Thalia Natural Beauty Sakura Serisi -1: Vücut Ürünleri


11 Haziran 2018 Pazartesi

Thalia'nın en sevdiğim doğal içerikli Türk bakım markalarından olduğunu, blogumun sadık okuyucuları biliyorlardır. Mayıs ayında Thalia, yepyeni Sakura serisini çıkardı. Vücut, saç ve cilt bakımına hitap eden 8 farklı üründen oluşan bu serinin tüm ürünlerini 2 hafta önce denemem için bana gönderdiler. Sakura desenli ambalajlarını çok sevdiğim bu seri, ambalajında ve adındaki sakura (Japon kirazı) ağacının yoğun nemlendirici özelliklerini içeriklerinde barındırıyor. Bunun yanında, paraben, parafin, hayvansal yağ, SLES, SLS gibi içerikler bulunmayan ürünler hayvanlar üzerinde de test edilmiyor!


Ben de kullandıkça deneyimlerimi vücut, saç ve cilt bakımı başlıkları altında 3 ayrı yazıda sizlerle paylaşmaya karar verdim. Öncelikli olarak ise, etkisini en çabuk anlayabileceğim vücut bakım ürünlerinden başlıyorum. 


Thalia Sakura Özlü Yaşlanma Karşıtı Vücut Losyonu, 300 mL'lik pompalı, şeffaf plastik bir ambalajda geliyor. İçeriğindeki sakura özleri sayesinde cildi çok yoğun nemlendirme ve kolajen oluşumunu teşvik ederek yaşlanma karşıtı fayda sağlama vaatleri bulunuyor. E vitamini ve Bepanthol ile zenginleştirilmiş içeriği cildin esnekliğini geri kazanmasına yardımcı olmayı, pigmentasyon ve kırmızı cilt lekelerinin giderilmesini hedefliyor. 


Paraben ve parafin içermeyişiyle baştan benim için olumlu izlenim yaratan bu vücut losyonu yoğun ama kolay emilen bir yapıya sahip. Sakura kokusu çok naif, ama tende çok kalıcı değil. Fakat verdiği yumuşaklık hissini sevdim. Duştan sonra kullanmak çok dinlendirici. Vücut losyonu kullanmayı seven, cildi çok kuru olmayanlara tavsiye edebilirim. Fiyatı 29,99 TL.


Thalia Sakura Özlü Yaşlanma Karşıtı El Kremi ise 75 mL tüp ambalajda geliyor. Vaatleri vücut losyonu ile aynı. Yine yoğun kıvamlı, ama çabuk emilen ve yağlı his bırakmayan bu el kreminin kokusu çok naif ve hoş. Kışın çok çatlayan ellerde çok etkili olmayacağını düşünüyorum; ama, bahar ve yaz aylarından beni mutlu eden bir ürün oldu. Fiyatı 14,99 TL.
Thalia Sakura Özlü Yaşlanma Karşıtı Sabun ise 75 gr'lık iki adet yüz ve vücut sabunundan oluşan bir set. Sabunun pembe rengi ve deseni bir harika! Kokusu yine diğer ürünleri kokusuyla aynı ve insanı kullanırken rahatlatıyor resmen!Yüz ve vücut temizliği için kullanılabilen bu sabunu iki şekilde de denedim. Mis gibi, yumuşacık bir köpüğü var ve yüzümü asla kurutmadı. Arada sabahları (maske yaptığım gecelerin sabahında) bu sabunla yüzümü yıkadım ve sonucu oldukça beğendim. Duşta kullandığımda da cildimi hiç kurutmadı. Sabun kullanmayı seviyorsanız, gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz. Paketin fiyatı 12,99 TL.


Bir sonraki yazım, saç bakım ürünleri ile ilgili olacak. Siz bu seri ya da Thalia hakkında ne düşünüyorsunuz?Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.