INGLOT X JLO Koleksiyonu Seçimlerim ve Makyaj Uygulamaları / L'Arc-en-ciel

INGLOT X JLO Koleksiyonu Seçimlerim ve Makyaj Uygulamaları


25 Mayıs 2018 Cuma

Inglot'un Jennifer Lopez ile işbirliği yaparak bir makyaj koleksiyonu çıkaracağını ilk öğrendiğimde çok heyecanlanmıştım. Çünkü JLo demek aydınlatıcı demekti, nude dudaklar, alabildiğine bronz ten ve buğulu gözler demekti. Ancak koleksiyon ürünlerini ilk gördüğümde biraz hayal kırıklığına uğradım. Çünkü aydınlatıcılar hiç beklediğim gibi uzaydan görünen tadda değildi... bronzerlar bana göre fazlaca sıcak tonluydu. Farların renkleri de 1-2'si hariç sıradan gelmişti. Bir tek beklediğim gibi nude ruj seçeneklerini beğendim; ancak, Türkiye fiyatları ile almak hiç de cazip gelmedi. Peki sonra ne oldu? Budapeşte Havaalanı'nda kocaman bir Inglot kiosku ve JLO Koleksiyonunun bütün ürünlerini gördüm. Fiyatların pahalı olduğunu tahmin ediyordum, yine de koleksiyonu kanlı canlı incelemek için kioska gittim. Fakat fiyatlar hiç de umduğum gibi çıkmadı, Türkiye'ye fiyatından daha uygundu (toplamda 20 TL daha az ödemişim bakınca -banka sağolsun Forint'i Dolar'a, Dolar'ı TL'ye çevirirken fiyatları da TR seviyesine çekmiş :/). Ayrıca, beğendiğim allık rengi TR sayfasında da yoktu. İncelerken gördüğüm bir kaç ürünü de çok beğenince,  hemen kendime alışveriş bahanesi olarak bir "seyahat/tatil paleti" konsepti yaptım ve aklımda kalacağına, Budapeşte'den hatıra olsun dedim :) 


İlk gözüme çarpan tabii ki nude rujlar oldu. Sheer yapıdakilerden çok matların renkleri tam JLo renkleriydi. Bende en ölü gibi durmayacak olanın J215 Mauve olacağına kanaat getirerek denedim ve tam aradığım gibi bir nude buldum! Inglot Lipstick Matte J215 Mauve, klasik siyah Inglot ruj ambalajına sahip; ancak, iç gövdesi rose-gold metalden yapılmış ve üzerinde de Jennifer Lopez INGLOT yazısı bulunuyor. Rujun üstünde de JL monogramı mevcut. 
Yapı olarak tamamen mat ve dudakta kadife gibi duran bir ruj. Sürerken dudakları çok fazla çekiştirmiyor. Açık renk olmasına karşın dudaktaki kusurları belli etmiyor ve asla diğer mat rujlar gibi dudaklarımı kurutup rahatsızlık vermiyor. Daha ziyade, sürdükten sonra dudağımda olduğunu unutuyorum. Rujun rengi Mauve olarak geçse ve gerçekten bir tık soğuk bir tona sahip olsa da, benim normalde ölü dudağı kadar beyaz olan dudaklarımı sadece bir tık ısıtan, çok az küllü bir kahve-pembe-bej rengi kendisi. Evet tarif edemedim ama en azından elimde ve dudağımda rengini görebilirsiniz :) Kalıcılığı orta karar diyebilirim. Çok çabuk silinmese de, öyle yerinden oynamıyor gibi bir durumu yok. Kendisini ideal nude rujum ilan edip bağrıma bastım ve çantamdan ayırmıyorum. Ancak, kullanırken üstünden çok hafif MAC Nymphette Lipglass geçiyorum. O zaman niye mat ruj aldın derseniz, mat olmayan seride bu şahane ton yoktu derim!Daha sonra gözüme Freedom System Face Blush J129 Cinnamon rengi çarptı. Tamamen mat yapıda olan bu allık yine JL monogramını taşıyor. Freedom system allığı olduğu için kendine ait bir ambalajı yok; Inglot paletlerden alıp içine yerleştirmeniz gerekiyor. Standart paletlere uygun olduğunu da not düşmeliyim burada. J129 Cinnamon rengi Türkiye'ye gelmeyen tonlardan ama bence bu büyük bir hata! Zira kendisi içinde hem kahvelik, hem de pembelik barındıran açık bir kiremit rengi ve tek başına bronzer ihtiyacını da ortadan kaldıracak kadar tatlı ve nötr bir tona sahip. Allık rengini kontrollü veriyor, yüze yapışıp kalmıyor, kolay dağıtılıyor ve tozutmuyor. Kalıcılığı gayet başarılı. Bronzerın üstüne kullandığım da oluyor; ama asıl alma amacım, yazın kat kat ürün sürmek istemediğimde, iki işi bir arada yapıp yüzümü ısıtmak. Ah tabii bir de, gözün katlanma bölgesinde kullanmak için harika bir geçiş rengi! Çok çok sevdiğimi söylemeliyim.


