Milani Cosmetics Everyday Eyes Far Paleti -08 Must Have Metallics / L'Arc-en-ciel

Milani Cosmetics Everyday Eyes Far Paleti -08 Must Have Metallics


13 Aralık 2018 Perşembe

Milani Cosmetics, Amerika'nın uygun fiyatlı ve hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalarından biri. Ülkemizde satılmadığı için ya Amerika'dan gelen arkadaşlarımdan istiyorum, ya da bazen yurtdışına gittiğimde karşıma çıkıyor. Daha önce blogda yazdığım Milani yazılarına BURADAN ulaşabilirsiniz. 


Bu far paleti ise hiç beklemediğim bir anda, Barselona'da karşıma çıktı. Primor isimli bir mağaza zincirinde bazı Amerikan markaları da bulunuyor ve Milani de bunlardan biri. Her ürünü yoktu tabii ki, ama, çok merak ettiğim far paletlerinin bu rengini 11 Euro'ya görünce üstüne atladım. Evet, Amerika'dan daha pahalıya geldi ama kesinlikle pişman değilim! Hatta, bir çeşidi daha vardı, onu da almadığıma aşırı pişmanım...
Milani Everyday Eyes far paletleri yüksek pigmentasyona sahip 6 renk fardan oluşan, plastik -ve son derece kalitesiz- bir ambalaja sahip, içinden çift uçlu ve gayet başarılı bir fırça çıkan, oldukça kullanışlı ürünler. Plastik kabı cidden kalitesiz, zira aldıktan 6 ay sonra kapağı tamamen çıktı; ancak, klipsiyle hala kapanabildiğinden farlar çok şükür ki ziyan olmadı. Çift uçlu fırçasını ise seviyor ve kullanıyorum. Yassı tarafı farı göz kapağına tampon hareketlerle yerleştirmek için gayet kullanışlı iken, ufak yuvarlak tarafı farı dar alanlarda karıştırmak ve göze derinlik katmak için ideal. 

Paletlerdeki farların boyutu tahmini kullanım sıklığına göre büyükten küçüğe sıralanmış. Örneğin sol baştaki pan, daha çok kullanılacak bir renge aitken, ortadaki üçlü daha özel amaçlı ve en sağdaki ikili de yine sık kullanılacak renklere ayrılmış. Paletin arka tarafında da gece ve gündüz kullanımı için iki ayrı uygulama önerisi yer alıyor. Paletteki renklerin kalıcılığı da gayet iyi; ancak, ortadaki 3 renk bazsız gün içinde çizgilenme yapabiliyor.8 farklı çeşidi bulunan paletlerin kimilerinde tüm renkler mat, çoğunda mat ve sedefli renkler dengeli, bazılarında tek bir mat renk bulunuyor, bir palet ise tamamen mat renklerden oluşuyor. Bendeki çeşidi 08 Must Have Metallics. İçindeki tek mat renk siyah. Gayet yoğun ve kömür siyahı bir far. En soldaki en büyük pan, altın yansımalı bir fildişine ayrılmış. Sedefli bir far ama metalik bir etkisi yok. Elmacık kemiklerinde aydınlatıcı olarak da kullanıyorum, Çok zarif ama belirgin bir ışıltısı var, simli değil. Diğer 4 renk ise, neredeyse folyo efekti verecek kadar metalik!


Ortadaki 3 renkten en soldaki net bir altın rengi, ortadaki tam bir bakır ve en sağdaki nefis bir metalik kızıl. Bu farlardan altın rengi olanı tüm göz kapağıma uygulayıp kahverengi mat farla gölge vererek hoş bir makyaj elde edebiliyorum. Ancak bakır ve kızıl, çok pigmentli olmaları nedeniyle fazlaca patlıyorlar ve bana çok yakışmıyor tonları. Onları gölge için değerlendiriyorum. Siyah farın üstündeki ton ise bu paleti almamdaki en büyük etken! Yine folyo efekti veren, eflatun-leylak-kahve arası, şahane bir şampanya rengi. Tek başına sür-çık rengi, yansıması müthiş, rengi inanılmaz zarif. Gölgeli makyajlarda da harika duruyor. Göz kapağına nefis bir ışıltı veriyor. 


