Esma Sema Beauty Güzellik Merkezi'nde Kalıcı Oje Uygulaması (Ankara) / L'Arc-en-ciel

Esma Sema Beauty Güzellik Merkezi'nde Kalıcı Oje Uygulaması (Ankara)


2 Mayıs 2019 Perşembe

Yaklaşık 1 ay önce, merakıma yenik düştüğüm ve tırnaklarımın kırılmasından ve sararmasından yıldığım için methini çok duyduğum Esma Sema Beauty'de kalıcı oje yaptırdım. Aslında yazmayı pek düşünmemiştim; ama, canımcım Hilal'cim deneyimimi merak ettiğini söyleyince, tüm süreci yazmak için ojelerin değişim zamanını bekledim ve dünden sonra artık bu yazıyı yazabilirim!

Hemen baştan belirteyim, bu yazı sponsorlu/reklam amaçlı değildir; benim blogger olduğumu bile bilmiyorlar ve ben bilmeleri için herhangi bir şey yapmadım ve indirim vs. de istemedim :) Esma Sema Beauty, Yaşamkent Mahallesi 3158. Cadde'de. Cadde adıyla söylerseniz kimse bilmiyor; ama, Esma Sema derseniz dolmuşundan taksisine herkes mekanın yerine hakim! Oldukça geniş, 3 katlı bir villanın tamamı merkeze ait ve içi de çok hoş dekore edilmiş. Randevunuzu beklerken ya da işleminizi yaptırırken ikram ettikleri kahvenizi yudumlayabilir, yanında ufak atıştırmalıklardan yiyerek açlığınızı bastırabilirsiniz. Ben açıkçası mekanı, çalışanların tavırlarını ve ortamın genel havasını seviyorum. 
Ben ilk gittiğimde normal manikür ve sonrasında da kalıcı oje yaptırdım. İşlemi Anna Hanım yaptı. Normal manikürde tek kullanımlık manikür sıvısı ve kendi paketinde sterilize olan kesicileri kullanıyorlar. Açıkçası baya memnun kaldım işlemden; benim manikürden sonra tel tel atan tırnak etlerim bu sefer gayet düzgün yerlerinde kaldı. Normalde küt kullandığım tırnaklarımı da, bademe yakın yaparak yuvarladık -çok isabetli bir karar olduğunu söylemem lazım. Yalnız, Esma Sema'nın asıl cihazla yaptıkları medikal manikürü çok meşhur; bir sonraki sefer de onu deneyeceğim.


SOL: Manikürden sonra, SAĞ: Kalıcı oje bazı uygulandıktan sonra
Kalıcı oje olarak salonda Kodi markası kullanılıyor ve tüm araçlar ve ojeler Rusya'dan geliyor.  Kodi ojelerin renk çeşitliği inanılmaz!!! Aklınıza gelecek her ton var. Krom ve ombre uygulaması içinse belirlenmiş özel tonlar mevcut. 

Benim aklımda açık ve parlak renkler vardı. Anna Hanım'ın yönlendirmesiyle pembe bazlı kırık beyaz olan Haven rengi üstüne krom uygulaması, tek tırnağa da şeker uygulaması yaptırdım. Uygulama yapılırken ilk adım tırnak koruyucu şeffaf bazı sürmek oluyor. Bu bazı her bir tırnağa kalın ve pürüzsüz olması için çoook dikkatlice sürüp, her tırnaktan sonra makineye alıyorlar. Anna Hanım, bu uygulama sayesinde tırnakların kalıcı ojeden sonra incelmeyeceğini ve beyazlayacağını söylemişti; gerçekten de öyle oldu! Çıkarma aşamasında fotoğrafını göreceksiniz zaten... Daha sonra her bir katta yeniden makineye alınmak üzere 2 kat oje, 1 kat topcoat uygulaması yaptı. Üstüne krom tozunu sürüp yeniden top coat geçerek yeniden makinede sabitledi. Bu işlemler 2 saate yakın sürüyor; dolayısıyla, randevu alırken bunu göz önünde bulundurmanızda yarar var. Ve fakat sonuç gerçekten muhteşem oldu!


Kodi Haven rengi üstüne krom + tek parmakta şeker


Daha önceki kalıcı oje tecrübelerimden o şekerin 1 haftada döküleceği, ojelerin de 2 haftaya kalmadan soyulacağı korkum vardı; ama, öyle olmadı çok şükür! Sadece, şeker uygulaması ne kadar güzel dursa da, pütürlü bir yüzey olduğu için makyajımı temizlerken rimelim bulaştığında ya da yazı yazarken tükenmez kalem boyadığında çıkartmak çok zor oldu. Dolayısıyla, bir daha yaptırmam. Fakat krom aşırı derecede temiz ve şık duruyor, adeta vazgeçilmez bir hal aldı benim için!

Kalıcı ojelerimi ben 3,5 hafta kullandım. Bende en fazla 4 hafta dayanırdı diyorum; çünkü, bu süre sonunda 2-3 parmağım alttan kavlamaya başladı. Tırnaklarım da uzadığından artık dipleri belli oluyor ve hoş durmuyordu. Bu noktada, koyu renk bir oje sürdürmüş olsam, 3 hafta da zor giderdi, açık rengin tırnak dibini fazla belli etmeme avantajını kullandım! Bu arada, ojenin tırnağınızda kalma süresi tabii ki tırnak uzama hızınıza ve elinizin sudan ne kadar çıkmadığına bağlı. Ben gündüz evde olmadığım ve genel olarak ev işlerini kendim yapmadığım için de bendeki süre uzun oldu; yoğun olarak ev işi-yemek yapıyorsanız, eldiven kullanarak ömrünü uzatabilirsiniz. 

