Thalia Natural Beauty Midnight Rose Arındırıcı ve Dengeleyici Seri: Cilt Bakım Ürünleri / L'Arc-en-ciel

Thalia Natural Beauty Midnight Rose Arındırıcı ve Dengeleyici Seri: Cilt Bakım Ürünleri


28 Ağustos 2018 Salı

Thalia'nın yeni serisi Midnight Rose'dan bir önceki yazımda bahsetmiştim. Bugün de serinin Yüz Ürünlerini inceleyip tamamlamayı planlıyorum.


Kullanım sırama göre tanıtmaya başlamak istediğimden, ilk sırayı Thalia Midnight Rose Purify & Balance Yüz Temizleme Köpüğü'ne verdim. Sabun içermeyen ve gül suyu içeren, cildi nazikçe temizlemeyi vaad eden bu köpük, 200 mL pompalı ambalajda geliyor. Pompası rahat çalışıyor ve ürünün yumuşak bir köpük olarak çıkmasını sağlıyor.Pembe renkli, yumuşak bir köpüğe sahip bu temizleyiciyi akşamları 2 pompa avucuma alarak yüzümü temizlemek için kullanıyorum. Bu adımdan önce makyajımı mutlaka çıkarmış oluyorum. Zaten köpüğün makyaj temizleme gibi bir iddiası da yok. Cildimi çok hafif gerdiğini hissetsem de, serinin genel olarak iddia ettiği gibi, cildimin yağ dengesini kurmaya katkısı olduğunu düşünüyorum.  Benim gibi cildinde dönemsel yağlanma yaşayan kuru ciltlilerin de hoşuna gideceğini düşünüyorum. Açıkçası ben sevdim! Kokusu da tam dozunda, ama gül kokusu sevmeyenler yine de denemeden almasınlar. SLS, SLES içermeyen bu ürünün fiyatı 29,99 TL.


Yüzümü köpükle temizledikten sonra sıra Thalia Midnight Rose Arındırıcı ve Dengeleyici Yüz Temizleme Suyu & Tonik ile canlandırmaya geliyor. Aslında bu tonik, makyaj temizleme suyu olarak da geçiyor; ama, açıkçası bu amaçla hiç denemedim; çünkü ilk kullandığımdan beri bana biraz köpürüyor gibi geldi ve gözüme yaklaştırmak istemedim. 


300 mL pompalı ambajda sunulması bana göre bu toniğin en güzel yanı olabilir; kullanımı çok rahat. Fakat, Pamuğa aldıktan sonra cildimi silerken verdiği o köpürme hissinden hiç hoşlanmadım. Ben daha duru ve bitkisel tonikleri seviyorum. Fakat, yine cildin yağ dengesini kurmada yardımcı olduğunu da gözledim. Denemek isterseniz fiyatı 29,99 TL.


Cildimi temizleyip tonikledikten sonra, son adım olarak nemlendiriciye geçiyorum. Thalia Midnight Rose Arındırıcı ve Dengeleyici Yüz Kremi, yağlı his bırakmadan hızlıca emilip, cildin parlamasını önleyerek duru bir görünüm kazandırma iddiasında. 
50 mL'lik pompalı ambalajda satılan kremin açıkçası dokusunun hafif olacağını hiç düşünmemiştim; çünkü bir önceki Sakura sersinin yüz nemlendiricisinin dokusu baya ağır gelmişti bana. Fakat Midnight Rose beni şaşırttı! Gerçekten çok hafif, emilimi çok hızlı, ve cildi ferahlatan bir hissi var. Hafif bir gül kokusu da bu hisse eşlik ediyor. Yüzümü anında daha canlı gösteriyor; ancak, parlamasını kesinlikle kontrol altına aldı. Bu yaz sapıtan cildime en iyi gelen iki kremden biri bu oldu. Krem paraben, alkol ve BHT içermiyor; ancak, silikon içeriyor. Hassasiyetiniz varsa, aklınızda olsun...Benim bu seriden en sevdiğim iki üründen biri olan (diğeri de bir önceki yazımda bahsettiğim vücut losyonu) bu nemlendiricinin fiyatı 59,99 TL.

Böylece Thalia Midnight Rose serisinin incelemesini de tamamlamış oluyorum. Sorularınız varsa yorum kısmına sizi bekliyorum. Sevgiler!10 yorum

 1. Ürünlerin SLS, SLES içermemesi oldukça iyi. Ben gül içerikli cilt bakım ürünleri kullanmaya bayılıyorum. Hepsini güzel günlerde kullan canım. Sevgiler...♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Esra'cım, gül seviyorsan, bu seriyi de seversin bence :) Çok sevgiler!!!

   Sil
 2. yüz temizleme köpüğünü deneyeceğim bende:)))

  YanıtlaSil
 3. Krem aklımda bulunsun o halde. Bir o nedir o ambalajların güzelliği?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ambalajlar çok cici değil mi İlknur'cum? Çok öperim!

   Sil
 4. İçeriklerine göre oldukça uygun fiyatları varmış aslında. Denemek lazım. Gülsuyu içerikli harika. İçinde gül olan her türlü ürünü çok severim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ben de Nilgün'cüm; kuru ciltlere hafif gelebilir ama kalanlar için güzel ürünler :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.