Darphin Stimulskin Plus Multi-Corrective Divine Splash Mask Lotion || Maske-Losyon / L'Arc-en-ciel

Darphin Stimulskin Plus Multi-Corrective Divine Splash Mask Lotion || Maske-Losyon


15 Nisan 2018 Pazar

Darphin'in Stimulskin Plus serisine hayranım; daha önce kullanmış olduğum gece nem maskesinin yerini tutan bir ürün kullanmadım mesela (TIKTIK). Bu seriye bir kaç ay önce yeni iki ürün eklendi: Multi-Corrective Divine Splash Mask Lotion ve Multi-Corrective Divine Eye Cream (göz çevresi kremi). Bu iki ürünü de bir kaç aydır kullanıyorum ve yorumlama zamanım geldi diye düşünüyorum. Bugün maske-losyondan, yarın ise göz kreminden bahsedeceğim.


Darphin Stimulskin Plus Multi-Corrective Divine Splash Mask Lotion, cilde daha aydınlık, dolgun ve genç bir görünüm sağlamayı hedefliyor. Cildi besleme, iritasyonu yatıştırma, cildin doğal hücresel yenilenmesini ve kolajen üretimini destekleme ve cildi diğer bakım adımlarına hazırlama hedefleri arasında.


125 mL'lik şişede sunulan bu maske-losyon, adı üstünde, iki farklı biçimde kullanılabiliyor:

  1. Gündüz ve gece, temizleyici ve tonikten sonra, serumdan önce bakım losyonu olarak, bir kaç damla losyonu elinize alıp tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz.
  2. Kaba doldurduğunuz suyun içine 1 kapak döküp, yüzünüze suyu çarparak ve fazlasını tamponlayıp cildinize yedirerek haftada 1 maske olarak kullanabilirsiniz.


Hafi beyaz renkli, kıvamlşı bir sıvı olan ben bu losyonu her gün, gündüz ve gece tonikten sonra, serumdan önce avucuma bir kaç damla alıp yüzüme tamponlayarak uyguladım. Bir kaç damlası yetip artıyor ve cilde anında şahane bir nem ve elastikiyet katıyor. Üstüne uyguladığım serumun etkisini de katlıyor ayrıca. Cildim anında çok daha nemli ve dolgun görünüyor. Günlük bakım losyonu olarak bayıldığımı söylemeliyim. Üstelik, 2-3 damlası yeterli geldiği için, Şubat başından beri ancak yarısına kadar gelebildim.


Maske olarak da denedim; ama, açıkçası çok da etkilenmedim. Yüzüne çarpma kısmı hoş bir etki yaratsa da, tek başına nem maskesi gibi bir görevi yok bana göre. Ama, cildimi çok kuru ve donuk hissettiğim zamanlarda, nemlendiriciden önce bir canlandırma adımı olarak bu yöntem epey işe yarıyor.

Darphin Stimulskin Plus Multi-Corrective Divine Splash Mask Lotion benim nemsiz cildime dolgunluk ve nem katığı için çok sevdiğim ve cilt bakım rutinimde keyifle kullandığım bir adım oldu. Eczanelerden ve dermokozmetik sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Mutlu Pazarlar!Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.