Kalıcı oje -3,5 hafta sonra
3,5 hafta sonunda ojelerimi yeniletmeye gittiğimde, önce tabii ki eskilerini çıkardık. Kalıcı ojeyi evde kendiniz çıkarmayı asla denemeyin, tırnağa çok zarar verirsiniz (ben bir kez yaptım, hiç önermiyorum). Esma Sema'da önce özel bir törpü ile ojenin üst katmanını kazıyor; daha sonra asetonu pamukları tırnağınızda 5 dakika bekletip tırnak eti itici ile kazıyorlar. 

Kalıcı oje çıkarma

Kalıcı oje çıkarma
Asıl önemli nokta, daha önceki iki kalıcı oje maceramda yaşadığım, ojeyi çıkarttırdıktan sonra tırnaklarımın kağıt gibi incelmesi sorununu yaşamadım!! Ayrıca, 3,5 hafta boyunca tırnaklarım kırılmadı, düzgünce uzadı, oley!!! Ve gerçekten de tırnaklarım, 3,5 hafta öncesine göre çok daha beyazdı! Ve fakat, yine görselde göreceğiniz gibi, kazıma işlemi tırnak yüzeyini çiziyor. Dolayısıyla, yaptırırken bunu göz önünde bulundurun derim. 

3,5 hafta kalıcı ojeden sonra tırnakların görünümü
Ojeyi çıkardıktan sonra yeniden kalıcı oje yaptırmak istedim ve tabii kromdan vazgeçemedim! Bu sefer Kodi 20CN pudra rengini tercih ettim. Tek tırnağa da kireç beyazı üstüne mermer deseni uygulaması yapıldı. 


Kalıcı oje: Kodi 20CN üstüne krom + kireç beyazı üstüne mermer deseni uygulamasıŞu güzelliğe/parlaklığa bakar mısınız? Kodi 20CN üstüne krom + kireç beyazı üstüne mermer deseni uygulaması

Bu sefer Anna Hanım değil; başka bir çalışan uygulamayı yaptı. Açıkçası, Anna Hanım'dan daha memnun kalmıştım, çok daha özenliydi; ama, ikinci kez gittiğimde yapan arkadaş da kötü değildi asla. Fakat ben bir daha randevu aldığımda, Anna'dan almayı tercih edeceğim. Bu arada, Esma Sema'dan randevu almak hiç kolay değil, en az bir hafta önceden arayın derim. 

Merkezde sadece kalıcı oje ve manikür yapmıyorlar tabii ki, diğer işlemleri ve Mayıs 2019 itibari ile fiyat listelerini de aşağıya ekliyorum:


Fiyatları bana göre yüksek olsa da, yaptırdığım tüm işlemlerden çok memnun kaldığım bir yer oldu Esma Sema, ve doğru yapıldığında da kalıcı ojenin de oldukça başarılı bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Açıkçası nasıl vazgeçeceğim bu oje sürmeme ve tırnaklarımın kırılmaması alışkanlığından bilemiyorum!!! 

Siz ne düşünüyorsunuz kalıcı oje konusunda? Sizin önereceğiniz farklı adresler var mı? 8 yorum

 1. Ne kadar detaylı ve güzel paylaşmışsınız Başak Hanım'cım, kalıcı ojeye dair kafamdaki tüm sorulara cevap buldum neredeyse :) Krom ve şeker uygulamasına bayıldım! Çok zarif gözüküyorlar, şekerin kullanımı da zor olmasaydı keşke :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Fulya'cım, yazıyı beğenmene çok sevindim! Kalıcı ojenin sonuçları yapılan yere göre çok değişiyor. Bana göre en kritik nokta ojeden önce sürülen baz açıkçası. O baz doğru sürüldüğünde tırnağın daha fazla korunacağını düşünüyorum. Yine de bence çok üst üste yaptırmak çok sağlıklı olmayabilir ama bir süre böyle devam edeceğim gibi zira büyük rahatlık :))) Çok sevgiler!

   Sil
 2. cok cok guzel olmustu...yıne harika olmuş *

  YanıtlayınSil
 3. Başak'cım, kalıcı oje uygulamasına karşı ön yargılı olduğumu ve örneklerini de çok yapay ve çirkin bulduğumu en iyi bilenlerden birisin. Fakat, yaptırdığın ilk uygulamayı da ikincisini de çok beğendim. Doğal ve zarif duruyorlar. Ben kalıcı ojedeki o kalın, katman gibi görüntüyü sevmiyorum ama senin ellerine yapılmış uygulama tırnak üzerine kalın bir şey kaplanmış gibi de durmuyor. Bayaca başarılı yapmışlar. Dolayısı ile, doğru yerde doğru kişilere gitmek gerekiyormuş kesinlikle.
  Tırnaklarını güle güle kullanmanı diliyor, bu güzel bilgileri verdiğin için çok teşekkür ediyorum.
  Kocaman öpüyorum <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım, evet biliyorum, Zeynuş'la seni ikna etmek için döktüğümüz dilleri de hatırlıyorum :))) yani tabii uzadıkça biraz katmanlı duruyor ama çok şık görünüyor. Bir de tabii aşırı derecede rahat -oje sürmeyi unuttum adeta. Ama evet, doğru yer kesinlikle önemli. Ben daha önce iki yere gittim; ondan sonra anladım. Çok öpüyorum canım seni!!!

   Sil
 4. İlk uygulamadaki renkleri de çok sevmiştim, 2.de de öyle. Ve cidden kalıcı oje tam bir kurtarıcı (:

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de iki uygulamaya da bayıldım Aslı'cım :) Çok öperim!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.