Nivea MicellAIR Skin Breathe Gül Suyu İçeren Seri -Makyaj Temizleme Jel, Çift Fazlı Makyaj Temizleme Suyu, Süt&Tonik / L'Arc-en-ciel

Nivea MicellAIR Skin Breathe Gül Suyu İçeren Seri -Makyaj Temizleme Jel, Çift Fazlı Makyaj Temizleme Suyu, Süt&Tonik


9 Kasım 2018 Cuma

Instagram hikayalerimde yaptığım anket sonucunda çoğunluk bu seriyi blogda görmek istediğini söyledi, ben de "Cilt Bakımı Cuma"sına Nivea MicellAIR Skin Breathe Gül Suyu İçeren Seri'yi konuk etmek istedim. 


Nivea'nın MicellAIR serisi cilde nefes aldırmayı hedefleyen ürünlerden oluşuyor. Daha önce siyah ambalajlı O2 serisini denemiştim; o serinin çift fazlı göz makyajı temizleme sıvısı başarılıydı. Bu seriden sonra Nivea yakın zamanda, tüm cilt tiplerinin kullanabileceği, Gül Suyu İçeren Seri'yi piyasaya sürdü. Bu seriden Makyaj Temizleme Jeli'ni, Süt&Tonik'ini ve Çift Fazlı Temizleme Suyu'nu kullandım. 

Bu üç ürünü kullanma sırasına göre yorumlamak istiyorum; bu şekilde de performanslarını daha iyi değerlendirebileceğimizi düşünüyorum. Günlük rutinimde makyaj ve cilt temizliği yaparken temizleme yağları ve üstüne de jel ya da köpük temizleyici kullanmayı tercih ediyorum. Ancak bazen de çift fazlı temizleyici-temizleme sütü-yıkama jeli/köpüğü adımlarını kullanıyorum. Bu nedenle de ürünler elime geçtiğinde bu sırayla kullanmayı tercih ettim. 


Nivea MicellAIR Skin Breathe Gül Suyu İçeren Seri Çift Fazlı Temizleme Suyu suya dayanıklı makyajı nazikçe çıkarmayı, cildi kurutmadan arındırmayı ve tonik etkisi sağlamayı hedefliyor. Gül suyu sayesinde cildin doğal nem dengesini sağlama, nemlendirme ve yatıştırma iddiası da mevcut. Çift fazlı olduğu için kullanmadan önce çalkalamanız ve bir pamuk yardımıyla uygulamanız öneriliyor. Yüz, göz ve dudak için kullanılabiliyor.


Ürün içeriğinin dördüncü sırasında gliserin, 12. sırasında ise gül suyu, ve listenin başlarında silikonlar bulunuyor. Bu anlamda, cildi kurutmaması beklenen bir etki; ancak, gül suyunun bu konsantrasyonda ne derece yararını göreceğimiz soru işareti. Bunun dışında içeriğindeki maddelere genel olarak baktığımda çok sıkıntılı bir şey görmüyoruz. 

Temizleme etkisi olarak, benim eyeliner ve suya dayanıklı göz makyajımı çıkarmada, Nivea'nın klasik mavi çift fazlı temizleyicisinin performansına ulaşamadı. Zaten o temizleyici benim çift fazlılar arasındaki net favorimdir (TIKTIK). Ten makyajını da "sıfır kalıntı" iddiasını gerçekleştirdiğini söyleyemeyeceğim. Kullandıktan sonra cildimde gerilme ya da kuruma hissetmedim; bu anlamdaki iddiasını gerçekleştirdi.


Çift fazlı temizleme suyu ile makyajımın "kabasını" aldıktan sonra Nivea MicellAIR Skin Breathe Gül Suyu İçeren Süt&Tonik ile biraz daha derin bir temizlik yapmak istedim. Bu temizleme sütü&tonik, makyajı nazik bir biçimde çıkarmayı, cildi kurutmadan arındırıp tonik etkisi yaratmayı ve derinlemesine temizlemeyi hedefliyor. Yine diğer üründe olduğu gibi, gül suyu sayesinde cildin doğal nem dengesini sağlama, nemlendirme ve yatıştırma iddiası da mevcut. Parmaklarınızla bir miktar ürünü cildinize uygulayıp, bir pamuk yardımıyla silmeniz öneriliyor. Yalnızca yüz ve dudak için kullanılıyor; gözlere getirilmemesi gerekiyor.


Yine içeriğinin ortalarında gül suyu bulunduran bu ürünün benim için sınıfta kalan iki içeriği Alcohol Denat ve BHT oldu. BHT bir koruyucu ve EWG'de "orta sınıf zararlı madde" olarak geçiyor; bazı kişilerde iltihaplı sivilcelere yol açan bir kimyasal. O kişilerden biri de benim ve BHT içeren ürünleri kullandığımda mutlaka çene bölgemde kocaman bir sivilce çıkıyor. Alcohol Denat, buradan görebileceğiniz pek çok riskle birlikte, cildi kurutan bir ajan ve nemlendirme iddiasındaki ürünlerde kullanılmasına asla anlam veremediğim bir içerik. Tüm bu nedenlerden dolayı da benim kullanmayı tercih etmeyeceğim bir ürün; dolayısıyla yalnızca bir kez, yorumlarımı yazabilmek adına denedim. Çift fazlı suyun ardından, önerildiği gibi, cildime bir parça tonikle masaj yapıp, bir parça pamuk ile temizledim. Pamukta hala fondöten artığı gördüğüm için çift fazlı suyun performansını sorguladım. Süt&Tonik'in performansı ise bu noktada tatmin ediciydi. Ancak belirttiğim nedenlerden ötürü, kullanmayı tercih etmeyeceğim.