Allığı aldıktan sonra, gözüm bu allığı yerleştirebileceğim Freedom System Paletlere takıldı. Aslında benim önceden bu ürüne de uygun göz içeren bir paletim vardı; ancak, elden çıkartmıştım. Havaalanında paletlerin Türkiye'ye göre epey ucuz olduğunu fark edince, üzeri koleksiyonun baskısını taşıyan ve 2 far bir de ten ürünü yerleştirmeye uygun bu paleti almamazlık edemedim. Freedom System Palette J-FS3 olarak geçen bu palete 4 far ya da 2 far ve alttaki uzun bölmeye allık, pudra, aydınlatıcı gibi dikdörtgen bir ten ürünü yerleştirebiliyorsunuz. Mıknatıslı kapağı oldukça sağlam olan bu paletin desenine de bayıldım! 


Freedom System paletime far seçerken, ilk gözüme takılan, tanıtım videolarında da sedefli görüntüsüne bayıldığım Freedom System Eyeshadow J301 Pink Satin oldu. Pigmenti oldukça yoğun, içinde hafif şeftali-pembe tonlar barındıran sedefli bir inci rengi. Bu rengi aynı zamanda paletin aydınlatıcısı gibi kullanabileceğimi de düşündüm ve yanılmadım da. Seçtiğim diğer renk ise, bence tipik bir JLo makyajı rengi olan, hafif leylağa çalan köstebek tüyü mat ürün içinde mikro altın ışıltılara sahip Freedom System Eyeshadow DS J329 Taupe oldu. Her iki far da birbirine çok uyuyor, kalıcılıkları bazsız bile şahane, Taupe renginin pigmentasyonu daha düşük ama yoğunluğu arttırılabiliyor ve farlar birbirleriyle mükemmel karışıyorlar.


Aşağıdaki fotoğraflarda da göreceğiniz gibi, tek bir paletle allık&bronzer, aydınlatıcı ve tam teşekküllü bir dumanlı göz makyajı için 3 adet far ihtiyacımı karşılayabilmek bence şahane oldu! Ve tabii ki nude rujum da bu paletle yaptığım tüm makyajlara çok uydu. Budapeşte'den döndükten sonra pek çok kez paleti denedim ve hatta en son Konya gezimde de yanımdaydı. Kesinlikle yazın bronz makyaj ruhuna uygun, tam istediğim gibi bir palet yapmışım. Bu nedenle de tüm seçimlerimden dolayı çok mutluyum!

Göz makyajı:
Katlanma bölgesi -Freedom System Face Blush J129 Cinnamon
Göz kapağı -Freedom System Eyeshadow  DS J329 Taupe 
Göz kapağının ortasına hafifçe -Freedom System Eyeshadow J301 Pink Satin
Allık:
Freedom System Face Blush J129 Cinnamon


Katlanma bölgesi -Freedom System Face Blush J129 Cinnamon
Gözün dış köşesi -Freedom System Eyeshadow  DS J329 Taupe 
Göz kapağı -Freedom System Eyeshadow J301 Pink Satin

Göz makyajı:
Katlanma bölgesi -Freedom System Face Blush J129 Cinnamon
Gözün dış köşesi -Freedom System Eyeshadow  DS J329 Taupe 
Göz kapağı -Freedom System Eyeshadow J301 Pink Satin
Allık:
Freedom System Face Blush J129 Cinnamon
Aydınlatıcı: Freedom System Eyeshadow J301 Pink Satin
Ruj:
Inglot Lipstick Matte J215 Mauve üzeri gloss

Peki siz beğendiniz mi benim seçimlerimi? Sizin bu koleksiyondan gözünüze çarpanlar oldu mu?24 yorum

 1. hepsi çok güzel güle güle kullan:-)) ben nedense hiç bu koleksiyona ilgi duymadım belki fiyatlardan belki de çok klasik renkler oluşlarından bilemiyorum ama en azından bunu pas geçeceğim için çok mutluyum :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kanlı canlı görene kadar hiç ilgilenmemiştim İrem :)))) sakın mağazaya gitme :))) Öperim!

