Hada Labo Goku Jyun Hyaluronic Acid Lotion (Moist) -Hyalüronik Asit Losyonu / L'Arc-en-ciel

Hada Labo Goku Jyun Hyaluronic Acid Lotion (Moist) -Hyalüronik Asit Losyonu


25 Temmuz 2019 Perşembe

Son yılların yükselen trendi hyalüronik asit malumunuz; ben de iki senedir bu asidin, cildin su tutma kapasitesini arttırma etkisinden elimden geldiğince faydalanmaya çalışıyorum. Geçen sene Ahmet Kore'ye gittiğinde ona çok merak ettiğim bu ürünü de sipariş etmiştim. Kullanmaya ise sonbahar sonunda başladım, şu an epey sonuna yaklaşmış bulunmaktayım...


170 mL plastik, yarı opak şişede gelen bu losyonun üzerindeki her şey Japon alfabesiyle yazıldığı için içerikle ve tanımıyla ilgili tüm bilgileri Incidecoder.com'dan aldım; CosDNA'den de kontrol ettim. Hada Labo Goku Jyun Hyaluronic Acid Lotion (Moist) daha önce kullandığım diğer hyalüronik asit serumlarından farklı olarak 4 farklı türde hyalüronik asit içeriyor. Farklı türde hyalüronik asit demek, farklı molekül ağırlıklarındaki asitlerin bir arada kullanılması, böylece cildin üst katmandan, alt katmana kadar nemlendirilmesi anlamına geliyor (küçük moleküllü HA cildin daha alt katmanlarına inebilirken, büyük moleküllü olanlar daha üst katmanlarda kalıyor... fakat daha alt katmana inenler de hassasiyete yol açabiliyormuş diye izledim bir biyokimyagerin videosunda... aslında bu içerik işleri de delirtici olmaya başladı ama bırakamıyorum :))) ). CosDNA içerik listesini BURADAN görebilirsiniz. 


Tamamen şeffaf ve akışkan yapıdaki bu losyonun oldukça sade bir içeriği var. İlk sıralarda gliserin göze çarpıyor, daha sonra hyalüronik asitleri görüyoruz. Tek sevimsiz tarafı, methylparaben içeriyor olması; ancak, koruyucuları artık sevip bağrımıza bastığımız için pek sesimizi çıkarmıyoruz. Ama yine de tercih etmek istemeyebilirsiniz. 


Sabah-akşam, önceden bir mist ile nemlendirdiğim cildimin kurumasına imkan vermeden 25 kuruş büyüklüğünde losyonu avucuma alıp yüzüme tampon hareketlerle uyguluyorum. Yapısı akışkan olmasına rağmen anında cildin nem seviyesini arttırıyor (bence) ve etkisi 5 dakika sonra kaybolmuyor. Verdiği nemi çok üzün süre hissedebiliyorum. Geçen sonbahardan beri cildimin çok daha dolgun ve iyi göründüğünü düşünüyorum açıkçası ve bu losyona da pay biçiyorum. Ayrıca benim cildimde sivilce vb sıkıntılara yol açmadığını da söylemeliyim. 


Bu ürünün Türkiye'de satışı yok; ancak, @trendyonair gibi hesaplar vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Bu tür alışverişlere sıcak bakmıyorsanız, alternatif olarak Vichy Mineral 89 ya da yine farklı molekül ağırlığında HA içeren The Inkey List Hyaluronic Acid Serum da baya başarılı alternatifler. Yapı olarak Hada Labo, Vichy'ye daha yakın; ama içerik olarak da Inkey List HA daha tercih edilesi gibi... bu da ufak bir not olarak burada dursun. 

Yarın da bir süredir serum niyetine kullandığım yağlardan bahsedeceğim ve ufak bir serum-mist tarifi de vereceğim... görüşmek üzere!4 yorum

 1. Emeğinize sağlık, Kore ürünlerini ben de seviyorum

  YanıtlayınSil
 2. Hada Labo çok ilgimi çeken bir marka ve bu losyon da tam benlikmiş! Ben uzun süredir Vichy Mineral 89 kullanıyorum ve ondan da çok memnunum. Yaşasın HA losyonları!..
  Güle güle kullan canımcım, çok çok öperim <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım, bunun bir de sarı ambalajlı Premium olanı var, onda üre de var. Tam kuru cilt rüyası olabilir yani :) Aklında olsun canım ^_^ Ve evet, yaşasın HA losyonları!!!! Çok öperimm!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.