu oldu. Bana göre de, paletin en metalik aydınlatıcısı.

4 Numara ise tam bir dore! Fakat yeşilliği ağır bastığı için asla çiğ durmuyor ve yine aydınlatıcı olarak bende harika duruyor! Ayrıca kendisini far olarak kullanmayı da çok seviyorum.

6 Numara ancak çok çok esmerlerde aydınlatıcı olabilecek bir renk. Bronz-kızıl kahve bir tonu var ve pşgmentasyonu çok yüksek. Ben genişçe bir fırça ile yüzümü ısıtmak için bronzer olarak, ya da far olarak kullanmayı seviyorum. 

NYX Born To Glow Highlighting Palette (Yukarıdan aşağı: 1-2-6)
Hem aydınlatıcı, hem far, hem de allık görevlerini verdiğim bu palet muhtemelen bundan sonraki seyahatlerimde yanımda taşımayı en çok tercih edeceğim palet olacak. Bir taşla çok kuş! Bu paleti kullanarak yaptığım bir kaç makyajı ise aşağıda görebilirsiniz.

Aydınlatıcı: 4 numara

Aydınlatıcı: 1&2 numara karışık

Aydınlatıcı: 1&4 numara karışık, Allık/bronzer: 6 Numara,
Far: Göz kapağı 4 Numara, gölge 6 Numara

Aydınlatıcı: 2 Numara, Allık: 3 Numara

Umarım siz de duruşlarını benim kadar sevmişsinizdir! Bu çok işlevli kocaman paletin fiyatı 97,99 TL ve NYX mağazaları ile NYX Online satış mağazasından satın alabilirsiniz (TIKTIK). Ayrıca, NYX'in şu an sevgililer gününe özel çok güzel bir kampanyası var! Kargo tüm alışverişlerde ücretsiz ve 60 TL üzerine Lip Primer, 150 TL üzeri alışverişlerde ise Love Contours All paleti hediye ediyorlar ❤ Kampanya detaylarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Mutlu haftalar 💕

14 yorum

 1. İki numarayı çok beğendim ben sanırım :)

  YanıtlaSil
 2. çok güzel duruyor açıkçası :)

  YanıtlaSil
 3. far olarak efsane durmuş çok beğendim güle güle kullan .-))) ben daha kıyıp da swatchlayamadım bile :-)))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler İrem'cim! Ay ben dayanamam valla, nasıl sabrediyorsun hayret :)))

   Sil
 4. Tek paletle tüm makyaj yapılır gerçekten de. Yalnız aydınlatıcının duruşu cayır cayır; gözlerimden kalpler çıktı ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Di mi Gül'cüm yaa, ben bu performansı hiç tahmin etmiyordum, bayıldım!

   Sil
 5. Böyle paletler benim gibi çok açık tenliler için kullanışlı olamayabiliyor keşke 1 ve 2 numara tek olarak satılsaydı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayşe'cim, yazıda da bahsettim ya, far ve allık olarak da kullanılabilir aslında :) ten rengi olayı çok geçerli değil yani bu palet için ^_^ Öperim!

   Sil
 6. Başakcım palet şahaneymiş, 1 ve 2 numaralara aydınlatıcı olarak bayıldım, 3 ve 6 da renk olarak muhteşemmiş. Dediğin gibi bir taşla çok kuş paleti olmuş!
  Şu anki kampanyayla oldukça alınası bir palet, güle güle kullan!
  Öperim çok!
  Zeynuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeynuş'um, aynen dediğin gibi. Çok kullanışlı bir palet ve NYX'in kampanyasındaki hediyelerle de baya alınası olmuştu. Çok teşekkürler öperim canım!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.