frei öl Detoks Etkili Yüz Temizleme Yağı 100 ml / L'Arc-en-ciel

frei öl Detoks Etkili Yüz Temizleme Yağı 100 ml


23 Temmuz 2019 Salı

Frei Öl'den ve kullandığım iki ürününden daha önce bahsetmiştim. Bir kaç ay önce firma bana bu yazıda bahsedeceğim temizleme yağını da gönderdi. Temizleme yağı olduğu için çok daha hızlı da yazabilirdim; ama, detoks maske etkisini de denemek istediğimden bekledim.Bu ürün 100 mL pompalı şeffaf bir şişede geliyor. Pompası düzgün çalışıyor ve akma/sızma yapmıyor. İçeriğinin %76'sı doğal yağlardan oluşan Frei Öl Detoks Etkili Yüz Temizleme Yağı, yalnızca makyaj temizlemeyi değil, aşağıdaki işlevleri de yerine getirmeyi vaad ediyor:
 • Anti-Kirlilik Etkisi: Cilt yüzeyinde ince toz partiküllerinin %94’üne kadar temizlik sağlamak
 • Detoks Etkisi: İçeriğindeki nadide yağlar ile ciltteki zararlı maddeleri kovmak ve sonra cildin kendi detoks fonksiyonunu desteklemek
 • Günlük Yüz Temizliği/Maske Özelliği: Günlük makyaj/yüz temizliği sağlamak; su geçirmez yüz ve göz makyajını yağlı/yapışkan his bırakmadan derinlemesine temizlemek
 • Cilt Bakımı/Nemlendirme: İlk uygulamadan sonra cilt neminde artış sağlamak ve PCS ile cildin nemliliğini sürdürülebilir hale getirmek; doğal yağlar sayesinde cilt üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturmak
 • Pürüzsüzlük Etkisi: İlk uygulamadan sonra cildi pürüzsüzleştirmek ve sakinleştirip parlak bir görünüm katmak

Detoks Etkili Yüz Temizleme Yağı'nı iki şekilde kullanabiliyorsunuz: makyaj/yüz temizliği için ya da detoks maskesi olarak.

 • Yüz Temizliği İçin: 5-8 pompa ürünü kuru ellerime alıp kuru cildime dairesel hareketlerle uyguluyor ve sonrasında duruluyorum.
 • Makyaj Temizliği İçin: 7-8 pompa yağı avucumun içine alıp kuru yüzüme dairesel hareketlerle masaj yaparak uyguluyorum. Daha sonra ılık suyla ıslatılmış ellerimle masaja devam edip yağı süte kıvamına çevirerek makyajımı çıkarmaya/yüzümü temizlemeye devam ediyorum. Gözlerimi de aynı yağ ile nazikçe masaj yaparak makyajdan arındırıyorum. 1-2 dakika bu şekilde masaj yaptıktan sonra ılık suyla yüzümü duruluyorum. Yağ ile temizlik yaptığımda üstünden mutlaka jel bir temizleyici ile de geçiyorum. 
 • Detoks Maskesi: Haftada 1 kez, yine 7-8 pompa yağı temiz ve kuru cildime 1-2 dakika dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayıp 5 dakika bekletiyorum. Ilık suyla masaj yaparak duruluyorum. 


Yüz temizliği için daha farklı ürünler kullandığımdan ve aslında bu yağ çok çabuk bitsin istemediğimden ben bu yağı günlük olarak sadece makyaj temizliği için kullanıyorum. Makyaj temizleme performansına hayran olduğumu belirtmeliyim. Ben en zor çıkan maskaramı ve eyelinerımı bile rahatça temizliyor (yalnız 'ılık su' konusu kritik) ve gözlerimi yakmadan, buğu yapmadan, rahatsız etmeden tamamen çıkarıyor. Şimdiye kadar denediğim en iyi makyaj temizleme yağı. Fiyatı nedeniyle sürekli alabilir miyim bilmiyorum; ama, indirim denk geldiğinde alacağım kesin! Cildimde sivilce, beyaz ya da siyah noktaya, ya da başka herhangi bir reaksiyona da sebep olmadı. Ancak, içeriğinde Tocopherol (E vitamini) ve Jojoba Yağı da bulunuyor; bunlar akne yapma ihtimali olan içerikler. Daha önce kötü bir tecrübeniz olduysa, ya da akneye yatkın bir cildiniz varsa, aklınızda olsun. Bu not bir yana, içeriğin kalanı COSDNA'da 1 (güvenli) olarak belirtilmiş (TIKTIK).


Detoks maskesi olarak ise çok düzenli kullanamadım; bir kaç kez bu şekilde denedim. Benim hayalim epey bir yağ çekmesiydi; uzunca da masaj yaptım; ancak, çok farklı bir sonuçla karşılaşmadım. Açıkçası bu tür uygulamalara biraz üşeniyorum :)  ama daha önce yağ ile cilt temizliği yaptıysanız ve bu uygulamayı seviyorsanız, bence Frei Öl'den memnun kalırsınız. 


Uygulama sonrasında cildimi germediğini, yukarıdaki iddiaların tamamını biraz abartılı bulsam da cildimin nemini götürmediğini ve kurutmadığını da belirtmek isterim. Bu ürünü Frei Öl web sayfasından  139 TL'ye satın alabilirsiniz. Ancak, arada %50 indirim yapıyorlar ve bu fırsatları kaçırmamak gerek diye düşünüyorum! Sevgiler!6 yorum

 1. elimde var henüz açamamaıştım ama deneme zamanı geldi sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Temizleme ürünlerin bittiyse mutlaka sıra buna gelsin Ümran'cım, öperim!

   Sil
 2. Başak'cım makyaj temizleme yağları canımız ciğerimiz ve ben farklı yağlar denemeyi de çok seviyorum. Frei Öl'ün içeriği de çok iyiymiş. İddialarını ben de abartılı buldum ama indirimlerde temizleme yağı olarak kullanmak üzere alabilirim. Gözlerde buğu yapmaması ise, aşırı hoşuma gitti.
  Güle güle kullan canımcım, çok çok öpüyorum <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla Blana'm, sonuna çok yaklaştım, bayramda bir indirim yapsalar da alsam diye bekliyorum hevesle :)))) Çünkü memnun kaldım ve artık yeni macera aramayayım istiyorum :)))) Çok öperim senii, çok sevgiler!!!

   Sil
 3. Temizleme konusunda bu kadar başarılıysa kesinlikle denemek lazım; kaydediyorum kenarı :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merve'cim kesinlikle kaydet! Arada %50 indirim yapıyor marka, o zaman çok avantajlı oluyor :) Çok sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.