CeraVe Moisturising Cream || Kuru ve Çok Kuru Ciltler için Nemlendirici Krem / L'Arc-en-ciel

CeraVe Moisturising Cream || Kuru ve Çok Kuru Ciltler için Nemlendirici Krem


22 Mart 2019 Cuma

Aralık ayında CeraVe Türkiye ekibinden şirin bir kargo aldım. Amerikalı dermotologların en çok önerdiği nemlendiriciden 2 tüp yollamışlardı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum! Bu kremi o günden beri aralıklarla kullanıyorum (nedenini de anlatacağım) ve yorumlarımı yazma zamanımın geldiğini düşünüyorum.CeraVe markası adını seramidlerden alıyor. Cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı ve cildi nemlendiren, benim de en sevdiğim içeriklerden olan seramidler, CeraVe'nin her ürününde bulunuyor. Seramidler cildimizde doğal olarak bulunan lipidler ve koruyucu cilt bariyerinin etkinliği için gerekli. Seramidler azaldığında ciltte kuruluk, kaşıntı ve tahriş gözlemlenebiliyor. CeraVe ürünleri de, içerdiği 3 temel seramidle, bu sorunların üstesinden gelmeyi hedefliyor.


CeraVe Moisturising Cream, kuru ve çok kuru ciltlere önerilen, kuru ve kaşınan ciltleri rahatlatmaya yönelik, 3 temel seramid ve hyaluronik asit içeren, hem yüz hem de vücut için kullanılabilen bir ürün. 50 mL, 117 mL ve kavanozda 340 gr olarak satılan formları bulunuyor. Bendeki formu, 50 mL tüp içinde olan.


Bu krem, cildi nemlendirip koruyucu bariyerin onarılmasına yardımcı olmayı hedefliyor. Kontrollü Salınım Teknolojisi ile aktif bileşenlerin uzun süre cilt üzerinde kalmasını sağlayarak, gün boyu nemlendirme etkisi vaad ediyor. Parfümsüz olduğu için hassas ciltlerin kullanımına da uygun olduğu belirtilmiş. 


Yoğun kıvamda olan CeraVe Moisturising Cream'in gliserin, listenin sonunda olsa da hyaluronik asit , ve liste ortalarına doğru yer alan seramid içeriği mutluluk verici. Ancak bu krem silikon ve petrolatum da içeriyor. Dolayısıyla, bu nemlendiriciyi her gün değil, yalnızca hafta sonları havuza gittiğimde, klordan aşırı kuruyan ve kaşınan cildimi yatıştırmak için kullanmayı tercih ettim. 

[NOT: Petrolatum tartışmaya açık bir içerik; ben kişisel olarak cilt bakım rutinimde düzenli kullanmaktan hoşlanmıyorum; çünkü cildim tepki veriyor. Ama Paula's Choice gibi markalar bu içeriğin en iyi su tutuculardan olduğunu savunuyorlar. Dolayısıyla, bu konudaki tercih size kalmış. Ben açıkçası, ürünlerde kullanılan petrolatumun saflaştırıldığına ve kozmetikte kullanımına uygun olduğuna inanmayı tercih ediyorum; fakat dediğim gibi, günlük olarak kullandığımda benim cildimi nemlendirmiyor; aksine -sanırım kendiliğinden su tutma kabiliyetini azalttığından- daha da kurutuyor. Bu tamamen kendi kişisel yorumum.]


CeraVe Moisturizing Cream'in yoğun kıvamı, havuzun klorundan kuruyan ve gerilen cildimi anında rahatlatıyor ve kaşıntısını da alıyor. Yüzümde bir süre ince bir tabaka var gibi hissetsem de, daha sonra bu his kayboluyor ve nemli, dolgun bir cilt dokusu kalıyor. Bu nedenle de, günlük rutinimde kullandığım nemlendiricilerdense, havuz sonrası ve Ankara'nın iyice ayaz yaptığı dönemlerde CeraVe Moisturising Cream kullanmayı tercih ediyorum. Bu nedenle de bittiğinde yenisini alacağımı düşünüyorum. 


Siz de benim gibi düzenli havuza gidiyor ve cildinizin klordan ya da soğuktan gerilmesinden şikayet ediyorsanız, CeraVe Moisturizing Cream'e bir şans verebilirsiniz. Bu markadan en çok merak ettiğim diğer ürün ise CeraVe Hydrating Cleanser idi ve Zeynuş sayesinde deneme şansı bulmuştum. O da kesinlikle harika bir temizleyici. Kuru ciltlere tavsiyemdir! 

Mutlu Cumalar!!4 yorum

 1. Merak ettiğim ama denemediğim ürünlerden kışa deneyebilirim.:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Senin cildin de sever diye düşünüyorum Ayşe'cim, sevgiler!

   Sil
 2. Cerave cilt bakımına ilgili olan tüm kuru ve hassas ciltlerin merak ettiği bir marka olabilir. Ancak, petrolatum benim de cilt bakımında hoşlandığım bir içerik değil. Cildimde su tutucu olarak çalışacak dünya kadar yararlı aktif varken de, petrol türevi ürünleri tercih edemeyeceğim, Paula's Choice kusurumuza bakmasın :)) Ve bu maddeleri "çok iyi suyu tutuyor" diye değil, ucuz olduğu için kullanıyorlar. Uzun vadede cildi kuruttuğu konusunda da, seninle aynı fikirdeyim bebişim.
  O hyaluronik asitin oranını keşke petrolatumla değiştirselermiş.
  Havuzdan sonra kullanmak ise, bence aşırı mantıklı olmuş. Bence bu içerikler cildi bir film gibi sardığı için daha rahatlamış hissetmemize sebep oluyor ve bir çeşit bariyer gibi davranarak soğuktan da koruyor. Deniz sonrası için de güzel olabilir.

  Böyle ürünler, senin gibi bilinçli ve içerik okuyan birine geldiği için de, çok şanslıyız bence! Doğru bilgiyi almak paha biçilemez! Ellerine sağlık Başak'cım ve güle güle kullan!

  Öperim çok! <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım, evet haklısın. Ucuz olduğu için kullanıldığını hepimiz biliyoruz, bari Paula bizi yemesin diyorum ama neyse :)) Aynen havuz ve deniz sonrası için kullanmaya devam edeceğim ben de :) Ayrıca son yazdığın kısım için de duygulandım! Çok teşekkür ederim kuzum, böyle düşünülüyorsa ne mutlu bana... Öptüm kocaman!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.