   Sil
 2. Ayy Başak rujun rengine bayıldımm!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Ümran'cım, dünyanın en tatlı nude ruju benceeeee :))))

   Sil
 3. Rujun ve farların rengine bayıldım, dayanamaz alırım diye yakınımdaki iki İnglot mağazasına gitmiyorum, direniyorum.:D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aahahahaha girme Ayşe girme... girince böyle oluyor sonuç ahahaha :)))

   Sil
 4. hepsi harika görünüyoorr, güzel günlerde kullan, ruja özellikle bayıldım, sana da çok yakışmışlarr :)

  YanıtlaSil
 5. rujun rengine bayıldımmm sana çok yakışmış şeker :)

  YanıtlaSil
 6. Tam bir seyahat paleti olmuş Başak’cım😍 Seçtiğin renkler çok kullanışlı ve güzeller, görünce heveslenmedim diyemem☺️ Rujun rengine de bayıldım.
  Makyajların zaten her zamanki gibi efsane diyorum😍😍 Ellerine sağlık!
  Güle güle kullan canımcım, öpüyorum❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana'm çok teşekkürler canikom! Sürekli seyahate çıkıyormuşçasına seyahat paletleri yapmamız çok tatlı ama di mi? :))) Çok öpüyorum seni!!!!

   Sil
 7. Ruj ve farların renklerine bayıldım. Tam senlik, ışıl ışıl. güle güle kullan canım (:

  YanıtlaSil
 8. Tam senlik ve inanılmaz güzel seçimler yapmışsın Başakçım, rujun rengini gördüğümde direkt "Başağın rengi" dedim, dudaklarında gördüğüm fotoğrafta da yanılmadığımı gördüm :)
  Güzel günlerde kullan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlknur'cum, çok teşekkürler canım! Beğenmenize sevindim, benim de çok içime sinen bir alışveriş oldu gerçekten :) Daha güzelleri senin olsun, öptüm çok!

   Sil
 9. Ruj efsane ama paletin tonlarına bayıldım. Güzel günlerde kullan tatlım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Lerzan'cım, benim de çok içime sindi. Öptüm çok!

   Sil
 10. inglot çok çok beğendiğim bir markadır özellikle tekli farlarını çok seviyorum, ürünlerin hepsi ayrı güzel, makyajda çok hoş ve doğal. bayıldım =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evrim ben de Inglot'u severim gerçekten, vaktiyle deli gibi paletler alıp içlerini doldurmuştum :)) Beğenmene de çok sevindim, sevgiler!

   Sil
 11. Güle güle kullan Başakcığım hepsi çok güzel özellikle rujun rengine bayıldım. Benim de aklımda aydınlatıcı var aslında ama gidip bakmıyorum özellikle yoksa kesin alırım :)

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ebru'cum, beğenmene sevindim. Aydınlatıcıları o kadar ilgimi çekmedi deneyince de, ama belki elimde çok fazla güzel aydınlatıcı olduğundan da olabilir. Ama bence yine de bir bak derim ahahaha :)) sevgiler!

   Sil
 12. Basaaaak palete sectigin renkler, ruj ve ambalajlara bayildim. Yazinin sonuna kadar ilgiyle okudum. Fotograflar da harika olmus. Ozellikle palet cooook guzel.. renk kombinasyonu cok iyi olmus😍😍 Gule gule kullan💙

  YanıtlaSil
 13. Yıllardır JLO hayranlığımdan makyajımı onun gibi yaptım. Ama ten renginden dolayı hata yaptım çünkü onun nude rujları bana meğer olmuyormuş blogger olduktan sonra anladım. Şimdi daha koyu tonlar kullanarak ruju patlatıyorum. Resimlerimde daha koyu tonlardaki rujumda kendimi daha çok beğendim. Ama JLO bir efsane. Nitekim makyaj ürünleri de onun gibi.

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.