Gearbest Telefon Lensleri ve Ledli Selfie Işığı / L'Arc-en-ciel

Gearbest Telefon Lensleri ve Ledli Selfie Işığı


12 Mayıs 2018 Cumartesi

Daha önce hatırlarsanız Gearbest'ten bir kaç telefon lensi seçtiğimi söylemiştim. Bu lensleri daha sonra deneme şansım oldu. Çantamda taşıması daha kolay bir ledli selfie ışığı ile birlikte sipariş verdim. Bakalım memnun kalmış mıyım?


Telefon Lensleri yanımızda büyük fotoğraf makineleri taşımaktan bizi kurtarıyorlar. Çok yakından net fotoğraflar çekmek için macro lensler, fotoğrafları yuvarlaklaştırıp estetik bir hava katmak için Fish-eye (balık gözü) lensler ve uzakta bulunan mekan ya da objeleri net çekmek için tele-objektifler kullanabiliriz. Bu setin içinde de bu lenslerden birer adet, bir selfie-çubuğu, bir tripod, bir uzaktan kumanda ve lensleri telefona tutturmak için klipsler bulunuyor. Ayrıca, lensleri taşımak için kadife bir kılıf ve temizlemek için mendili de mevcut.Bu sette en beğendiğim aksesuarlar tripod, selfie çubuğu ve uzaktan kumanda oldu. Tripod oldukça hafif ve kullanışlı. Selfie çubuğunun boyu oldukça uzun, dolayısıyla çok geniş açılı fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Uzaktan kumanda ise, telefonun deklanşörüne bağlı kalmadan, bluetooth bağlantısı ile fotoğraf çekmenize yardımcı oluyor. Bu kumanda işini epeyce sevdim! 


Sette pek beğenmediğim ürünler ise aslında umutla aldığım lensler oldu... Ne yazık ki Fish-eye lens dışında ne macro-geniş açı lens, ne de tele-objektif istediğim performansı göstermedi. Aşağıdaki fotoğraflarda da lensleri ve performanslarını görebilirsiniz. Tele-objektif Iphone 6'ya uyum sağlamadı ayrıca. 

Geniş açı-macro lens

Geniş açı-macro lens

Fish-eye Lens


Tele-objektif

Tele-objektif
Bu set yüzümü çok güldürmese de, Yeni doğal mini taşınabilir selfie led flaş fotoğraf makinesi halka ışık iphone aksesuarını oldukça beğendim.
Minicik ve çok kolay taşınabilen bu selfie ışığı, ledli ve halka biçiminde. Klipsle telefona tutturulabiliyor. Arkasında minik bir düğmesi var, 3 kademeli olarak ışığın yanmasını sağlıyor. Pille değil, ufak kablosu sayesinde elektrik ile şarj oluyor. 
Bu ufacık alet, oldukça kuvvetli bir ışık yayıyor ve en loş ortamda bile çok net fotoğraf çıkmasını sağlıyor. Verdiği ışık oldukça doğal olduğu için, fotoğraflar da doğal çıkıyor. Çantamda da kolayca taşıyabildiğim için kendisini pek sevdim!


Siz de Elektronik Ürünlerle ilgili ihtiyaçlarınızı Gearbest'ten karşılayabilirsiniz. Sitenin Türkçe olması insanın seçim yapmasını da kolaylaştırıyor. Özellikle fiyatı 17 TL olan ledli selfie ışığını öneririm.

Mutlu Haftasonları!7 yorum

 1. Yazının başında lensler konusunda heyecanlanmıştım ama onları beğenmediğini okuyunca üzüldüm.Balık gözü lens ile çekilmiş resimler de hiç bana hitap etmiyor ne yazık ki ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malesef bu sefer hayal kırıklığına uğradım Filiz... yani balık gözü beni de pek çekmiyor açıkçası; ama her kitin içinden de çıkıyor illa ki. Sevgiler!

   Sil
 2. Selfie ışığından edinmek lazım, çok işe yarıyor, güle güle kullan Başakçım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle İlknur, her ortamda fotoğrafı kurtarıyor :)

   Sil
 3. selfie ışığını da kullanamadım ben çünkü ekrana led gibi nokta nokta düşüyor. Lenslere ben de heveslendim çünkü D7000 Nikon kullanıyorum ve makinem çok ağır her yere götüremiyorum :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıyı ayarlarsan selfie ışığında çok sıkıntı olmuyor aslında ama :) lenslerin iyi olanlarını seçmek lazım, yoksa benim gibi hayal kırıklığına uğrayabilirsin Lerzan'cım :( sevgiler!

   Sil
 4. A böyle ürünler mi var ilk defa görüyorum teknoloji özürlüyüm

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.