Origins Plantscription Serisi: Anti-aging Treatment Lotion, Anti-aging Power Serum, Powerful Lifting Overnight Mask / L'Arc-en-ciel

Origins Plantscription Serisi: Anti-aging Treatment Lotion, Anti-aging Power Serum, Powerful Lifting Overnight Mask


9 Şubat 2018 Cuma

Origins'in en çok merak ettiğim serilerinden biri olan Plantscription'ı yılbaşında gelen güzel kofre sayesinde deneme fırsatı buldum. 1 aydan uzun süredir kullandığım bu serinin 3 ürününü sizlerle paylaşma vakti de geldi.


Plantscription serisi Anogeissus bitkisi özü içeriyor ve bu bitki ciltteki sıkılığı ve esnekliği sağlayan fibrilin proteininin doğal sentezini hızlandırmaya yardımcı oluyor. İçeriği dolayısıyla yaşlanma karşıtı özelliklere sahip olan bu seriyi tabii ki ben de merakla denedim. Setten çıkan ürünlerin hepsi seyahat boyu idi. Serumu (15 mL) her gün sabah-akşam kullanarak 1 ayda bitirdim. Losyon haftaya bitmiş olur (50 mL'sini sabah-akşam kullandım) ve maskeyi de muhtemelen bu ay sonu bitirebilirim (haftada 1-2 kere kullandım, 15 mL idi).


Kullanım sırasına göre, Anti-aging Treatment Lotion ile anlatmaya başlıyorum. Bu losyon, Anogeissus bitkisi ile birlikte yasemin özleri ile kafein içeren, süt kıvamında bir ürün ve cilde aydınlık katmayı ve cildi yumuşatmayı hedefliyor. Ayrıca cildi, kendisini takip edecek yaşlanma-karşıtı bakım adımlarına hazırlama işlevi de mevcut.Orijinal boyu 150 mL plastik şişede satılan bu ürünün şişesi, altın rengi kapağı ile çok şirin. Ufak boyunun ağzında tıpası yok; ama, tam boylarında var ve bu da ürünü almayı kolaylaştırıyor. Losyonun sabah-akşam pamuk ya da parmaklar yardımıyla yüze uygulanması ve ardından diğer bakım ürünleriyle devam edilmesi öneriliyor. Ben bu tür losyonları avucuma alıp yüzüme tamponlayarak uygulamayı seviyorum. 


1,5 aydır sabah-akşam bu şekilde yüzüme uyguladığım bu losyona ba-yıl-dım! Yüzümü anında yumuşacık yaptı ve üzerine uyguladığım ürünlerin performansını da arttırdığını düşünüyorum. İçinde alkol denat olmasına rağmen hiçbir olumsuz etkisini de hissetmedim; açıkçası, bu anlamda beni epey şaşırttı. Bittiği zaman yeniden almayı mutlaka düşüneceğim bir ürün. İçeriğindeki türlü bitki özünün yanı sıra silikon ve alkol içerdiği için, bu içeriklere hasasiyeti olanların önce bir tester kullanmasını öneriyorum.


Anti-aging Power Serum da Anogeissus'un yanında bambu, bezelye özü, deniz teresi, komifora gibi yaşlanma karşıtı pek çok bitki özü içeren ve 2 hafta içinde kırışıklık görünümünü azaltmayı hedefleyen iddialı bir ürün. Cildi sıkılaştırmak da vaatleri arasında.


Yağ açısından kabarık bir içerik listesine sahip bu serumun içeriğinde yine silikon mevcut. Ama silikonla birlikte gliserin, hyaluronik asit ve kafein de içeriyor. Ben 1 ay boyunca sabah akşam fındık büyüklüğünde serumu tüm yüz ve boynuma uyguladım. Cilde güzel bir yumuşaklık veriyor ve dokusunu sıkılaştırıyor. Fakat, 2 haftada kırışıklık azaltma konusunda bir etkisini gördüğümü söyleyemem. Aklımda olacak ama tam boyunu almak için çok acele etmeyeceğim bir ürün oldu.


Powerful Lifting Overnight Mask da Anogeissus ve Komifora'nın yanında kırmızı alg ve tatlı badem yağı içeren jel-krem kıvamında bir uyku maskesi. Gece boyunca yüzünüzde tuttuğunuz maske cildi sıkılaştırmayı, daha dolgun göstermeyi ve sıkılaştırmayı vaat ediyor.


Bu maskeyi ben de haftada 1 ya da 2 kez ince bir tabaka halinde geceleri uyguladım. Çok konforlu bir uygulaması var ve ciltte ağırlık yapmıyor. Hafif ve güzel bir kokuya sahip. Cilde uyguladığımda verdiği nem, toparlanma ve sabah uyandığımda gördüğüm aydınlık cilt nedeniyle bu maskeyi çok çok sevdim. Zaten genel olarak uyku maskesi kavramını çok seviyorum; bu ürün de istisna olmadı. Tam boyunu almayı düşünebilirim çünkü epey de bereketli!


Origins'in bu tür setlerinin ürünleri denemek ve fikir sahibi olmak açısından oldukça avantajlı olduğunu düşünüyorum. Bu setle birlikte gelen şık makyaj çantası da cabası. Origins ürünlerine Sephora'dan ya da Origins'in kendi mağazalarından ulaşabilirsiniz. 

Mutlu Cumalar!

6 yorum

 1. bu kofreyi almak istiyordum ama bir türlü fırsat bulup gidip inceleyemedim neyse bu ara yurt dışından başka bir bakım ürünü getirttim zaten kendime bunu da sonra denerim :-)) güle güle kullan sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ooo yurtdışından aldığını merak ettim İrem'cim, öperim!

   Sil
 2. ambalajları da çok şirin :)

  YanıtlaSil
 3. Böyle kofreler ürünler hakkında fikir edinmek için çok iyi oluyor. Uyku maskesi benim de aklımda olsun..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle Gül'cüm! Uyku maskesiyle birlikte, tonik losyonu da yaz derim bir kenara :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.