Renkler bu kadar güzelken, paletin iki temel sorunu var: birincisi, geçiş rengi olacak bir mat rengin bulunmaması. Mutlaka başka bir tekli fara ya da palete ihtiyaç duyuyorum. Renkler çok metalik olduğu için, azıcık bu efekti bastırmadan günlük bir makyaj yapmak mümkün olmuyor. İkinci ve daha büyük sıkıntı ise, farlar o kadar yumuşak ki, uygularken parça parça tüm yüzüme dökülüyor. Göz makyajım bittikten sonra bütün yüzümü makyaj temizleme mendiliyle temizliyorum. Fakat renklerin güzelliğinin hatrına ve Milani'nin de ülkemizde olmaması nedeniyle, yine de bu palete kıyamıyorum. Fakat çok sık da kullanamıyorum.

Aşağıdaki ilk makyajda 5 numarayı tüm göz kapağına geçtim ve eyeliner olarak da 6 numaralı mat siyahı kullandım. Bir sonraki makyajda ise, geçiş rengini başka bir paletten alıp tüm göz kapağıma 5 numaralı rengi uyguladım. Paletteki fırçanın yuvarlak tarafıyla 4 numaralı rengi gözün dış köşesine tamponladım. Yine aynı fırçayı kullanarak siyah ile gölge verdim. Göz pınarlarını ve kaş altını 1 numaralı renkle aydınlattım.
Bir fırsatını bulursam Earthy Elements çeşidini de almayı çok istiyorum. Onun içinde mat geçiş renkleri de mevcut olduğundan epey kullanışlı olacaktır diye tahmin ediyorum. Genelde ben ne zaman ülkemizde olmayan bir marka ya da ürün yazsam, kısa zamanda burada da satışına başlanıyor. Umarım bu yazıda da böyle bir totem tutmuş olur ve yakında Milani'yi ülkemizde satılan markalar arasında görürüz!
16 yorum

 1. Bu Milani'nin birkaç ürününü almak istiyorum ben de ah bi denk gelse :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkiye'ye gelse başka marka kullanmayacağım gibi! Çok güzel ürünleri var!

   Sil
 2. Başak’cım paletin renkleri çok aşırı güzel😍 O kızıl metalik farla şahane gece makyajları yapılır😊
  Farların dökülmesinin ne kadar can sıkıcı olduğunu anlayabiliyorum, elimde öyle bir palet var. Fakat, şu yaptığın makyajların hatrına palet elde tutulur gerçekten😊
  Milani keşke ülkemize gelse, ürünleri gerçekten çok güzel😍
  Güle güle kullan canımcım, öpüyorum❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ehehehe Blana'cım, o yazışmamızdan sonra en iyi senin anlayacağına emindim zaten :) Valla farlar pek güzel gerçekten, her olumsuzluğuna bu nedenle göğüs geriyorum. Ve Milani keşke ülkemize gelse dileğine de can-ı gönülden katılıyorum. Çok öperiiimmm!!!!

   Sil
 3. renk geçişlerine bayıldım , güzel günlerde kullanın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dilek çok çok teşekkür ederim, çok sevgiler :)

   Sil
 4. Böyle mini paletleri çok seviyorum. Bu tonlar da size çok yakışıyor, makyajlar harika olmuş yine ❤ Güle güle kullanın çok sevgiler!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fulya'cım, bu mini paletleri ben de seviyorum ama mat-sedefli karışık olunca daha da çok seviyorum. O nedenle diğer çeşitleri karşıma çıkarsa acımayacağım :) Çok teşekkür ederim güzel sözlerin için, çok mutlu oldum! Çok öpüyorum!!!

   Sil
 5. Renkler çok güzel ama dökülmesi feci olmuş :(

  Makyaj çok yakışmış bu arada .))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya dökülmesi feci cidden ama yine de katlanıyorum Sena'cım :)))

   Sil
 6. Milani artık gelsin ya Gratis getirse keşke ne güzel olur.:)
  Allıklarını ve farlarını çok merak ediyorum, sende bu güzelliği iyi günlerde kullan tatlım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya kesinlikle şahane olur Ayşe'cim, Gratis duysun sesimizi!!!!

   Sil
 7. Göz makyajında en severek kullandığım tonlar bunlar.☺ Güle güle kullan canım

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.