Avon True Ultra Volume Maskara #EzgixAvon / L'Arc-en-ciel

Avon True Ultra Volume Maskara #EzgixAvon


4 Nisan 2019 Perşembe

Ezgi Mola'nın yakın zamanda reklam yüzü olduğu ve en sevdiği maskara olan Avon True Ultra Volume Maskara'yı daha önce kendim de bir set içinde Avon'dan satın almış; ancak henüz kullanmaya başlamamıştım. Geçtiğimiz ay bu maskara Avon tarafından basın ürünü olarak gönderildi ve ben de denemeye başladım. Bakalım Ezgi Mola'nın dediği gibi, "efsane bakışlara neden olan, efsane bir maskara" mıymış?Avon True Ultra Volume Maskara için Avon, her bir kirpiği sararak dolgunluğu %100’e kadar artıran dağılmayan özel formüle sahip olduğunu, topaklanma yapmadan boşlukları doldurma özelliği ile dolgun kirpik görünümü verdiğini, kirpiklere uzun görünüm kazandırdığını ve suya dayanıklı olduğunu söylüyor. Maskara tombul bir kıl fırçaya sahip. İlk kullanımdan itibaren yoğun bir yapısı var. Rengi simsiyah. Kıl maskaraları pek sevmem; ama, bu sefer performansına şaşırdım! İlk kattan itibaren kirpikleri gayet güzel kıvırdı, ortalamanın üstünde uzattı ve tam istediğim gibi, kirpiklerimi yapıştırmadan şahane hacim verdi! İkinci katta hacim etkisi takma kirpiğe yaklaştı. Fakat, üçüncü katı topaklanma olmadan kaldırabileceğini düşünmediğimden denemedim. İlk iki katta ise topaklanma yapmadı, örümcek bacağı görünümü vermedi.
Gün içinde akma ve bulaşma yapmadı; ancak, çok hafif bir dökülme yaptığını söylemem lazım. Temizlemek içinse yağ bazlı ya da çift fazlı temizleyiciler şart diyorum. Kirpikten arınması çok kolay olmasa da benim kirpiklerimi dökmedi; en alerjik olduğum dönemde bile hassasiyete yol açmadı. Ancak, fırça tombul ve yapısı da yoğun olduğundan gözümün içine ya da göz kapağıma bulaştığı da oldu. Lens kullanıyorsanız, çok dikkat edin derim.


Açıldıktan sonra 3 ay ömrü olan maskaranın yoğun yapısından dolayı bu kadar bile kullanılabileceğini pek düşünmüyorum açıkçası. Zira açalı 1 ay olmasına rağmen kuruma emareleri gösterdi. İçine bir kaç damla ılık çay damlatarak 1 ay daha kullanabilmeyi umuyorum. Hem verdiği hacim, hem de yapı yönüyle de L'Oréal Lash Paradise Mascara'ya çok benzettiğimi söyleyebilirim; ama en azından, indirimli fiyatı o maskaraya oranla epey uygun (şu an katalogda 22,90 TL). 


Eğer siz de denemek isterseniz, BURAYA tıklayarak satın alabilirsiniz! Peki etkisini siz nasıl buldunuz? 
6 yorum

 1. temizlemesi dışında duruşunu ben de sevdim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen temizlenmesi sıkıntılı ama hacmi için görmezden geliyorum :)

   Sil
 2. Oldukça güzel duruyor bende alayım👍🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tek sıkıntısı çabuk kuruması ama genel anlamda baya başarılı bir maskara olmuş bence Çiğdem'cim, çok sevgiler!

   Sil
 3. Başak'cım sende nefis durmuş! Bayıldım bayıldım!
  Ben kıl fırçaları severim ve bunun fırçası bana Maybelline'in bir maskarasını hatırlattı ama adını anımsayamadım. Elimde yedek çok fazla maskara olmasa denemek isterdim gerçekten. Kullanım ömrünün 3 ay olması zaten, maskaranın çabuk kuruyacağını belli etmiş ama uygun fiyatıyla sürekli satın almak da sorun olmayacaktır. Güle güle kullan canımcım, öpüyorum çok!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım çok teşekkür ederim!! Galiba Big Shots'a benziyor fırçası ama ben de tam bilemedim :) Ben sana bendeki 3 taneden birini getireyim, senin yorumlarını da okumuş oluruz; zira bende de bir dünya maskara birikti :))) Dediğin gibi, 3 ay diyerek rengini baştan belli etmiş maskara, en azından bilerek alıyoruz ve gerçekten neyse ki fiyatı uygun! :)))) Ben de çok öpüyorum Blana'cııım!!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.