Gelelim benim en sevdiğim ürüne: Nivea MicellAIR Skin Breathe Gül Suyu İçeren Makyaj Temizleme Jeli! Bu ürünün iddiası da diğer üçüyle aynı; o nedenle tekrar yazıp sizi de, kendimi de yormuyorum. Farklı olarak, hem makyaj temizliğinde, hem de rutin cilt temizliğinde kullanılabiliyor. Islak yüz ve boynunuza ufak daireler çizerek masaj yapılması ve ılık suyla durulanması öneriliyor. Gözlere getirilmemesi belirtilmiş; yalnızca yüz ve dudak için kullanılıyor.


Bu ürünün içeriğinin ikinci sırasında Gliserin bulunuyor, gül suyu yine ortalarda. Temizleyici ajanları güvenilir maddeler (EWG'de 1-Fair olarak tanımlanmış). Parfüm listenin son sıralarında, gerçekten de ürünün hafif ve rahatsız etmeyen bir kokusu var. Yapı olarak tam bir temizleme jeli, rahat uygulanıyor, az köpürüyor, ama cildi güzel temizliyor. Bu ürünle cildimi temizledikten sonra normalden daha fazla kuruduğunu hissetmedim. Cildimde de sivilce ya da herhangi bir alerjik reaksiyona da neden olmadı. Oldukça beğendiğim ve akşam rutinime eklediğim bir ürün oldu. Yalnız, ben doğrudan bu jel ile makyajımı çıkarmayı hiç denemedim; çok verimli olacağını da düşünmüyorum açıkçası. Ama önden kabası alınmış makyajı temizleyebileceğine inanıyorum


Uzun yazının özeti, bu seriden size önerebileceğim ürün Makyaj Temizleme Jeli oldu. Ben de kendisini sonuna kadar kullanmayı planlıyorum. 

Mutlu Cumalar!!!
10 yorum

 1. Senden göre göre içeriklere daha çok dikkat edeceğim Başakcım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle bir etkim varsa ne mutlu bana Ümran'cım :)

   Sil
 2. Adında gül suyu olup içine sadece koklatılan ürünler serisinden biri:D
  İçerik okumadan almamayı artık öğrendim hele hele bir ürün bloggerlar arasında birden parladıysa uzak durmayı da öğrendim.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Ayşe'cim! Tabii ki her birimizin bir yerde görevi yeni ürünleri tanıtmak; ama, hepimiz de akıl sahibi, okuma-yazması olan insanlarız. Kendi süzgecimizden geçirip ürünü almaya ya da almamaya karar verebilmeliyiz. Çok sevgiler :)

   Sil
 3. bende en çok süt & toniği beğendim. Yüz yıkama jeli de güzel ama.♥ Güzel günlerde kullan canım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Esra'cım, alkollü ürünlere tahammülüm olmadığından hiç kullanamayacağım tek ürün o oldu benim de :) sen de güle güle kullan, sevgiler!

   Sil
 4. Gül suyu benim cildime pek yaramadığından gül suyu içeren ürünlerden genellikle uzak durmaya çalışırım. İçerikle ilgili yazdıklarınızı her zaman dikkatle okuyorum, ben de bu seriden bir ürün tercih etsem yıkama jelini tercih ederdim sanırım :)
  Çok sevgiler Başak Hanım'cım ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fulya, gül suyunun dokunmasına şaşırdım, demek hassas ciltlerin dikkat etmesi gereken bir içerik. İçerikle ilgili yazılarıma gösterdiğin dikkate çook mutlu oldum! Herkes yararlansın diye özellikle uzun yazmaya çalışıyorum. Çok çok sevgiler!!

   Sil
 5. Markaların ürün içeriklerinde eser miktarda koydukları maddeyi, ürünün adı yapmalarına bayılıyorum! Böylece, senin gibi düzgün bloggerları okumayanlar için şahane satış politikası oluşturuyorlar.
  Nivea'nın mavi renkli göz makyaj temizleyicisini ben de çok seviyordum, gerçekten başarılı. Hayvan deneyi politikaları olmasa arada almaya devam ederdim.
  Yüz temizleme jelinin güzel olmasına sevindim, pembe renkli ürünlere nedense garip bir sempatim oluyor :)
  Ellerine sağlık Başak'cım, temizleme jelini güle güle kullan. Kocaman öpüyorum <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahah Blana'cım, okumayanların sorunu diyoruz bu noktada :))))
   Markalar hayvan deneyinde vazgeçsin, hem biz, hem minnoşlar rahatlasın dileye dileye başarır mıyız sence? Bu arada, pembe renkli ürünlere benim de sempatim var ihihihih :)
   Çok öperim!!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.