Farmasi Sun Kiss Bronzing Powder ve Multi-Purpose Dry Oil || Bronzlaştırıcı Pudra ve Çok Amaçlı Kuru Yağ / L'Arc-en-ciel

Farmasi Sun Kiss Bronzing Powder ve Multi-Purpose Dry Oil || Bronzlaştırıcı Pudra ve Çok Amaçlı Kuru Yağ


19 Ağustos 2019 Pazartesi

Yaz-kış bronzer kullanmayı seven biriyim; ama, herkes gibi ben de en çok yazın bronz görünmeyi seviyorum. Elimde "milyor" tane bronzer da var; ama, Farmasi'nin bu şeker paketi elime ulaştığında çok memnun olmuştum! Elime ulaştığından beri kullandığım bu iki ürünü katalog zamanı geçmeden yazayım istedim; çünkü genel olarak katalog firmaları böyle çok başarılı ürünlerini katalogdan bir anda kaldırmak konusunda çok yetenekliler (evet, Awesome Drops'u katalogdan kaldırmaları konusunda Farmasi'ye kızgınlığım hala geçmedi). Bu iki ürüne, Ağustos kataloğunun BU SAYFALARINDAN indirimli olarak ulaşabilirsiniz (ya da bana yazarsanız, ben de yardımcı olurum). 


Farmasi Sun Kiss Bronzing Powder ile başlayalım. 21 gr'lık dev gibi bir ambalaja sahip olan bu bronz pudra şeffaf plastik kapaklı, bronz bir ambalajda geliyor. İçinde ayna ya da herhangi bir aplikatör bulunmuyor; ancak, çok sevimli bir güneş ve Farmasi logosu baskısı  mevcut. Pudranın tek rengi var. 
İçinde sim ya da ışıltı bulundurmayan bu pudra saten bir yapıya sahip. Mis gibi çikolata kokuyor ayrıca. Yüz ve vücut için kullanılabileceği belirtilmiş. Fırçaya alırken biraz tozlaşsa da, tozlar etrafa saçılmıyor ve uygulama sırasında uçuşmuyor. Pigmentasyonu orta karar, ve bu da bize çok kontrollü uygulama yapabilme imkanı sağlıyor.
Pudranın rengi sıcak bir deve tüyü/karamel arası. Dolayısıyla, kontür yapmak için değil, teni ısıtmak, tamamen cildi bronzlaştırmak için kullanılması öneriliyor. Ve Farmasi "teninizde güneş öpücüğü etkisi" derken çok başarıyla tarif etmiş; yaptığı şey tam olarak bu! Ben Real Techniques Blush Brush ile yüzüme 3 şeklinde uyguluyorum bu pudrayı ve o kadar zahmetsiz ve homojen uygulanıyor ki anlatamam. İlk kullandığımda asla bu performansı beklemediğim için inanılmaz şaşırmıştım. Yoğunluğunu üst üste uygulamayla arttırabiliyorum. Asla belli bir bölgede toplanmıyor, çamur gibi durmuyor, tene kadifemsi bir görünüm veriyor ve renk olarak da gerçekten güneşte bronzlaşmışsınız gibi duruyor. O kadar güzel bir ürün ki, elime geçtiğinden beri, başka bronzer kullanmak istemiyorum. Kalıcılığı da harika, tüm gün cildimde kalıyor. 


bronzlaşmamış tende

bronz tende

Pudranın ilk sırada talc ve mica içerdiğini, ayrıca mineral yağ ve bol miktarda silikon bulundurduğunu da eklemek isterim. Normal satış fiyatı olan 79,99 TL'yi çok abartı buldum; ama, indirimli 49,90 TL ve bu fiyata alınabilecek en iyi bronz pudralardan olduğunu düşünüyorum. 
Farmasi Sun Kiss Multi-Purpose Dry Oil ise vaktiyle başlamış olan ışıltılı kuru yağ ekolünün son üyelerinden. 50 mL'lik şık bir cam şişede gelen bu yağ oldukça yoğun ışıltılar içeriyor. Caprylic/Capric Triglyceride (yani hindistan cevizi yağı ve gliserinden türetilen bir triester) bazlı bu losyon silikon ve mica da içeriyor.
Sun Kiss Dry Oil'in vücutta, yüzde ve saçlarda kullanılabileceği söylenmiş; ama, ben dokusunu yüz için fazlaca ışıltılı, saç için de  yağlı buldum. Durulanmayan saç bakım ürünleri silikon bazlı oluyor genelde ve dolayısıyla saçı yağlandırmıyor/ağırlık yapmıyor. Bu kuru yağın ilk içeriğinin capric triglyceride olması nedeniyle saçı ağırlaştıracağını düşünüyorum. Yüz için de, dediğim gibi, benim tercih edeceğimden daha ışıltılı.
Ve fakat, vücutta kullanımını çok sevdim! Öncelikle çok güzel nemlendiriyor, sim sim yapmadan çok nefis bir ışıltı veriyor. Fakat biraz fazla kaçırırsanız, kuru yağ gibi değil de, baya yağlı gibi durabiliyor. Ben bacaklarıma, omuz başlarıma ve köprücük kemiklerime, bazen de bütün dekolte bölgeme uygulamayı seviyorum. Bacaklarıma elimle yaysam da, dekolte bölgesi ve omuz başlarına uygularken sık kıllı büyük bir fırçadan yardım alıyorum. Yağın çok az miktarı bu bölgeleri yeterli geliyor; zaten şişeden de çok ürün gelmiyor, damla damla alabiliyorsunuz. Ambalajın bu özelliğini pek sevmediğimi söylemem lazım.


Bu yağı kullanırken beyaz ya da açık renk kıyafetlerinize dikkat edin lütfen, çünkü bulaşıyor. Aklınızda olması için söylemeden geçmek istemedim. Ama, yaz günleri ve akşamlarında vücudunuza çok güzel ışıltı katan bir ürün kullanmak isterseniz, kesinlikle aklınızda olsun. Daha önce almış olduğum Sephora Işıltılı Yağ'dan çok çok daha iyi kesinlikle.Normal satış fiyatını yine çok abartılı bulsam da (200 TL?!), indirimli olarak 79 TL'ye fena değil diyebilirim.

Farmasi ürünlerine web sitesinden, ya da satış danışmanlarından (mesela ben) ulaşabilirsiniz! Mutlu haftalar!2 yorum

 1. Bronz pudranın doğal duruşuna aşık olmuş olabilirim! Cildinde bir ürün varmış gibi durmuyor, harika!
  Işıltılı yağın Nuxe versiyonu var bende ve aşırı simli bulduğum için asla kullanamıyorum. Farmasi'nin simli durmaması güzelmiş.
  Güle güle kullan bebişim, öpücükler <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Blana'cım, elime geçtiğinden beri kullanmadan edemiyorum, öyle sevdim! Yağın ise simli durmaması güzel; ama fazla yağlı duruyor sanki... Her zaman süremiyorum o yüzden :) Teşekkür ederim, çok öperim Blana'cıım!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.